Receiver Schneider hifi concept KA 1003R

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ADUS46
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

Receiver Schneider hifi concept KA 1003R

#1 Příspěvek od ADUS46 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit, kde sehnat servis manual na tento stroj.Na internetu jsem manual nenašel ani za úplatu.Receiver je funkční a jediná zavada spočívá v tom, že při příjmu FM sterea je signál z výstupu stereo dekodéru s TA7157, levý kanál asi o polovinu menší než pravý, je to i při mono.AM i vnejší zdroj je OK-měřeno osciloskopem.Rozdíl lze dohnat balancí Děkuji za případnou radu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

schéma sice nemám,
ale závada nejspíš bude na výstupu dekodéru . . .
obecně tam bývají dva elektrolyty, v každém kanále jeden.
Vezmi osciloskop (přepnutý na střídavé napětí) a zkontroluj(porovnej) signály přímo na výstupních nožičkách integráče se signály za těmi oddělujícími elektrolyty,
tam kde to bude slabší, tam je vadný elyt . . .
. . . případně hledej dál v nf cestě FM, kde je vadný vazební elyt . . .
závada bude pouze mezi dekodérem a přepínačem AM/FM, podle tvého popisu to dál už bude v pořádku . . .

equivalentem TA7157 by měl být MC1310P, podívej se na schéma dekodéru . . .

Obrázek

Uživatelský avatar
ADUS46
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od ADUS46 »

Dobrý den,díky za radu.Přímo na špičkách IO č.4 a 5 rozdílná úroveň.Na těchto špičkách rozdílné stejnosměrné napětí.Při vypnutém receiveru na šp.4 a 5 stejný odporJsem mimo Prahu, v pátek znova proměřím dle schematu.Myslel jsem si ,že firma Schneider byla v Německu spíš druhořadá firma ale tento stroj mě z toho omylu vyvedl.Vzhledově nic moc, ale dvě velká trafa,kvalitní kovový ladící kondensátor,velmi přehledné na opravy,kvalitní potenciometry a přepinače, předvolby na VKV a hlavně zvuk,velmi podobný výrobkům firmy Grundig ze sedmdesátých let.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#4 Příspěvek od jojosuly »

Skús pozrieť aj tu niečo riešili

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... w=previous

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“