Vlhkoměr s teploměrem do Paludaria

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

Vlhkoměr s teploměrem do Paludaria

#1 Příspěvek od glorei »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda li by mi tu někdo neporadil jak mám pořešit teploměr do paludária...Problém tkví v tom, že bych tento teploměr chtěl zasadit do vrchního dřevěného rámu co bude na paludáriu. Potřeboval bych aby tento teploměr měl 3 čidla na teplotu:
1. teplota vody
2. teplota vzduchu nad vodní hladinou
3. teplota vzduchu v horní části paludária...

a jako oříšek bych potřeboval vlhkoměr...Co jsem se tak díval na aliexpress ( že bych koupil něco za pár korun - vykuchal a osadil do rámu), ale v tomto případě je čidlo na vlhkost přímo na dps. Já bych potřeboval čidlo na vlhkoměr na drátu který povedu do paludária. Děkuji za každou radu

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »


Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#3 Příspěvek od glorei »

Takže toto bych koupil 3krát zda li to dobře chápu, potom raspberry, ale k tomu budu potřebovat ještě nějaký lcd displej co přidělám do rámu.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

glorei píše:Takže toto bych koupil 3krát zda li to dobře chápu, potom raspberry, ale k tomu budu potřebovat ještě nějaký lcd displej co přidělám do rámu.
Teď něco podobného vyšlo v PE 01/2015 s 18B20.
Naposledy upravil(a) Cowley dne 02 úno 2015, 16:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#5 Příspěvek od dreamer »

nn to je jen čidlo vlhkosti. Teplotu bych řešil mými oblíbenými Dallas 18B20
a k tomu Arduino. S malinou nemám zkušenosti tak nevím. Displej k Arduinu není problém, možností je spousta.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od mira2830 »

A jakou radu vlastně potřebuješ? Pokud umíš programovat - ať už arduino, PICy, AVRka nebo Raspberry Pi, tak ti stačí vytipovat nějaké senzory (pro začátek třeba zmiňovanou klasiku DS18B20 pro teploměr a třeba DHT22 pro vlhkost) a můžeš se do toho pustit ;-)

Pokud neumíš, můžeš koupit samostatné moduly a nějak je vykuchat a přizpůsobit obrazu svému nebo to zadat někomu, kdo umí navrhnout nějaké schéma a napsat program. Pak ale zbývá ještě tišťák, případně krabička... Dělal jsem něco podobnýho pro terárium, není to nic složitýho, ale ani sranda na 20 minut :-)

Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#7 Příspěvek od glorei »

Kluci ja umim vykuchat něco...prigramovat neumim, max základy v html...nejradeji bych něco koupil zar kc a vykuchal a dal do ramu...zítra pridam soubor, kde je foto jak bych to chtěl mít...

Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#8 Příspěvek od glorei »

Ted jsem znovu projel aliexpress a opravdu nachazim teplomery s vlhkomerem s jednim cidlem, ktery je pouze na teplotu...sensor pro vlhkost je na desce. Pokud by tu byl nekdo ochotny mi trosku poradit jakym smerem se mam teda vydat...kdyz bych od nekoho koupil schema, navrzenou dps, tak soucastky si uz sezenu krom naprogramovaneho obvodu. Kdybych umel programovat, tak bych se pustil do toho raspberry, ale python ani C neni opravdu moje parketa :D Jedine, kdyz by se nekdo nabidnul mi naprogramovat aplikaci? :) A nez bych se to naucil ja sam, abych udelal obyc aplikaci, ktera mi bude ukazovat teplotu na trech mistech a vlhkost, tak to ze me bude stary dedek. Pocitam, ze to opravdu nebude zadarmo, ale do tejto kravinky bych chtel dat MAX 800 kc.Diky za Vase navrhy

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od ross4435897 »

a jakou mas vlastne predstavu o tom jak by to melo vlastne vypadat? ... zobrazeni na displayi?
na Webu?
pocet cidel?
nejaky setup?
nejaky casosber?
alarmy?

