Stolní svorka - VYŘEŠENO

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od forbidden »

Přesně od té firmy to koupený nemám, dal jsem ji tam jen kvůli obrázku. Ale ty moje vypadají naprosto stejně, nejspíš to bude ono. Fakt to nijak nešetřím, ty pákovky tomu občas dají zabrat. Možná máš jen příliš velkou sílu. :)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Ono než ty svorky od Conrad-a tak bych určitě raději volil ty co sem dal odkaz forbidden , cena přijatelná a jsou určitě daleko pevnější. A toho prasknutí bych se tolik nebál, musí se utahovat s citem a rozumem. :wink:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od mtajovsky »

starecd píše:forbidden: nemůžu souhlasit, protože je to křehká litina.
A s čím? Mlátit se na to nebude, není to kovadlina. A je to ocelolitina, ne litina. Oproti těm z GESu je to nebe a dudy.

Já používám tohle:
http://www.svetnaradi.com/truhlarske-sv ... 150-mm.htm

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#19 Příspěvek od bastlir40 »

Pánové, mockrát všem děkuji za rady a velkou pomoc. Mám stolní lupu se stojanem a nezbývá mi nic jiného, než si udělat ukotvení ke stolu. Když ji více nakloním, tak se mi převrací a zespoda to vypadá, jako když je to dovoz z číny. Tentokrát ale i ty číňany asi urážím, protože spodek je z vystřižené krabice a uvnitř jako těžítko kusy odlomků z dlažby. Prostě katastrofa. Proto sháním svorku abych nemusel vrtat stůl a upravit uchycení ke stolu. Ještě jednou díky všem.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

Na chalupě jich pár mám. Jestli to moc nespěchá, tak tam za týden jedeme. Jen nevím, jestli bude na milimetr stejná podle tvého obrázku :lol: .

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#21 Příspěvek od bastlir40 »

fredis píše:Na chalupě jich pár mám. Jestli to moc nespěchá, tak tam za týden jedeme. Jen nevím, jestli bude na milimetr stejná podle tvého obrázku :lol: .
Přesně podle obrázku být nemusí :-) , to jsem dal jen pro představu, jakou bych potřeboval. Nespěchá to vůbec. Budu moc rád. Předem děkuju.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

NZ. Teď hlavně nezapomenout! :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

bastlir40 píše:Pánové, mockrát všem děkuji za rady a velkou pomoc. Mám stolní lupu se stojanem a nezbývá mi nic jiného, než si udělat ukotvení ke stolu. Když ji více nakloním, tak se mi převrací a zespoda to vypadá, jako když je to dovoz z číny. Tentokrát ale i ty číňany asi urážím, protože spodek je z vystřižené krabice a uvnitř jako těžítko kusy odlomků z dlažby. Prostě katastrofa. Proto sháním svorku abych nemusel vrtat stůl a upravit uchycení ke stolu. Ještě jednou díky všem.
Pokud to má být mobilní, dá se použít malá, ale silná dlaždička, navrtat a přišroubovat. Pokud to může být stabilní, takovej silikon dokáže udržet neuvěřitelný věci....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od PavelFF »

Měl jsem totalitní dětské nářadíčko domácí kutil, svorka byla bleděmodrá. A bylo to bláto, ze slaboučkého materiálu a při nepříliš velké síle se rozevírala. Chyba byla možná v tom, že jsem ji začal používat až jako dospělý a nebyla na to dělaná - prostě hračka.

Jediná pořádná a pevná byla matně černěná v soupravě NAREX Combi UM a podobných.

Ale na uchycení stojánku s lupou by stačila i plechová svorka z dětského nářadíčka.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#25 Příspěvek od konosuke »

Lampičku ke gramofonu jsem připevnil kovovou svorkou z rozbitého stolního struhadla na tužky jak na obrázku:
http://www.fastimages.eu/images/svorka.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#26 Příspěvek od fredis »

Mám :lol: . Pošli adresu do SZ.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

konosuke píše:Lampičku ke gramofonu jsem připevnil kovovou svorkou z rozbitého stolního struhadla na tužky jak na obrázku:
http://www.fastimages.eu/images/svorka.jpg
Podobná, ale masivnější byla i součástí ručního kráječe na chleba IDEAL 171 (a taky třeba na salám, sejra a podobný domácí poživatiny), myslím že ji ještě někde mám zastrčenou v šupleti pro strejce Příhodu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#28 Příspěvek od bastlir40 »

Problém vyřešený. Fredis mi poslal svorku jak šitou na míru :wink: . Tímto mu ještě jednou děkuji za velkou pomoc a ochotu.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“