Připojení přes Wi-Fi pouze k internetu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Připojení přes Wi-Fi pouze k internetu

#1 Příspěvek od Brudr »

Ahoj všichni. Možná je to jednoduché, ale v tomto se moc neorientuji, takže vás chci požádat o radu.
Mám klasickou drátovou síť s pěti počítači a NAS serverem. Síť je připojena k internetu přes ISDN linku pomocí ADSL2+ Modem Routeru -> switch -> PC + NAS. Teď bych chtěl k připojit Wi-Fi router (AP) tak aby návštěvy mohly bez problémů na internet, ale aby se mi nikdo nehrabal např. v NAS serveru. Jak to udělat? Resp. jak nakonfigurovat wifinu?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Tak na tom routru zakaž všechno a povol jen kanály (porty) :80 a :8080

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#3 Příspěvek od tomasjedno »

Brudr píše:...Resp. jak nakonfigurovat wifinu?
Koukni se, jestli ten WiFi router neumí nakonfigurovat "guest network", která je přesně k tomu určena. Nedovolí z této návštěvnické sítě přístup k ostatním compům, jenom ven. (a ostatní compy ovšem napoj taky přes tenhle router).
Třeba Asus RT-N12+ to umí.
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 11 pro 2014, 18:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Guggy
Příspěvky: 66
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Guggy »

Co máš za router? Nepodporuje více SSID?

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#5 Příspěvek od warp »

Pokud je WiFi pouze pro hosty, tak staèí jakýkoli WAN-LAN router èi jen AP s WiFi a na nìm nastavit vlastním DHCP serverem jiný rozsah IP a povolit v NAT jen WAN-LAN2(WiFi)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

No jo, ale byla by škoda využívat wifinu jen pro hosty...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Gguest network bude nejspíš DMZ, což je většinou jediná možnost (také přihlašování do toho NASu by mělo stačit) v klikacích menu pro všechny možné WiFi krabičky.
Pokud do těch krabiček nahraješ alternativní firmware (OpenWrt, DD-WRT atd.), tak už se nacházíš na území linuxu, kde jde pomocí slušně nastaveného firewallu nastavit cokoliv (zákaz routování mezi různými segmenty sítě, vlany atd.).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#8 Příspěvek od stanimir »

Vlastním router ASUS RT-N12C1 a tam je to v nastavení uvedeno jako Hostovaná síť.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

Standa99 píše:... Pokud do těch krabiček nahraješ alternativní firmware (OpenWrt, DD-WRT atd.), tak už se nacházíš na území linuxu, kde jde pomocí slušně nastaveného firewallu nastavit cokoliv (zákaz routování mezi různými segmenty sítě, vlany atd.).
To asi nebude rada pro Brudra...
BTW, tenhle týden jsem si při pokusu o nalití DD-WRT do Asus WL-520GC tento pěkně bricknul, a veškeré pokusy o obnovení původního FW byly neúspěšné :cry:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Já myslím, že by mělo stačit aktivní přihlašování do toho NASu (Windows atd.), protože ty další úvahy jen tak nenakliká.

Nevím jak ten WL-520gc, ale kdysi jsem WL-500g křísil uzemněním pinu 10 na flashce ( http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2507 ) a potom začal naslouchat na TFTP portu. JTAG by mohl mít snad taky?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#11 Příspěvek od tomasjedno »

Zajímavé je, že se na něj dopingám, ale na tftp put request ani na Asusí recovery tool nereaguje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

V takych pripadoch pomoze seriova konzola, aby si videl, co sa tam deje.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Brudr »

Mám TP-LINK TL-WR741ND. Nevím k čemu dalšímu by ještě WiFi mohla být dobrá. Ostatní PC jsou připojeny drátově a tím pádem rychleji i spolehlivěji. Zkusím radu co píše p32. Na "quest network" se podívám, ale to už bych si asi všiml kdyby to tam bylo.
Ještě bych mohl zkusit to co píše warp.
Dám vám vědět jak jsem dopadl.
Zatím díky.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#14 Příspěvek od pigeonit »

Tak ten TP-Link zrovna umí rules, takže by tam měl jít zakázat přístup do lokální sítě, kromě brány.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Brudr »

Prosím po lopatě :) . Ideálně pokud bys mi byl schopen kde mám co v nastavení hledat a vypnout nebo přenastavit.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“