VHS Panasonic NV-HD650

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

VHS Panasonic NV-HD650

#1 Příspěvek od alda1 »

Zdravím,
před časem jsem se rozhodl přehrát videokazety na DVD. Jenže jsem zjistil, že během přehrávání se každých 20 - 40 vteřin objeví na krátkou chvíli obrazovka viz. ukázka. Je to vlastně nabídka MENU, kde chybí jednotlivé položky. Nedochází k výpadku zvuku.
Pokud jste se s touhle závadou někdo setkal nebo má nápad čím by to mohlo být, dejte vědět. Předem dík.
Přílohy
Obrazovka.jpg
(122.41 KiB) Staženo 159 x

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radioelectrum »

já bych nejprve začal skontrolováním elytů ve zdroji. Ty často způsobují různé záhadné chyby.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Já bych začal vyndáním baterek z dálkového ovladače.

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od alda1 »

Hill píše:Já bych začal vyndáním baterek z dálkového ovladače.
Dálkovým ovladačem to opravdu nebude.

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od alda1 »

radioelectrum píše:já bych nejprve začal skontrolováním elytů ve zdroji. Ty často způsobují různé záhadné chyby.
Na zdroj se podívám. Všimnul jsem si, že teď slabě svítí celý display.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

Než se pustíš do autopsie aparátu zkontroluj, vyčisti namokro rotační hlavy...jendnoduché bývá nejučinnějčí a pokud stroj dlouho odpočíval...zvuk je zároveň v podélných stopách, pevná hlava a může vést k nesprávným závěrům.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ako mozu hlavy sposobit zobrazenie menu? :roll:

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od alda1 »

konosuke píše:Než se pustíš do autopsie aparátu zkontroluj, vyčisti namokro rotační hlavy...jendnoduché bývá nejučinnějčí a pokud stroj dlouho odpočíval...zvuk je zároveň v podélných stopách, pevná hlava a může vést k nesprávným závěrům.
To bylo první co jsem udělal. Namokro vyčistil hlavy a celou páskovou dráhu.

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od alda1 »

Začalo se to zhoršovat. Bude to problém se zdrojem, protože začal cyklovat. Takže bude následovat výměna elytů ve zdroji.

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od alda1 »

Jelikož video přestalo skoro úplně fungovat (nesvítil display a obraz byl tmavý a roztrhaný), rozhodl jsem se pro totální rozborku. Pachatelem byl vyteklej elyt ve zdroji. Navíc elektrolyt stačil rozpustit vývody součástek v těsné blízkosti vadného elytu a poškodit tišťák, takže oprava zdroje nakonec zabrala pár hodin. Po smontování video jede, ale objevil se jinej problém tentokrát s mechanikou. Pokud zastavím převíjení vzad, kotouč ze kterého se pásek odvíjí se nezabrzdí a udělá setrvačností ještě par otoček, takže vznikne smyčka z odmotané pásky. Do mechaniky jsem nevrtal. Pouze jsem ji vyndal, abych se dostal ke zdroji. Momentálně mě nenapadá proč by to najednou mělo přestat brzdit pravý unašeč. Takže to znova rozdělám.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “