CD ETA482

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

CD ETA482

#1 Příspěvek od Sejny »

Zdravím všechny, zníte někdo ten CD přehrávač? je to stejně solidní stroj jako Tesla MC9xx ?

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: CD ETA482

#2 Příspěvek od jave »

Sejny píše:Zdravím všechny, zníte někdo ten CD přehrávač? je to stejně solidní stroj jako Tesla MC9xx ?
Nemas jeho foto? CD od ETY jsem delal nekolikrat a vseobecne doporucuji. Podle fotky bych vedel vice

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CD ETA482

#3 Příspěvek od jef111 »

Mám tento přehrávač doma, nemohu si na něj stěžovat. Kdysi jsem jej našel vyhozený, přinesl jsem jej domů, vyčistil čočku, vyčistil mechaniku a funguje dodnes velmi dobře. V celku pěkná konstrukce, záleží za jakou cenu máš nabídku. Tesla MC900 (nebo to byl 910?) jsem tady měl taky na opravu ale ten se mi zdál o něco lepší, hlavně co se týče preciznosti mechaniky a tak.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Co se týče el. parametrů, je to dost old scool.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

Sendyx píše:Co se týče el. parametrů, je to dost old scool.
No záleží na tom, co od něj člověk očekává. Pokud to máš jenom na to, že si jednou za čas pustíš nějaké to CD když už tě nebaví poslouchat všechno ostatní (magnetofon, kazetu, gramec, rádio, mp3 z PC atd atd), tak není třeba si kupovat nějaký Denon nebo Pioneer za 10 tisíc. Svoje původní poslání, tedy kvalitně přehrát CD, bohatě splní. Nehledě na to, že tyto výrobky jsou vyráběny poctivě a mají dlouvou životnost (na rozdíl od těch co dnes koupíš v podobné cenové relaci jako nové). Tedy alespoň to je můj názor.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Samozřejmě, životnost mívaly slušnou, hlavně optiky. Přesto se staly dost rychle tenkrát nepopulární, nevím proč - možná tím, že se nějak daly na trh se slevou kusy z posledních sérií, šité horkou jehlou (jen spekuluji). Je fakt, že v tu dobu, co je slevili a vyprodávali (4200Kčs), se dost reklamovaly - většinou na mechanické vady, co jsem slyšel.

Do hospody apod. to jsou dobré stroje, možná si na něj taky přihodím :-)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jef111 »

Jo tak teď jsem teda ty aukce prozezl. No taky bych si přihodil kdybych jej doma neměl. Pokud je opravdu v takovém stavu jak dotyčný píše, je to velmi slušná nabídka.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

To je právě otázka, stav. V poslední době se mi kupí tyhle ETA a Tesla s vyjetýma optikama.

TM

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Sejny »

když je skupuješ na aukru tak se není čemu divit :D :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

Zatím z Aukra ani 1, ale zkusím to :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“