čtečka knih - zkušenosti + prosba

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

čtečka knih - zkušenosti + prosba

#1 Příspěvek od gmike »

Zdravím všechny.

Nějaký čas přemýšlím, že bych si pořídil čtečku knih. Líbí se mi np. Pocketbook 624. Problém je ten, že mám (jako asi mnoho z nás, co mají rádi elektroniku) dost knih v PDF formátu, ale jako sken knihy, tj. obrázky v dokumentu. Zmíněná čtečka PDF umí, ale zvládne bez problémů i tyto "skeny"? Pokud někdo zmíněnou nebo podobnou čtečku má a měl by ochotu, tak by mě hodně zajímalo, zda půjde a pokud ano, tak jak dobře číst například toto:
http://www.ulozto.cz/x5Pk9iT/rychle-sip ... 70-pdf-pdf
což je relativně malý dokument. Také by mě zajímalo, jak si čtečka poradí například s 200 MB PDFkem, které mám taky, a opravdu nikde jsem nezjistil, zda to zvládne. Jelikož takové dokumenty mám, tak si chci být jistý, že je pak čtečka spolehlivě zobrazí.

No a další část otázky - někde jsem četl, že číst PDFka na 6" displeji (větší nechci) se moc nedá, je potřeba scrollovat - má někdo s tímto zkušenosti a je to opravdu takový problém?

Díky za jakékoliv zkušenosti a rady.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#2 Příspěvek od kejki »

Jen to poslední, pokud je to natvrdo celá stránka jako obrázek převedený do pdf, tak skutečně na menším displeji buď máš štěstí a přečteš to, nebo to potřebuješ zvětšit a pak se posouváš v obrázku.
Jinak na jednom warezu píše uploader - mám pocketbook, takže formáty neřeším.
Já mám kindle, takže to musím případně přechroupnout přes Calibre.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Hlavně na čtečku nesedat. http://www.youtube.com/watch?v=mg45DgT4Mvs

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Mám pocketbook 912, což je podobná čtečka (bude mít asi stejný operační systém, nebo minimálně programy pro otevírání souborů), akorát možná větší paměť a hlavně displej - 9" uhlopříčku narozdíl od 6" uhlopříčky u 624 + rozlišení 1200x825 narozdíl od 800x600 - prostě má o třetinu větší displej.

Takže - jak originální dokumenty (servismanuály, katalogové listy, různé návody, ...), tak skeny (prakticky to samé - i manuály k tesláckým výrobkům a starou literaturu) to zvládá docela v pohodě, u skenů je občas problém s jejich kvalitou, ale čitelné to je. Občas je potřeba otevřít PDFko jiným programem (na výběr je "Adobeview" a "PDFviewer" nebo tak nějak - když nejede jeden, tak jede druhý). Problém s 200MB PDFkem nebyl, ale otvíralo se o něco déle (třeba 20 vteřin) a listování také nebylo tak rychlé, jako u malého dokumentu (ale také to bylo naskenovaných 500 stran). Schémata se také dají rozumně číst (občas se něco musí přiblížit) a obrázky v pdf nebo i jiném formátu jsou také čitelné - ale tady zase záleží na jejich kvalitě, protože ty rychlé šípy z ulož.to jsou už jednou vytisknuté, pak naskenované a asi i prohnané přes nějakou kompresi, takže po převední do 16 stupňů šedi to už na displeji nevypadá moc slavně. Jiné komixy a podobné obrázky (mám tady něco, co je v jpg, cca 200 obrázků 770x1200, čisté skeny) vypadají o poznání líp.

Přibližovat a scrollovat se občas musí - když má dokument nějaké malé detaily, tak se tomu člověk nevyhne ani na větším displeji.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

[quote="gmike"]Nějaký čas přemýšlím, že bych si pořídil čtečku knih.[quote]
Kdysi jsem přemýšlel jaké si ještě koupit síbíčko, ale potom přišly mobily.
Dnes přišly tablety, takže mrkni na nějaký 7" až 8" do 3 tisíc a máš čtečku a ještě daleko víc. :wink:

Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#6 Příspěvek od gmike »

Moc díky za názory. Takže otevírat by mělo jít všechno v pohodě.
p32: Nad tím jsem taky přemýšlel, ale na čtečce se mi líbí výdrž baterky a hlavně displej příjemný pro oči. Zatím jsem víc pro čtečku než tablet (internet, hry a každoddenní nabíjení nemusím, ikdyž možná dneska už ty tablety vydrží víc).
ohryzek36: Díky, to jsem chtěl slyšet. Takže na 6 palcovém displeji bude mnohem víc scrollování, lepší je 9 palcový. Jenomže je zase výrazně horší cena (ten pocketbook 624 můžu mít pod 2000) a je větší. Zase nebudu číst jenom ty "skeny", ale když už, tak chci aby to bylo bez větších problémů. Ještě by mě zajímaly zkušenosti někoho, kdo má 6 palcový displej.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Male E-ink displeje su na PDF nevhodne, to je po celom internete popisane. Nevojde sa tam cela strana a kvoli "rychlosti" toho displeja je posuvanie hrozne pomale.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#8 Příspěvek od serviceman »

Moje zkušenost je taková, že pokud je PDF příliš velké anebo jsou to obrazy, je praktické jej OCRkovat a významně ho tím zmenšit. Když už jej ale mám v OCR jako je např. FineReader, uložím ho v EPUB a tím ho zmenším ještě mnohem víc. I jinak je pak pro čtečku tento formát vedle MOBI praktičtější.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
mikosa
Příspěvky: 93
Registrován: 29 dub 2007, 02:00
Bydliště: Bílovec - Novojičinsko

#9 Příspěvek od mikosa »

Mám 6" Pocketbooka a 9" Hanlina . 6"-ku používám na cesty je líp skladná pro přenášení a má pevnější obal . Je lépe vybavená a podporuje více formátů navíc má připojení k WiFi . Na prohlížení schémat , servisních manuálů a technické dokumentace je lepší 9" kvůli méně častému scrollování . Velmi záleží na kvalitě skenu ale pdf zvládají obě na výbornou . Výdrž na jedno nabití je u obou při mém užívání cca 3 - 4 týdny . Jsem s nimi spokojen .

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#10 Příspěvek od milous2 »

Zdravím. Odzkoušel sem konkrétně ty Rychlé šípy na PB623 a zklamání.Čtečka nestíhá.Nevim,nevim.Nemám honem s čím jiným porovnat.Opatrně s výběrem.Odzkoušet.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#11 Příspěvek od PeteBurns »

8O 6" citacka knih? 8O Ved moj mobil ma takmer 6", 1280x800, no neviem si predstavit na tom nieco citat dlhsiu dobu, a to mam oci este celkom v poriadku...a stale zoomovat a scrollovat lezie neskutocne na nervy...ak by som ja kupoval nieco na dlhodobejsie citanie, tak minimalne 10" a fullHD, inak by ma skor porazilo, nez by som nieco docital do konca :D

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#12 Příspěvek od vladodyno »

Vlastním 6" PocketBook 626 a formátu PDF sa vyhýbam ako čert križu.
:twisted:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“