Radio do kuchyňské linky- vyřešeno

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lampaA
Příspěvky: 82
Registrován: 02 čer 2014, 02:00

Radio do kuchyňské linky- vyřešeno

#1 Příspěvek od lampaA »

Omlouvám se pokud vlákno patří jinam...
Existuje radio do kuch. linky kde lze přehrávat i z MC karet? Našel jsem jen na CD ev na jack ale takováto ne. Nebo i v nouzi z USB? Ale raději z těch karet. Díky.
Naposledy upravil(a) lampaA dne 12 lis 2014, 20:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

lampaA píše:Omlouvám se pokud vlákno patří jinam...
Existuje radio do kuch. linky kde lze přehrávat i z MC karet? Našel jsem jen na CD ev na jack ale takováto ne. Nebo i v nouzi z USB? Ale raději z těch karet. Díky.
A nebude to náhodou s těmi "MC kartami" (MC kazetami) jako s tím Kangem a Tangem?
:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) kokun dne 12 lis 2014, 14:32, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Nevím, co znamená "do kuchyňské linky", ale v Alze najdeš "rádio SD/SDHC" běžně.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Tady je třeba jedno se slotem na SD karty: http://www.electroworld.cz/product/audi ... tAodPCMABw
No a pokud máš na mysli MMC karty (MultiMediaCard), tak by to mělo být kompatibilní s SD kartami.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Do kuchyně se také hodí nástěnné přehrávače (ve tvaru světelného vypínače). Většinou obsahují FM tuner, USB slot, slot pro mikro SD kartu a Bluetooth příjmač.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

kdybych já chtěl do kuchyně nějaký rádio, zavrhl bych veškerý ty plastový krabice s možností přišroubování na kuch linku, ale šel bych do varianty, kterou bych nazval "rádio ve vypínači" - Hledejte googlem. Je to dražší varianta, ale jednak nezabírá místo a jednak to vypadá o mnoho líp. A na CD bych se vybodl - některý modely mají kromě USB vstupů i audio In, takže se do toho dá pouštět cokoliv přenosnýho - i diskman..

A pokud jsi zručný a nechce se Ti kupovat drahý "hrající vypínače", zakup "MP3 modul"
http://www.flajzar.cz/mp3-modul-s-fm-ra ... etooth.htm
a zabastli si. I tohle vypadá daleko líp, když to umíš dostatečně zakomponovat do nábytku, než ty plastový "Hyundaye" a spol, který po nějaké době zežloutnou (v případě bílé barvy)..

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jak jsem psal výše. Jmenuje se to "nástěnný přehrávač"

Uživatelský avatar
lampaA
Příspěvky: 82
Registrován: 02 čer 2014, 02:00

#8 Příspěvek od lampaA »

Nejprve omluva, jistě SD, opět se chybička vloudila ... Děkuji za náměty, to radio je pro babču do kuchyně, na kartu ji nahraju její oblíbené písničky a bude radostí bez sebe. A může si při vaření broukat a broukat. Objednávám to co uvádí Michal22, i místo šikovné tam je. To je to, co jsem hledal! Dom ale určitě přijde nástěnný přehrávač. Linku budem dělat najaře, tak s tím budeme počítat. O tom jsem neměl ani páru, že to existuje, moc díky!! I ta cena se dá překousnout, když je na linku, tak co?? :lol: Ještě jednou díky všem!

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#9 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, na ebay.com se dá sehnat do dvou stovek, třeba tady : http://www.ebay.com/itm/Car-Bluetooth-M ... 566b4992f5

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

Já tento modul koupil u Jakuba v Brně (Tipa) za 730KČ. S Ebayem zkušenosti nemám a proto nevím, zda bych s tím poštovným na tom nebyl stejně ..

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#11 Příspěvek od ccode »

Mám podobný modul.
Pokut to je na ebay uvedeno tak poštovné je zdarma.

K praktickému použití:
Modul když se vypne D.O. do stb tak má cca 40mA odběr - to se mi zdá docela dost. Při běžném provozu je to cca 60mA a při přehrávání přes BT asi 80 mA.

Podobné moduly se dají koupit is koncovým zesilovačem ve škatulce http://www.ebay.com/itm/Digital-USB-Rem ... 01&vxp=mtr

Ale je třeba zvážit zda to použít jako kuchynské rádio.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#12 Příspěvek od kokun »

A proč ještě pořád řešíte "rádio do karavanu" - zadavatel vlákna přece chtěl rádio do kuchyně - a už má jasno, nebo ne?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

To já zase sháním (resp. už nesháním, asi se to nevyrábí nebo pokud něco za přijatelnou cenu existuje, tak se to do normálních qelbů nedostane) do kuchyně nějaké rádio, žádný přehrávač tam být nemusí, ale aby mělo displej co ukazuje, jaká stanice je naladěná, třeba, když je naladěný Impuls, tak aby na displeji bylo napsáno IMPULS. Předvolby to mít může, ale až tak bych na nich netrval.
Nějaký bastl z autorádia dělat nehodlám, jednak jsem línej, jednak by to asi neprošlo u manželky.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#14 Příspěvek od ZVUK2000 »

To musí mít příjmač funkci RDS.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“