Monostabilní klopný obvod jinak

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Iroot
Příspěvky: 83
Registrován: 13 čer 2014, 02:00
Bydliště: kósek od Prostějova

#16 Příspěvek od Iroot »

Zkusil jsem to první zapojení, které navrhnul Procesor, celý obvod je na přiloženém schémátku. Jako výchozí jsem použil zapojení z téhož AMÁRA jako byl návrh od Frantajetel11 (94/05 myslím že str.173) a doplnil jsem Procesorův derivační člen (změny červeně). Bohužel to nechodí. Při trvalém stisknutí tlačítka Start (náhrada kulíkem) zůstanou kontakty relé trvale sepnuté. Po rozpojení relé vypne. Zkoušel jsem různé hodnoty derivačního odporu, pořád totéž.

Namaloval DPS k druhému zapojení od Procesora, ale než mi u pana Bučka v Brně vyrobí DPS tak to bude asi tak za měsíc. Doufám alespoň ten obvod podle druhého schémátka bude chodit.
Přílohy
casovac_str173AR94-05.jpg
(19.01 KiB) Staženo 24 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Věnoval jsem půlhodinu schematu i reálnému testu. Klidová spotřeba pod 10uA, reaguje na sepnutí spínače, verze s jedním IO. Nutno dodržet 4093 kvůli hysterezi.
Přílohy
tlac_rele.png
(5.13 KiB) Staženo 68 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Iroot
Příspěvky: 83
Registrován: 13 čer 2014, 02:00
Bydliště: kósek od Prostějova

#18 Příspěvek od Iroot »

Díky moc, taky vyzkouším. Právě dnes jsem zkusil to druhé zapojení podle Procesora a chodí pěkně. Pokud se v RC členu použije kondenzátor 100 mikroF a trimr 680k lze délku impulsu nastavovat okolo 2-4 minut což tak akorát stačí na jedno opakované zavolání GSM alarmem. To mi vyhovuje. Trochu mně to trvalo, protože pan Buček v Brně mi řekl, že za matrici pro DPS fotocestou by si inkasoval pres stovku a za destičku druhou, tak prý jestli se mi to vyplatí. Řekl jsem že ne a plošňák jsem si namaloval sám i vyrobil a dneska i osadil.
Jdu malovat DPS pro zapojení od ZdenkaHQ..... potom zas napíšu jak to dopadlo. Je fakt že Zdenkovo zapojení je jednodušší.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“