Problem s PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Problem s PC

#1 Příspěvek od PabloX »

Zdravim, nedavno som pracoval na mojom stolnom PC, no z nicoho nic zhasol monitor a po restarte PC nenaskoci. Monitor je OK, na zakladnej doske je aj displej, ktory ukazuje FF, co znamena ze je vsetko OK, no za normalneho stavu, ked este PC slo tak ako malo, na nom po zapnuti skakali rozne udaje, napr C1, E3 a pod, cize daco testovalo. No teraz len skoci FF a koniec, monitor nic neukazuje, ani nenabehne. Grafika je OK, skusal som aj menit zdroj, no stale nic. Mam podozrenie, pretoze som na doske objavil 3 kondiky, ktore vyzeraju divne - na vrchu su trosku vydute, zatial co ostatne su pekne rovne. Moze to sposobovat to ze PC nenabieha?

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PabloX »

Stalo sa mi to aj davnejsie, vtedy sa v tom posprtal brat a naskocilo to, no ani on nevedel kde bola chyba.

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

re

#3 Příspěvek od Hru »

můžeš vyskoušet jiný monitor ?jestli ti půjde, pak nezbývá nic jiného,jak jsi psal hledat závadu v monitoru,ale kondenzátory jsou častou příčinou poruchy,bohužel se i dost často stává ,že s kondenzátorem "odejde"i něco okolo něj_ dioda ,tranzitor nebo IO


někdy i pomůže jen vyčistit vnitřek od prachu ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Kedze su tie elyty nafuknute, tak pricina je jasna - treba dosku opravit alebo vymenit. Mozes pozriet este do zdroja - mozno ich najdes nafuknute aj tam.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PabloX »

Je to v kondikoch, jeden je tu aj vyteceny. Ale mam problem, su tam kondiky 1000uF/6.3V a ja mam len 330uF/25V. Nemozem tam pouzit tie 330uF, lebo tych mam vela. Asi nie, co?

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#6 Příspěvek od mikollar »

mozes ale musis zapojit 3 paralelne, ak ti tam vojdu tak to pojde aj s tymi troma

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PabloX »

Tak to asi radsej zozeniem povodne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“