CTV218, zaujímavá závada z OSD

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

CTV218, zaujímavá závada z OSD

#1 Příspěvek od DELONG »

Zdravím
kolega my daroval túto nefunkčnú TV. Keď že si ju chcem nechať tak som sa ju rozhodol zgenerálkovať :lol: .
Zistil som že FU101 - 3,15A je KO . Preto som hneď vymenil pozistor RN101. Rozhodol som sa že ešte premerám všetky elyty v zdroji a tak isto aj H a V obvodoch. Merák my vždy ukazoval dosť veľké ESR a aj kapacita bola mimo tolerancie. A keď že si ho chcem nechať tak si ho dám do poriadku keď už mám DPS na stole.
Po výmene elytov som ho zapol že zmerám napätia . Všetky napätie uvádzané v SM boli OK. Pripojil som cez SCART 1 DVD a obraz nikde :evil: . Žhaviace napätie OK. Vybral som modul TXT prešiel som studeňáky a šiel som po ceste videosignálu a Hsynch V synch. Obraz naskočil. Jemne som doladil Ufoc a obraz bol nádherný.
A teraz to čo my nejde do hlavy.
Obraz cez SCART1 OK ale OSD nikde iba taký priesvitný štvorček :evil: . OSD sa už tu nezobrazý .
Obraz cez SCART2 OK . OSD je OK !
OSD v režime TV je OK ! Obraz ani TXT som neskúšal nemám anlóg.signál .
uPD je uPD 78018...ka OVP . Že by to robil aj tento uPD ?

TU sa niečo riešilo ale v profi sekcii ale to nie je môj prípad mne OSD ide len nejde cez SCART1.

Neviete kde ešte hladať chybu ? Nie že by my to vadilo ale chcel by som vedieť (a možno to pomôže aj iným) v čom by sa táto závada mohla nachádzať .
TU je foto z OSD a TU obraz zo SCART1 bez obrazu vidno len priesvitný štvorček OSD chýba menu OSD .
Ďakujem .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

To neí závada ale vlastnost, mě se to už taky stalo. Nikdy jsem nepitval proč, prostě jsem se stím smířil. Jako možnost se nabízí že RGB pro OSD je přivedený do scartu a ten ho připojením k DVD jaksi svede do země.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

Tak dík za odpoveď už mám v tom jasno :wink: .
Zmierim sa s tým tiež :lol: .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak mas v tom SCARTe plne osadeny kabel, tak skus namiesto neho pouzit len jednoduchy (osadene len audio, kompozitne video a pripadne prepinanie), resp. redukciu na cinche.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#5 Příspěvek od vladodyno »

Áno toto pomôže. Sice si už nepamätám či to bol presne tento typ TV ale so súhlasom majiteľa som kábel kliešťami degradoval.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#6 Příspěvek od DELONG »

Mám tam plne osadený kábel ale zato ho nebudem degradovať :lol: .
OSD funguje na SCART2 tak tam ho budem používať . Asi to soudruzi v OVP holt nedomysleli :lol: .

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#7 Příspěvek od jojo4 »

Tak je, nedomysleli to,opravoval som ich par podobných kusov ,a nedávalo to logiku,prečo sa to tak správa.Podobné správanie som zistil pri Philipsoch chasis L6.1 AA tiež som to riešil degradovaním (odpojením)RGB

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#8 Příspěvek od Kopas »

DELONG, vyskúšaj si v zdroji signálu (STB, DVD.... ) prepnúť výstupný signál z RGB na CVBS..... určite to pomože, lebo privedený signál na SCART1 je privádzaný priamo na RGB vstupy TVP a na tieto isté vstupy je privádzaný aj signál z OSD, preto je tento obraz zo SCART1 ( pri signálovej ceste cez RGB) zmiešaný spolu s OSD. Alebo ako Ti radili ostatní, použiť SCART kábel, kde nie sú prepojené PIN-y RGB.

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#9 Příspěvek od Kopas »

Zapojenie, ktoré si si myslel, že má CTV218 už mala modelová rada OTF 63M500 a jej mutácie, kde bol riadiaci procesor uPD78018 a signálový procesor TDA8736, ktorý mal dvojitý vstup R1,G1,B1 a R2,G2,B2 , pričom jeden zo vstupov sa využíval pre SCART1 a druhý vstup na OSD,TXT a prípadne PIP. V tomto TV nedochádzalo k rušeniu a miešaniu týchto signálov. Pri CTV218 je uPD78015 a sig.proc. TDA7362, ktorý má len jeden vstup R,G,B, ktorý je spoločný pre SCART1, OSD a TXT.... takže preto to rušenie signálov.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“