uprava výstupného napatia na spínanom zdroji nab.z mob.telef

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

uprava výstupného napatia na spínanom zdroji nab.z mob.telef

#1 Příspěvek od jano101 »

nazdar mám dotaz potreboval by som vedieť či by mi niekto vedel poradiť ako sa dá upraviť /jemne výstupné napätie zo spínaných zdrojov z nabíjačiek k mobilným telefónom

o čo ide dnes je doba led a ja mám v dielni veľké množstvo rôznych zdrojov /spínaných/ a už niekoľko som úspešne využil na napájanie vysoko svietivých led

ja chápem že led driver sa dnes dá kúpiť za babku v číne ale prečo nevyužiť staré zdroje že ? :)

teda vedel by mi niekto poradiť ako modifikovať výstupné napätie resp urobiť z nabíjačky prúdový zdroj alebo linky na schémy k nabíjačkám ????

ďakujem

vid príklad foto

https://www.dropbox.com/sc/pco99f83hap3 ... oBpDVptRwa

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Pro jeden čip bílé/dva čipy červené v serii by mělo z5V stačit spočítat adekvátní odpor. Jednoduché a funkční. Předělávat to na zdroj proudu bude škoda času.
Kdybys chtěl stavět nějaký jednoduchý spínák pro LED doporučuji PT4115. Jednoduché, levné a účinné.

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#3 Příspěvek od jano101 »

nepochpil som "Pro jeden čip bílé/dva čipy červené v serii by mělo z5V stačit spočítat adekvátní odpor."

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

protože jsi zmiňoval nabíječky z mobilů - tichý předpoklad je, že většina z nic funguje cca na 5V.
Jeden čip bílé ledky znamená Vf cca 3,5V. Dva čipy červené v serii je cca 4,2V. Vynaložit to úsilí předělat takový zdroj napětí na proudový, když se jedná o kusy a navíc každý s jinou strukturou (řídícím čipem) zapojení je dle mě ztráta času.
Spočítat adekvátní odpor pár vteřin a investice pár halířů

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#5 Příspěvek od jano101 »

myslel som si že to takto asi myslíš ale ja sa bavím o vysoko svietivých 3W príklad teda jedna led DC 3.2-3.4V 500-700mA a teda žiaden predradný odpor bez neho !!! zbytočne by piekol a preto to chcem spočítať tak aby bol výsledok v medziach
a samozrejme 5V nabíjačky nie !!! skôr tie staršie čo boli od 7v a viac 10 -12V
mne stačí korekcia rádovo v desatinách voltu

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Netuším, jestli ty starší daly vůbec na 10V 700mA. K dosažení proudu by ti DCDC pomohl... Já celkem často používám ty PT, dřív sem kupoval přímo moduly. Teď sem objednal z ebay 50ks čipů a budu si j pájet sám :wink:
Netuším, co myslíš, že Ti stačí korekce řádově v desetinách V... u LEDky s takovou strmostí char. to bude znamenat citenou změnu proudu.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#7 Příspěvek od misocko »

upravit napeite vecsiny nabijaciek mobilov je otazka par minut (ak sa daju otvorit). Ty vsak nepotrebujes doladit napetie ale urobit z nich zdroj prudu a bude trosku zlozitejsie . potrebujes nejaky maly odpor, operak, vypocitet, nastavit, prekopat povodnu napetovu vezbu....

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#8 Příspěvek od jano101 »

keby sa mi aspoň podarili zohnať schémy na tie čo sú v odkaze na nokiácku 5v som našiel ale to mi nepomôže

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#9 Příspěvek od PeteBurns »

Ich schemy ti netreba, staci datasheet k riadiacemu IO a upravit prudovu ochranu, kedze su skratuvzdorne, na potrebny prud, ktory ma tiect LEDkami...napatova spatna vazba nie je dolezita, kedze prva sa bude aktivovat prudova...

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“