Sencor DVD player SDV-2503 nenačíta DVD

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#16 Příspěvek od starecd »

Pokud jede laser na CD, měl by fungovat i na DVD, jinak by se asi těžko roztočilo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Keby si nevymyslal a vymenil tu optiku...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

starecd píše:Pokud jede laser na CD, měl by fungovat i na DVD, jinak by se asi těžko roztočilo.
A to jsi zjistil kde ? Když jede jeden laser, tak musí jet i druhý laser a dát povel k pohybu ?

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#19 Příspěvek od edoedo20 »

Vymeniť celú optiku by bolo riešenie, keby som ju mal. V ponuke je len DAV 101 + mechanika SHD-2502N v cene cca 30 euro, za čo sa dá kúpiť celé nové DVD aj s USB, takže bezpredmetné. Ak sa mi podarí niekde objaviť druhá optika, určite výmenu vyskúšam.
Zrejme závada optiky býva častá chyba.
Urobil som merania priamo na laserkách. Na vývody som nacínoval vodiče a tie na pomocnú dosku spojov. Meral som avometom na rozsahu 3V.
CD- na príslušnom laseri bolo cca 0,25V trvalo, načítal a hral.
DVD- na jeho laseri nabehlo cca 0,22V motor točil s diskom, nerozoznal DVD, vyplo sa napetie na jeho laseri, sane posunuli optiku, napetie sa zaplo motor točil s diskom a nenačítal. Nakoniec napísal no disk.
BEZ disku- laser na CD dostal napetie, motor sa neroztočil, napísal no disk. Laser pre DVD napetie nedostal.
Naposledy upravil(a) edoedo20 dne 25 pro 2014, 16:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Děláš kraviny. Snímač DVD je na 99% vadnej a jediná možnost je výměna za stený dobrý kus. Píšeš např že je na LD je 0,25V a jede? Bav se a experimentuj klidně dál ale jestli to chceš rozchodit tak vyměn snímač.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#21 Příspěvek od edoedo20 »

Ďakujem za usmernenie. Výmena či už snímača podla mi-ro, alebo optiky podla mbw ma zrejme neminie. Zatial ju nemám, uvidím časom. Zatial aspom môžem DVD prehrávač používať ako veľký (rozmerovo) CD prehrávač.
Ešte uvažujem vymeniť laser, mám doma jeden z iného DVD prehrávača. Musel by som ho vybrať z chladiča (ten kovový držiak v ktorom je vsadený) a vsadiť ho do chladiča v sencorde (iné mechanické rozmeri). Nemá s tým niekto skúsenosti, ak ano prosím poradte ako na to. Na výmenu snímača si netrúfam, je to pre mňa moc mini, to už potom len výmenu celku. K výmene samotného lasera ma navádza fakt, že nesvieti na červeno v režime načítavania DVD a to by snáď mal. Ešte neviem ako by dopadlo nasmerovanie svetelného toku lasera po výmene. Predpokladám, že ho pri výrobe v nejakomsi prípravku centrujú.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “