Evolve mini solar Bluetooth GPS iTraxx

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

Evolve mini solar Bluetooth GPS iTraxx

#1 Příspěvek od bertik »

Zdravím a přeju hezký večer všem zde na foru. Dostal jsem tento aparátek ale bohužel bez CD kde je driver. Nějak se mi nedaří najít na netu tento ovladač. Vím,je to stará záležitost,ale chtěl bych si s tím trochu pohrát. Bluetooth chodí,spojí se s PC,najde ho ale to je vše. Dokonce ani netrvá dlouho než se zasynchronizuje se satelity,což signalizuje led dioda. Kdyby někdo věděl kde to stáhnout,případně jestli někdo z Vás nemá origo CD a mohl nějak přeposlat,bl bych rád. Děkuju.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Co podpora a servis? http://www.evolveo.eu/cz/
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Driver? Nestaci jednoducho v nejakej aplikacii s podporou GPS nastavit bluetooth seriovy port?

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#4 Příspěvek od bertik »

Nějak jsem tam nepochodil,je to pro ně už zřejmně ukončená záležitost. Ještě to ale nevzdávám. Děkuju za reakci.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#5 Příspěvek od bertik »

Nějak jsem tam nepochodil,je to pro ně už zřejmně ukončená záležitost. Ještě to ale nevzdávám. Děkuju za reakci.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#6 Příspěvek od bertik »

Nevím proč můj příspěvek byl odeslán 2x,ale budiž. Já se přiznám bez mučení,tohle není moje parketa,jsem starej kmet. Já musím mít vše po lopatě řečeno. No dole v dílně jsem nainstaloval do počítače driver pro BT,to okamžitě našlo zmíněnou navigaci,uložila se ikona na plochu a to je vše. Když na ní kliknu,tak se sice otevře,ale dál nic,není tam podle mého ten driver.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

K bluetooth ti jsou ovladače k ničemu viz. http://www.czc.cz/evolveo-itraxx/49243/produkt
Balení obsahuje GPS přijímač, síťový adapter, adaptér do automobilu
Ideálně to testni s nějakým mobilem + navigací, pokud ji nemáš na NB.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#8 Příspěvek od serviceman »

Asi nejde o driver, ale o nějaký program, který umí GPS data použít (mapa?).
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#9 Příspěvek od bertik »

Takový telefon bohužel nemám,mám starou Nokii C2.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Tak aspoň nějakou utilitu pod windows, která najde satelity. Nemám nic vyzkoušené, ale namátkově tohle http://homepage2.nifty.com/k8/gps/ , je tam aktualizace z 10.ledna 2015.
Obrázek

V nastavení vybereš COM port a mělo by to něco najít.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#11 Příspěvek od dreamer »

Projel jsem s tímto GPS celý střed Holandska na lodi před časem - super věcička. Bez problémů vydržel na sluníčku fungovat celý den bez externího dobíjení kabelem a to už v něm byla původní asi 5 let stará baterie. Ovladače opravdu netřeba - po spárování vytvoří v PC virtuální seriový port a ten pak stačí nastavit v používané navigaci. Kdysi v dáných časech jsem s ním fungoval i na PDA kde mi logoval kudy jezdím.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#12 Příspěvek od bertik »

No to je pravda,vytvořil com6jako příchozí a snad com4 jako odchozí. Jenom,že já nevím jak to mám udělat.Jak jsem psal výše,jsem sterej dědek a už na to moje hlava nestačí.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

COM porty zjistíš ve Správci zařízení a píšeš, že je asi znáš, takže je zkus nastavit do toho GPS-NMEA monitoru (viz. obrázek). Je tam i tlačítko Scan a tu GPS dej aspoň na parapet.
Ale na rovinu, navigovat s notebookem určitě nebudeš a telefony GPS mají. Tohle je dobré tak akorát k nějakému tabletu bez GPS.
Přílohy
nmea.png
(19.67 KiB) Staženo 70 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Kamionaci notas s win 7 jako navigaci pouzivaji. Minimalne jeden ano :D co ho znam. Ale hadr musi jit do kopru. Existuje i auto navigace pro wokna.
Naposledy upravil(a) robo dne 02 úno 2015, 14:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#15 Příspěvek od bertik »

Jsem totálně natvrdlej,jak vyvolám ten GPS-NMEA monitor. Omlouvám se ,jsem pako.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“