Obnova dat?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aldebaran
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00

Obnova dat?

#1 Příspěvek od aldebaran »

Zdravím,

přeinstaloval jsem program AUTOCAD 2000 LT, no bohužel jsem zapomněl, že ve složce programu mám pár nějakých výkresů. Ty po přeinstalaci zmizely. Program je nainstalován do stejného umístění, jako byl dříve. Je možné v takovém případě ztracené výkresy ještě nějak zachránit?? Děkuji předem za odpovědi.
Sestrojím téměř cokoliv, za předpokladu, že to nebude obsahovat tranzistor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Zkus třeba program Recuva, jsou i podobný, ale nikdy nedosáhneš 100% znovuobnovení dat z média, na který už se zapisovalo. Takže doufej - můžeš získat jeden, dva nebo část vícero výkresů - ale asi už to nikdy nebude komplet.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Když odstraníš data z disku, pravda, fyzicky tam jsou, jen ukazatele na ně ne. Systém na jejich místo může dřív nebo pozdějc uložit jakejkoliv jinej soubor (klidně z jiný složky, z jinýho oddílu disku), a to tím dřív, čím víc je disk zaplněnej a/nebo fragmentovanej. Takže pokud jsi ten počítač po vymazání používal, tak jestliže nejsou k dispozici záložní soubory, šance na obnovu je mizivá.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
aldebaran
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od aldebaran »

Program jsem zkoušel, ale nenašlo to nic. No už jsem se díval co všechno mi chybí a nebude to zase tak zlé. Obvykle ukládám výsledky práce do jiných složek, než si určují samy programy, ale tady na těch pár kousků jsem nějak pozapomněl.
Díky za dopovědi. Přeji všem úspěšný rok 2015.
Sestrojím téměř cokoliv, za předpokladu, že to nebude obsahovat tranzistor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

To bude schovaný někde v Documents and Setting / ... / Data aplikací. Pochybuju, že by to CAD mazal.

Chce to zapnout zobrazování skrytých souborů a projít disk. Tam je kolikrát věcí, až se člověk diví, co všechno si ty wokna ukládají....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#7 Příspěvek od ohryzek36 »

Přesně tak - nejlepší by bylo nechat prohledat disk na výskyt souborů s určitou příponou (asi *.dwg, *.dxf a tak - ty přípony přesně neznám) a někde se to tam snad najde.

Občas ale v těch dokumentech nadělají různé programy takový bordel (třeba mám složky "Data Aplikací", "Data Aplikaci" a "Application Data" a to jak na mém účtě, tak v "All Users" a i "Default User" - často duplicitní, to samé s "Nabídka Start") že se v tom nedá už moc vyznat - já do dokumentů nic neukládám (je to moc na ráně pro viry) a i tak tam mám přes 3500 složek, co si nadělaly programy :roll: .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Není nic jednoduššího než mít harddisk rozdělený na aspoň dva díly (systémové C: a pro data D: atd.). Potom má smysl se mrknout na plochu do vlastností složky Dokumenty a z toho C:/users/xxx/dokumenty nebo C:/Documents and Settings/xxx/dokumenty atd. udělat jen D:/dokumenty
Potom jde vše automaticky na harddisk D: a při podělání systémového disku C: jsou dat stále čitelná na D:.
Nastavuji si i stahování v Mozzile či IE na D:/Downloads a nemusím to hledat někde zašité na C: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“