... ono vymyslet se da spousta zbytecnosti, ale jsem spis zastance efektivniho reseni ... pokud nebudes mit jasnou predstavu o funkci toho co chces udelat, pak je kazda rada marna ...
Naposledy upravil(a) ross4435897 dne 03 úno 2015, 11:08, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#10 Příspěvek od glorei »

No mě stačí, ať to ukazuje 3 teploty pod sebou a na 4 radku bude vlhkost...Nekde jsem na internetu videl obrazek, ted ho za boha nemuzu najit a tam byl obycejny LCD z mobilu ci z ceho, rozliseni 320 x 240, v pozadi byly nejake obrazky co se podle casovych intervalu menily. To by se mi libilo, ale do tohoto se s cenou nevlezu ani nahodou si myslim, myslim si ze to mel prave borec i poresene pres raspberry a mel tam pichlou i webku v terariu a to si mohl streamovat do telefonu - kontroloval zda je vsechno v pohode, videl udaje o teplotach a vlhkosti atd...Me jen staci proste displej, kde budou 4 hodnoty. Nikde se nemusi nic ukladat, zadne vysledky na webu, ci dokonce historie namerenych hodnot.Jen chci at to pekne vypada :) No a pocet cidel bude 4 - 3x teplota, 1x vlhkost

treba neco v tomto stylu - ale toto ukazuje pouze teplotu 1x a vlhost, kdyby se dal upravit na 3 cidla teplotni
http://i00.i.aliimg.com/photo/265870209 ... tation.jpg

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od ross4435897 »

predbezne:
teplotni a vlhkostni senzor je napr. tady
teplotni sensor na vodu napr tady
Arduino koupis taky na Ebayi, a display taky ...

no to s temi menicima se obrazky teda muj navrh nesplnuje :D

Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#12 Příspěvek od glorei »

ross4435897 píše:predbezne:
teplotni a vlhkostni senzor je napr. tady
teplotni sensor na vodu napr tady
Arduino koupis taky na Ebayi, a display taky ...

no to s temi menicima se obrazky teda muj navrh nesplnuje :D

No me by se to fakt libilo jak jsem dal nahore odkaz :) ale opravdu pochybuju ze pujde upravit na 3 teploty, nebo alespon na 2 a buhvi kde je v tomot pripade dane cidlo na vlhkost

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od mira2830 »

To nejspíš upravit nepůjde, no :-) Teda možná by to šlo, ale to nejde říct, když od toho není aspoň schéma... A i kdyby to šlo musel by sis pak manuálně přepínat, který teploměr se bude číst. Myslím cesta, kterou nastínil ross4435897 je lepší volba, minimálně jistější.

S programem bych ti asi byl ochotný pomoct, pokud to extra nehoří, tak snad i "free of charge", ale znamená to i vyřešit další problémy - dps, krabička nebo zabudování, a zas takový dobrák nejsem :-)

Kdyžtak napiš zprávu, pokud bys měl o pomoc zájem.

Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#14 Příspěvek od glorei »

mira2830 píše:To nejspíš upravit nepůjde, no :-) Teda možná by to šlo, ale to nejde říct, když od toho není aspoň schéma... A i kdyby to šlo musel by sis pak manuálně přepínat, který teploměr se bude číst. Myslím cesta, kterou nastínil ross4435897 je lepší volba, minimálně jistější.

S programem bych ti asi byl ochotný pomoct, pokud to extra nehoří, tak snad i "free of charge", ale znamená to i vyřešit další problémy - dps, krabička nebo zabudování, a zas takový dobrák nejsem :-)

Kdyžtak napiš zprávu, pokud bys měl o pomoc zájem.
odeslána PM :)

Uživatelský avatar
glorei
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2015, 01:00

#15 Příspěvek od glorei »

Panove, tak jsem nasel, to co hledam :) Na kolik by vyslo toto? Funguje to paradne :)

https://www.youtube.com/watch?v=m6mtCak3krE

Odpovědět

Zpět na „Poradna“