Volks. Golf 1,8 +sústruh z vŕtačky,zlepšováky+iné veci

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#181 Příspěvek od forbidden »

Měl by ses nad sebou zamyslet, v jednom kuse se tu oháníš co ty jsi všechno v životě dokázal a ostatní jsou úplný nuly. Už mě to unavuje, máš to snad v každým druhým vláknu. Nebo máš možná problém s pochopením psané řeči? Vidíš snad v mým příspěvku nějakou kritiku, nadávání na tebe, nebo cokoliv negativního? Na Slovensku je snad originalita sprostý slovo a kritika? U nás ne, psal jsem, že je to originální řešení a to je pravda, já jsem podobný nikde neviděl. Ten smějící se smajlík prostě odráží úsměv, co jsem měl na tváři, když jsem to viděl. To není výsměch, chápeš? Ale už radši opravdu nebudu nic komentovat, pro jistotu.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#182 Příspěvek od tiktak1953 »

To mi nepovedz ,ze co si napisal ze" to je najoriginalnejsi zasobnik na SMD"ze si to nemyslel z posmechu.Mne to tak prislo a urcite aj druhym.Mam samoze suciastky jedneho typu v sackoch,fiokoch atd. z oznacenim pekne poukladane.Vsetky co vyletujem (stovky,tisice)nemozem vytrieit,napisat na sacok ich hodnoty!Nepotrebujem aby si niekto so mna utahoval ,za to co chcem poradit..Co som dal tie MNOHE veci su pre mnohych kutilv dobra pomoc..Viem to odcenit ,ked skoro vsetko robim.Kto sedi pri PC, nic nefusuje ,tak je to pre neho nezaujimave.Su tu ludia ,co vyhladavaju ,do koho by si rypli,.nemyslis?Minule Ekkar za tie srobuvaky zbytocne,lebo mne to sluzi ,mnohym to tiez bude sluzit.Myslel som si to aj o tebe,ak som sa naááááhodov mylil ,prepac.Nechaj to uz tak.Najst drobne zavady krasy nie je problem,vymysliet nieco co cloveku pomoze ,je uz tazsie pre mnohych kritikov.
---------------------------------------------
Ja som tie striekacky tam iba narychlo napchal,v tej doske to nebude,je to na inu vec!Vypada to zle,je mi to jasne,mnohe veci co som sem dal boli na rychlo dane a maju sluzit iba ako navod,nie konecne riesenie.berte to tak.
........................................................
Nakoniec sme sa neako dohodli. Co druhi pisu ,to ma nerozhadze ,neviem ako to teba moze?,Nasere ma az ,pokial to je na mna a neopodstatnene.Co mam napisat forbidden,ked niekto moje veci kritizuje .?Ze som vyuceny kuchar,este nic som nedokazal ,neopravil,neviem vyvrtat do plechu dieru,nedokazem narezat zavit,pozvarat žel.konstrukciu,vymenit suč.v plosaku,sustruzit a budem tu davat navod na sustruh z vrtacky s ktorym si dokazem mnoho veci urobit pre vlas.potreby ako na riadnom 20 metrakov tazkom volakedajsom sustruhuatd,atd.Pekny den ti prajem forbidden.My tu mame zase dalsi krasny( ako) jarny den.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 12 led 2015, 10:42, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#183 Příspěvek od forbidden »

OPRAVDU jsem to z posměchu nemyslel. Na originalitě není nic špatnýho. I když mýmu estetickýmu cítění něco třeba nemusí přesně sedět, nemusím to ještě shazovat. V nejhorším si názor nechám pro sebe. OK?

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#184 Příspěvek od tiktak1953 »

Pred chvilov som dokoncim tento drzak na stary typ mikropajky do druhej dielni.Mne takto velmi vyhovuje aj mnohym bude dobry,nie pravdaze vsetkym .Ak niekto vie aj moje veci vylepsit ,nemam nic proti .Uchyti sa do sveraka o ten odocny plochac s matkov a natoci sa ako chce.Urobil som to z vseliakeho odpadu ,co mam doma.Ze to nie je ako z obchodu, to ma nes....
Pre co je to tak urobene,hadam nemusim vysvetlovat.
----------------------------------------
Přílohy
DSCN6449.jpg
(83.21 KiB) Staženo 1784 x
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 13 led 2015, 17:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#185 Příspěvek od Atlan »

Dam ti radu aj ja ked urobis ten obrazok, pouzi kombinaciu CTRL+A, potom pouzi mys (lave tlacidlo) a kurzor a presun obrazok tak aby bol zarovnany v lavo hore. potom klikni mimo obrazku a kurzorom nabehni na pravy dolny roh obrazku a uprav rozmer obrazka (tj zredukuj biele plochy)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#186 Příspěvek od tiktak1953 »

