Eta Gratus - výhodná koupě

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

Eta Gratus - výhodná koupě

#1 Příspěvek od Ondra2 »

Zdravím vespolek, omlouvám se za toto téma, obvykle se hospodskému stěžování vyhýbám, ale toto mě už dostalo. Kamarádka - cukrářka se mi po vánocích chlubila, že dostala konečně pořádný robot do kuchyně. V rodině nemají peněz nazbyt, v zásadě to dostala jako dárek od 3 lidí a ještě si velkou část doplatila. Myslela si, že kupuje opravdu něco extra.
Protože jsem s "moderní" etou již měl zkušenost (tyčový mixér, co jsme dostali od tchána "ten je kovovej, to něco vydrží" odešel po 3 měsicích používání, nejprve postupně všechno příslušenství, pak i triakový regulátor uvnitř), zkusil jsem pohledat co je to vlastně za klunt. No a samozřejmě ten výrobek vyvíjený a testovaný v Hlinsku je naprostá čína. Ale ta největší pecka je, že v Německu se to prodává za MÍŇ NEŽ POLOVIC!


http://www.weltdergadgets.de/hofer-18-1 ... im-angebot

http://eta.cz/eta-gratus-kuchynsky-robot

Doufám, že ta vyžraná Halina si tou reklamou, ve které nostalgicky mele o své mrtvé matce a robotovi s doživotní zárukou (doživotní znamená u ety 10 let a to jenom na motor - hádejte co bude mít z toho krámu největší životnost?) vydělala dost na to aby jí ty kozy přes půl obrazovky pukly.

ještě jenou se omlouvám za výlev, ale pokud to někoho odradí od "tradiční české značky", bude jenom dobře.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

No mě už odradit nemůžeš, o Etě to už vím dávno a vyhýbám se jí.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Mě hrozně s3r3, jak na každej výrobek píšou ETA a. s. CZECH REPUBLIC. U Philipsu hrajou fér a napíšou tam Made in China.
http://eta.cz/eta-gratus-kuchynsky-robot
„Výkonný stroj musí taky vkusně vypadat. Takže jsme se rozhodli pro seriozní barevnost s vkusným potiskem. Volba padla na odstín šampaňského doplněný chromovanými detaily. Potisk jsme umístili do bloku ve střední části přístroje.“
MgA. Zdeněk Veverka,
Designer ETA
Děkujeme panu Veverkovi, že vykecal to, že má na svědomí akorát barevné provedení mixéru a zbytek byl asi v režii čínské továrny.
Eta jinak nemusí být zlá. Máme od ní fén z roku 2008 a furt slouží. Ale je teda 100% čínskej, o tom žádná.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Uz jsem davno poznal, ze je ETA poslednich par let cinsky smejd. Nekupuju od te znacky nic!
Skoda, ze to tak dopadlo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Kdosi tu nedávno dával odkaz na čínskou továrnu, která vyrobila tento mixér Eta Gratus. Ale už ho nemohu najít.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Vždyť už jsem na ty krámy několikrát nadával - všechno (z kuchyňských robotů a tak) vyrábí firma Liantek v Šen-Čenu (takové menší 15-milionové město na východě číny), na plošných spojích a polystyrenech použitých k výplni krabic bývá napsané původní značení, a to např:

Eta 0027 je LW-6801
Eta 0028 je LW-6810 (a blbě okopírovaný klasický robot od Kenwoody)
Eta 0029 je LW-6808 (a blbá kopie Kenwoody řady FP9xx)
Eta 0023 je LW-6812 (a blbá kopie kenwoodu řady KMX)
Eta 0030 je LW-6827
Eta 6078 je LW-6218
a tak dál - neprošel jsem u této firmy všechny věci (ještě je tam masomlýnek, odšťavňovač, nějaké šlehače, ponorné mixery a tak), navíc takových firem je víc (někdo je expert na pekrárny, někdo na vysavače) ale výsledek je snad jasný :evil:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Kdysi jsem dělal v Pisárkách u výstaviště. Vedle byl celní sklad Kühne + Nagel. Občas jsem se s jejich skladníky dal do řeči, tak mě ukazovali co chodí z Číny- bílá technika Eta, drobná elektronika Tesla apod. Iluze jsem tedy ztratil už kdysi dávno...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#8 Příspěvek od Ondra2 »

Ale mě prostě dostala ta drzost to prodávat za 10k. Za tohle bych jim šel opravdu nafackovat.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#9 Příspěvek od kejki »

V těch 149€ nejsou struhadla.
Ale bylo to i opačně, ETA 0024 se prodávala ve stříbrném kabátku jako hyper super BECK a zírám http://aukro.cz/kuchynsky-robot-i4947739276.html

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Hejnicek »

Fujtajskl, jen ty hnusny "stribrny" plasty.
Brrr, to je drahy i za dve stovky.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

A to si obdarovaná mohla přečíst recenzi - http://www.kucharinka.cz/velky-test-kuchynskych-robotu/ Já vím, že je KitchenAid drahý, ale to byl UKS taky a běhá dodnes. A na Heuréce taky recenze napovídají.
Naposledy upravil(a) kejki dne 09 led 2015, 21:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#12 Příspěvek od Ondra2 »

Já vím, pozdě bycha honit. Před Vánocemi jsem se s ní neviděl a teď už je pozdě. Kdyby se o tom zmínila předem, tak jí to vymluvím, nebo aspoň donutím, ať si přečte recenze.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

ohryzek36
Děkuji za odkazy.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Aby byla jistota, tak by to chtělo detailní foto obou vnitřků. I ten číňan tam strčí, co si kdo objedná. A taky záleží na výbavě.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

A ukazuje se, že aldi to má jen občas - http://www.preis.de/news/2012/03/preis- ... aldi-nord/

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“