dioda do diodového můstku alternátoru

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
berni
Příspěvky: 12
Registrován: 24 dub 2009, 02:00

dioda do diodového můstku alternátoru

#1 Příspěvek od berni »

prosím o info znalých, lze někde zakoupit diody do diodového můstku o následujícím označení (nemusí být přesné, snažil jsem se přečíst a opsat, jsou ale na povrchu dost znečištěné a poškrábané, tak to není snadné)? první - 35 H, 87k011 druhá 35 9, b7k148.

děkuji

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#2 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Není problém koupit diodu.
Spíše je problém jak diodu do bloku nalisovat tak, aby tam byl minimální přechodový odpor i při otřesech a změnách teploty, což se u alternátoru musí předpokládat.
Pro opravu alternátoru je lepší sehnat na vrakovišti nějaký alternátor s mechanickým problémem a dobrým usměrňovačem a ten vyměnit celý.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Vím minimálně o 1 krámě, kde se prodávají celý bloky se zalisovanýma diodama jako ND do altíků nejrůznějších typů - můžu poslat adresu... Ano, cena je trochu vejš, ale ne zas tak vysoko, jako za celej altík.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Někdy je rychlejší navštívit BAES v Brně, tam dělají opravy i výměnou, pokud zrovna stejný altík mají.

Uživatelský avatar
berni
Příspěvky: 12
Registrován: 24 dub 2009, 02:00

#6 Příspěvek od berni »

děkuji za reakce, v opravně v Brně na Vídeňské naproti obchodňáku jsem byl a zde řekli, že za opravu vadného diodového můstku chtějí 2500,-. Což se mi vzhledme k tomu, že součástky jsou v ceně cca 300,- dávat nechtělo, kór když jsem do auta pořídil jiný a tento jsem chtěl pouze "do zásoby". Na internetu jsem nějaké můstky jako celek v eshopech našel, o této varintatě vím a je tudíž v zásobě. S tím zalisováním mne to úplně nenapadlo, i když toho, že je to tam nafest a že je to přes tisícíhran jsem si všiml...teoreticky vzato, v těch odkazech, které tu jsou, jsou totožné diody s těmi co potřebuji (je to 120A altík)? A pokud ano, která s kterou prosím?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

Jestli to vinutí je 3fáz,tak by měl můstek 6ks 40A diod,z těch od DENKLa jsou nejlepší ty KYZ 74 a 79(jedny maj obal anodu,druhý katodu),snesou hodně - i do menších svářeček se prej dávaly.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“