Free shiping, kdo zaplatí poštovné?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Postovne mistnim firmam dotuje Cinska vlada v ramci proexportni politiky.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#17 Příspěvek od TAKJAN »

S tím leteckým dodáním je to fakt. Dost věcí nám chodí letecky, zadarmo. Cena např 1,5 dolaru...Je to ale prakticky jen dopis:-))

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Kontejner se sem za tři týdny nikdy nedostane . A s tím kontejnerem ... Zase někdo ví třetinu .. Co pracuje manželka , tak berou přímo z Číny . Co to stojí jenom v Hamburku je neuvěřitelné a to prodlení !! A také již dostali něco jiného , než ctěli , řeší to hrubě přes rok , ale asi to budou muset odepsat ... Vše co jsem dostal , bylo letecky .

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od pocitujlasku »

Myslim, ze baterky a zariadenia obsahujuce baterky sa nesmu prepravovat letecky.
Aj to lietadlo musi lietat plne.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#20 Příspěvek od bastlir40 »

pocitujlasku píše:Myslim, ze baterky a zariadenia obsahujuce baterky sa nesmu prepravovat letecky.
Aj to lietadlo musi lietat plne.
To zase nebude tak hrozné, pak by tě nepustili na palubu letadla ani s kamerou nebo notebookem a to běžně lidé sebou vozí. Nebo se na to vztahuje nějaká vyjímka? Sousedovi došel z číny mobil a na balíčku bylo " Cargo China " . Mám dojem že to je letecká doprava. Možná se tak značí i lodní ale to si nejsem jistý.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Nakadah »

Je problém s leteckou poštou u přeprav Li-xx baterií nad určitou kapacitu. Nevím teď přesně o jaký limit jde. Nicméně když jsem si objednával novou baterii do ručky, tak mi dorazila baterka s nápisem NiMh. Nasraně sem psal prodejci co to má znamenat, protože to měla byt LiIon - odpověděl že je vše v pořádku, že uvnitř je LiIon ale deklarují to jako NiMh aby to prošlo :D

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#22 Příspěvek od sr71 »

jednou mi èínský prodejce vrátil peníze, protože mu zásilku pro mì nevzali do letadla (obsahovala 2x Li-Ion 18650), ale jindy kupodivu tytéž baterie normálnì letecky dorazily, nedávno mi letecky pøišla i Li-Ion baterie do NB (deklarováno jako laptop adapter :D

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#23 Příspěvek od Charos »

Čínská vláda dotuje poštovné, rozdíl výrobní ceny a ceny, za kterou kupujeme, také prodejci přispěje. Ale free shipping je řekl bych čím dále méně časté. Pokud se podíváte na zásilku, tak je tam vždy označení poštovního úřadu - je to tedy poštovní zásilka (obyč. dopis) - někdy je to jako evropské razítko (kulaté), ale většinou jen potisk, někdy jen čínsky, ale je. Taky je tam vždy razítko celnice (obvykle BEZ CLA). Pokud se platí nějaké poštovné, je to často doporučený dopis s tracking No. (a taky jako doporučený dojde z pošty Praha 025 s českou přelepkou a číslem RR ..... a nutností podepsat převzetí).

Balík do ruky a na poštu je náhrada za obchodní balíky, garantuje se tu doručení druhý prac. den po podání a za to se také platí. Pokud chcete posílat levněji, volte cenný balík (možnost "pojištění" na částku, byl levnější než DR o 1/3, o ale dojde třeba i za 5 dní po podání) nebo obyčejný či dopor. balíček (nebo doporučený dopis - ten používám já nejčastěji na něco do 2kg, je to nejlevnější, je druhý den na místě, ale ručí za něj jen do 500Kč).

Jinak na poštu si nemohu stěžovat, jako systém funguje dobře. Bohužel někteří zaměstnanci a vedení dělají věci, které snažení těch poctivých a myslících hatí - ale to je bohužel ve všech oborech , kde pracují lidé, úplně stejné.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Habesan »

V poslední době už se začíná z číny vozit také vlakem.
Cesta trvá cca 20 dnů a je tím zároveň rychlejší a lacinější než loď.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#25 Příspěvek od Atlan »

Kedze postarka jazdi na zltej novej sluzobnej fabii tak posta zdrazit musela, a nehovorte mi ze ten moj balice 10×10×10cm jej zaberie tolko miesta v kufri ze otoci 2*.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Tak zase čínský překvápko. 10 ks oboustrannejch, prokovenejch, halovanejch, maskovanejch a frézovanejch plošáků redukce SOP28 na DIL28 za 43 kaček. Air Mail, cena 0. Jak to ti kluci čínský dělaj, za 43 kaček se u nás nesežene ani matroš a i obálka do vedlejšího města stojí víc....
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Jednoduše, nebydlej u nás. :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Při dobrém kupu by sem mohli kupující vždy šoupnout i link , nic to nestojí ...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

BOBOBO píše:Při dobrém kupu by sem mohli kupující vždy šoupnout i link , nic to nestojí ...
Když myslíš: http://stores.ebay.com/yestar2013?_trks ... 7675.l2563
Má toho tam celkem dost pro automaťáky i 3D datly.
Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

No vidíš to , já měl zájem zrovna o ty redukce . Ty tam nevidím a nechci je hledat . Chtěl jsem vzít ten odkaz a objednat ............. Připomínáš mi manželku , na něco se jí zeptám a ona mi odpoví na něco jiného ....

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“