Internet

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

Internet

#1 Příspěvek od Marcelto »

Pripojenie k internetu je bezproblémové, žiadne pakety sa nestrácajú a odozva je okolo 8ms ! Ale môj problém je že keď stiahnem nejakí súbor to je jedno či to je zip, rar, pdf alebo exe a dokonca aj obrázky, tak je to v 90% poškodené !!! Skúšal som tie isté súbore ztahovať u kamaráta a jemu to ide, tak som menil a preinštalovával viac krát sistem, skúsil vymeniť procesor, pameťe a problém stále pretrváva, neviete niekto poradiť ? Možno je aj v čudu zakladovka alebo to môže robiť aj grafika ?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

S obrázkama to něco dělá?
Jakou máš základovku?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#3 Příspěvek od miroja »

Skus zobrat svoj PC a prines ho ku kamosovi a skus to stiahnut u neho, samo ak je to technicky mozne a vies si svoj PC nakonfigurovat tak, ako ho ma kamos. Problem nemusi byt na 100% v Tvojom PC aj ked pravdepodobnost je velka. Aspon budes mat istotu ako to je.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DiGiCo »

S největší pravděpodobností HW problém. Není ten komp třeba přetaktovaný?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#5 Příspěvek od Cust »

a co vymenit sitovku? (pucit si od kamosa a za hodku mu ji muzes vratit) pokud ma integrovanou, tak pucit od jineho kamosa :-)

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od dolac »

"Pripojenie k internetu je bezproblemové" - čo to znamená? Iba to , že je dobrá odozva a pakety sa nestrácajú? A ako sa ti zobrazujú stránky? Vieš ich vôbec stiahnuť? Alebo sa jedna iba o problém so sťahovaním súborov?
Pochybujem že by bola vadná doska, procesor alebo pamäť. To by si mal trochu iné problémy. Ešte tak sieťovka, hoci ani tomu neverím.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#7 Příspěvek od gepard »

dolac píše:"Pripojenie k internetu je bezproblemové" - čo to znamená? Iba to , že je dobrá odozva a pakety sa nestrácajú? A ako sa ti zobrazujú stránky? Vieš ich vôbec stiahnuť? Alebo sa jedna iba o problém so sťahovaním súborov?
Pochybujem že by bola vadná doska, procesor alebo pamäť. To by si mal trochu iné problémy. Ešte tak sieťovka, hoci ani tomu neverím.
Souhlasím, kdyby to byl HW problém, tak ten HW by spíš prostě nefungoval vůbec. Pokud jsi schopný dostat se vůbec na net, pak je i modem v poho. Ten pes bude zakopán asi jinde. Chybu hledej max. v konfiguraci SW, mrkni na zabezpečení, nastavení internet exploreru vůbec - v ovládacích panelech - možnosti internetu, ...
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Marcelto »

Tak samotné stránky idú sťahovať bez problémov, robí to len keď niečo sťahujem ! Mám základovku ASUS A8NSLI DELUXE, má na sebe dve integrované sieťové karty, jedna je prepojená na ROUTER ASUS WL-500g DELUXE a ten je pripojení na poskytovateľa internetu. Dnes mi kamoš poradil aby som len tak z blbosti skúsil použiť tú druhú sieťovku, tak som ju v Biose vypol a zapol som si tú druhú a zatiaľ ako to tak testujem tak mi to čo som stiahol funguje ! Neviem prečo ma taká jednoduchá vec nenapadla samého, pripadám si ako nejakí začiatočník !!! No ešte to budem testovať a dúfam že to pôjde ! Zatiaľ všetkým dýk za rady, ja sa ozvem keby to robilo znova. Našťastie je ešte tá doska v záruke, tak by nemal byť problém ju zreklamovať.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Povedal by som, ze na vine je nvidia - ich IDE drivery a tiez drivery na sietovku sposobuju poskodzovanie dat...

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DiGiCo »

gepard píše:Souhlasím, kdyby to byl HW problém, tak ten HW by spíš prostě nefungoval vůbec.
Divil by ses, jaké problémy dovede způsobit kterákoli vadná HW součást počítače nebo třeba přetaktovaný procesor, jak jsem uváděl výše. Při některých operacích může dojít ke ztrátě či pozměnění jednoho nebo i více bytů a tím se stane výsledný soubor částečně nebo úplně nečitelným (obvykle bývají problémy s různými archivy typu zip, rar atd, u kterých nesedí CRC). Nejčastěji to ukazuje na vadné paměti a kolikrát se Ti za normálního provozu žádná jiná závada neobjeví, nedá se tedy jednoznačně říct, že HW je vadný až ve chvíli, kdy nefunguje vůbec...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

Reklamace nemá cenu dostaneš totéž. Tam jsou , pokud se nepletu dvě síťovky, jedna je 3COM a jedna NVIDIA. A ta Nvidia nechodí. Takže tu druhou zakaž a pokud ti nestačí jedna tak dej jednu do slotu. Reklamace je na nic nebude to chodit.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

mel jsem jednou problem s modemem (jeste s tim 56kb/s), fungoval normalne ve vsech pocitacich krome meho, v obchode me ho vymenili za druhy a to same...
problem se vyresil, az kdyz mi ho vymenili za jinou znacku

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#13 Příspěvek od Nagant »

Koukám, že ta integrovaná síťovka, na které to provozuješ teď, je Marvell. To je co zač? Vidím to poprvé, nevím, kam to zařadit.

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Marcelto »

Ako píše Mourek že mi jedna sieťovka nebude chodiť, tak na tú jednu čo som ju teraz odstavil tak som na nu fungoval bez problémov asi dva roky ! Ten problém mi začal teraz asi pred mesiacom a myslím že je vyriešený lebo zatiaľ čo to skúšam tak mi všetko čo som doteraz stiahol na túto druhú sieťovku ide bez problémov a dúfam že to tak aj ostane.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#15 Příspěvek od gepard »

DiGiCo píše:
gepard píše:Souhlasím, kdyby to byl HW problém, tak ten HW by spíš prostě nefungoval vůbec.
Divil by ses, jaké problémy dovede způsobit kterákoli vadná HW součást počítače nebo třeba přetaktovaný procesor, jak jsem uváděl výše. Při některých operacích může dojít ke ztrátě či pozměnění jednoho nebo i více bytů a tím se stane výsledný soubor částečně nebo úplně nečitelným (obvykle bývají problémy s různými archivy typu zip, rar atd, u kterých nesedí CRC). Nejčastěji to ukazuje na vadné paměti a kolikrát se Ti za normálního provozu žádná jiná závada neobjeví, nedá se tedy jednoznačně říct, že HW je vadný až ve chvíli, kdy nefunguje vůbec...
:lol: Vadný HW (zákl. deska, paměti, řadiče, grafárny,.. přenos digitálních dat) - většinou znamená již nefunkčí, vzhledem k členitosti zapojení, snad jen vady jako např. brum u zvukovky - možný studeňák blok. kondenzátoru apod. "neovlivní funkci" HW. Jinak to přetaktování znamená HW v poho, jen to nastavení HW.... no a jsme opět u SW (do nějž patří i BIOS!). 8-) :lol:
-- Gepard --

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“