Handan 5000 a pozemni DVB-T

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Handan 5000 a pozemni DVB-T

#1 Příspěvek od robo »

Mel jsem nejaky zamer s timto kabelovym settoboxem. To me nevyslo, dekuji UPC :evil: Protoze je dobre udelany EPG, pismo, citelnost, tak nez ho vratim majitely me napadlo jestli by nemohl fungovat s pozemni digitalni tv. Ladil jsem a ladil ale nic nenaladil. Signalem to ale nebude. Nebo je to ztracena zalezitost a mam to vratit.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

DVB-T se settopboxem na DVB-C nelze.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od nekmil »

DVB-T se strojem který umí jen DVB-C, jak Tě to vůbec napadlo ? :D
To jako, že s tramvají dopluju do Ameriky ? :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

V analogu u kabelovky kdyz bedna nemela C-kabelove pasmo tak se nedalo naladit xx programu. Kdyz vezmu digital tak ten take jede v klasice v rozsahu 21-60. Myslel jsem si ze ten handan ma rozsah jako klasicky settobox a navic to pasmo C ktere v pozemnim digitalu nepotrebuji. Na digital jsou jeste dalsi udaje ktere vetsinou jsou uz prednastaveny v danem STB takze uzivateli staci zmacknou ladeni. Vic nejak nevim.
Edit : kdy se podivam do nastaveni handanu tak ten ladi v rozsahu cca 40-820 ci kolik presne

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Jenže v případě DVB-T/DVB-C nejde primárně o to kabelové pásmo, ale o jinou modulaci. Protože šíření po kabelu je kvalitnější a má tak menší chybovost než šíření vzduchem, byl pro kabelovou digitální TV zvolen jiný systém modulace než pro mnohem problematičtější šíření vzduchem. Díky tomu stejně široký kanál v DVB-C přenese vyšší datový tok než v DVB-T.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “