Optická média, ještě používáte ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Optická média, ještě používáte ?

#1 Příspěvek od konosuke »

Samá chvála na CD-R nosiče Taiyo-yuden a JVC, málo jsou vidět v obchodě, jo JVC byly tenkrát v OKAY elektrospotřebiče enemže špindlbox 50 ks...to bych pálil do penze, no a množstevní rabat nikterak lidový. A co Vy ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Někdy není vyhnutí, některý software vyžaduje DVD, jinak je to samozřejmě mrtvé.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#3 Příspěvek od starecd »

Zrovna jsem řešil, co budu kupovat, před necelým rokem jsem ve Sparu koupil 25Ks JVC za pár šupů kolem stovky stály. Teď mě mrzí, že jsem nevzal aspoň 2krabky, když jsem tam šel druhý den, regál byl prázdný. Pátral jsem po netu, ale všude už jsou vyřazeny z prodeje a na A.... je nabízí borec za 420Kč/25Ks, což je velká pálka. Dají se sehnat Taio Yuden opět za přemrštěnou cenu, za podobnou jsou i na Eb... Takže jsem přešel na Sony, popř. TDK, fungují zatím bez problémů. Dá se sehnat 25Ks/140Kč nebo 50Ks/240Kč, Sony jsou za 280Kč. Jinak, zkoušel jsem i Kauflandovské, taky fungují, ale mám strach ze slabé povrchové úpravy(jsou průhledné). Pokud bys na JVC narazil tak písni na SZ.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych nepoužíval slovo "mrtvé". To už tady bylo mnohokrát....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

Tuhle jsem byl u Alberta v nedalekém sousedním městě a koukám CD-R AGFA Photo...již myslel že dříve slavná značka zanikla zrovna jak Basf, no neodolal, 10 ks 44 Kč, ty dvě piva si odpustím. Jo po JVC se podívám.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Já občas používám CD-R a DVD-R. Obojí mám Verbatim, neměl jsem zatím problém. A co jsem se díval, tak třeba TS Bohemia je stále má, třeba 25ks DVD-R za 164kč není zas tak moc, ne? (vychází to na 6,5kč/ks)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#7 Příspěvek od bastlir40 »

Já používám Verbatim a nemyslím že slovo mrtvé by bylo to nejvhodnější. Je pravda, že se dá cokoliv uložit na externí disky, flash disky atd., ale stále je to elektronika, která ze dne na den může selhat a např. fotky, které si chci na památku uložit bych na tyto věci nikdy nedal. Na dvd mám záruku, že při slušném zacházení a kvalitní značce se na fotky ještě po 20ti letech podívám. Na elektronických uložištích si nejsem jistý ani druhý den.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

No prave pri DVD by som bol s vydrzou opatrny... Ale urcite lepsie ako cinsky falosny USB flash disk, co sa tvari ako 32 GB, ale pri zapise viac ako 4 GB dat cely zdochne.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#9 Příspěvek od PeteBurns »

Prave optika je znama svojou nie velkou zivotnostou...ak uz spolahlivy zaznam, tak urcite skor magneticky, a skor paska, ako disk...jedina vyhoda je, ze digitalny zaznam sa da vzdy po niekolkych rokoch obnovit na nove nosice, tym padom sa daju povazovat za spolahlive aj na desiatky rokov...ja osobne som uz zaznamenal problemy pri citani zhruba 10r CD ci DVD, nepouzivanych a neposkodenych...a cim hustota zaznamu narasta, tym skor nastanu aj problemy pri citani neskor...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Nedávno jsem vyhazoval vypálené CD z doby, kdy jen vytvoření kopie a její vypálení stálo 1800,-Kč. Bylo to v době, kdy vypalovačky začaly a stály dost přes 100 tisíc. A bylo čitelné, takže bych to s tou spolehlivostí neviděl tak černě.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Tie stare drahe media su citatelne, lebo boli kvalitne.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Pálím CD asi od roku 1995 a DVD od 2004 a zatím jsem přečetl prakticky všechno, kromě jedné várky vadných médií. Proti HDD, kterých mi za ty roky odešlo několik, je spolehlivost o dost větší.
Problém je, že jak se DVD přestávají používat, přesunula se výroba do Indie a kvalita dost klesla - bohužel se to týká i Verbatimek a Sonek. U indických Sonek stoupla chybovost asi 5x proti původním.

Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

#13 Příspěvek od Tommi »

Používám dloooouho Taiyo Yuden (nyní JVC) hlavně proto, že garantují životnost dat pro CD - 100 let, pro DVD - 50 let, což mě asi přežije. Samozřejmě za konkrétních podmínek skladování - teplota kolem 25 st., vlhkost 70% a pokud možno tma. A také při slušném zacházení - daktylky na zápisové vrstvě nebudou to pravé ořechové. Doposud, co jsem před léty vypálil, stále vyčtu.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

Mám od roku 2001 různé značky CD-R co byly zrovna v krámu v malém městě, některé pěkné rarity jako Acer, Samsung, Omega, Esperanza, Tesco, Memorex z tržnice...etalonem hrůzy jsou X-treme, na 10 pokusů 2 neúspěšné, vypalovačky mám vinstalovány dvě: LG a NEC, každá má svůj vkus...vychvalované Verbatim též párkrát selhaly ale to šlo o DVD-R, jo uvádějí čitelnost životnost 100 let. Péče, šetrné zacházení a vhodné skladování. Když se cédo válí v zásuvce auta, bez obalu v prachu a odřené pak není divu. No za bůra nelze čekat zázraky.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#15 Příspěvek od starecd »

konosuke: Agfu jsem viděl kdysi v Penny, ale pak se slehla zem. Basf jsem měl jen DVD, takže nevím, ale cena za 10Ks je dobrá, prodávají se spíš kolem 80Kč.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“