Tento sposob ulozenia naradia na stole v plastovych priesvitnych flasiach sa mnohym zide.Je to velmi prakticke,nevala sa vam nardie po stoliku vselikade a na velkom priestore!Tu moze mat ako mam aj ja vsetko naradie svoje miesto!Da sa ulozit prehladne na malom mieste vela naradia a inych veci ktore potrebujete casto pri praci mat po ruke!Je to velmi pevne na stole,hlavne ze je vidiet co kde je odlozene.
Na obr.6500 je navod na vyrobu jedneho radu s styrmi flaskami.Flasky su 2L.Diery v doske su 20mm.Trubka je tiez 20mm vodovodna plastova narazena cez celu hrubku dosky. Dlzka trubky ja okolo 4Cm ,podla hrubky dosky.Na trubku som polozil sirsiu izolacnu pasku 3X na seba ,lebo aby flaska drzala pevne na trubke.potom flasku natlacil na trubku s izolacnymi paskami.Izolacne pasky su na trubke aj na to ,aby nebola diera v trubke.Ked sa izolacka pretrhne ,treba strcit do diery neaky stupel.Diery v strednom rade pre 2L flase su od seba 10Cm.
Na obr.6507 su tri rady flias.Strednom rade su styri 2L flase ,diery (stred)od seba 10Cm.Vonkajsie dva rady su z 0,5L flias ,tak isto od seba v rade 10Cm,ale od stredneho radu len 5Cm. Na tomto obr. su uz ulozene v flasiach veciKeby nieco, napiste.
Na obr.6508 v lavo kde je sipka su tie striekacky uz ulozene na malom mieste s vseliakym vecami co casto potrebujem.Tento obr.je aj pre to ,aby ste videli lepsie ako to je urobene.
Přílohy
DSCN6500.jpg
(43.63 KiB) Staženo 2064 x
DSCN6507.jpg
(291.41 KiB) Staženo 2007 x
DSCN6508.jpg
(249.75 KiB) Staženo 1839 x

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#187 Příspěvek od tiktak1953 »

Mam dotaz,susedovi co sa menil ten spinac otvarania okna pred nedavnom na Fabii (je to tu na 12 strane) teraz sa neda vysunut elektronicky okno.Ked ho vysunu rucne tak nedrzi a spusti sa dole-Bude treba nieco vymenit v mechanike ,alebo bude stacit len nieco dostelovat.Alebo to moze robit viacej problemov.Zatial to nechcu rozoberat a pockaju co odpoviete.Vdaka!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#188 Příspěvek od EKKAR »

Se zapnutým zapalováním podržet spínač "nahoru" a čekat. Okno vyjede a až se zastaví, tak ještě podržet asi 5-10 vteřin - nutno vyzkoušet, ta stahovačka si udělá "kalibraci" hodní polohy. Pak už bude vyjíždět až na doraz.

A kdyby to nepomohlo, tak kontrola kabeláže, jestli někde není něco přetrženýho.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#189 Příspěvek od MAJO39 »

S najväčšou pravdepodobnosťou to bude prasknuté lanko na mechanizme sťahovania, takže rozobratiu sa asi nevyhne. Druhovýroba bez motorčeka stojí okolo 35 eur.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#190 Příspěvek od EKKAR »

Jde o to, co to je "ručne ho vysunú" - jestli podržením spínače, nebo opravdu jestli musejí chytit sklo do tlapy. U jedičkový i dvojkový fábule mají okna "dojezd" (trojková už ho v rámci šetření nákladů nemá) = po promíčknutí spínače až do krajní polohy jede okno samo až na doraz - je jedno jestli nahoru nebo dolů, ale předtím si musí ty krajní polohy "osahat manuálním podržením" = spínač se drží tak dlouho, až sklo dojede na doraz a ozve se cvaknutí. Pokud se sklo musí vzít rukou, aby vyjelo, je to jasně mechanická závada - může to bejt prasklý lanko, očesaný zuby, příčin je mnoho.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MAJO39
Příspěvky: 90
Registrován: 17 led 2009, 01:00
Bydliště: Piešťany

#191 Příspěvek od MAJO39 »

Ja som to pochopil tak, že sklo nechce držať a padá dolu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#192 Příspěvek od EKKAR »

Ono když to není správně nastavený, tak sjíždí taky = nedrží zavřený. Rozdíl je právě v tom, jestli funguje ten elektrickej výjezd nebo ne - to musí vědět a říct Tiktak.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#193 Příspěvek od tiktak1953 »

Pani vdaka este raz!Chvilu mam cas ,lebo idem pilit drevo,Takze viem len to zatial co som napisal,ze okno sa nevysunie po stlaceni tlacitka a ze ked ho vytlacili rucne hore tak zislo dole.Teraz je zalepene hore dam aj obr.a zajtra ho vymazem nebude potrebny!Poobede skusime co napisal EKKAR stlacit tlacitko smer HORE a pockat..... Mne sa zda ze to bude mechanika.Ci motorcek huci pri stlaceni neviem to som sa zabudol spytat.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 11 úno 2015, 17:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#194 Příspěvek od EKKAR »

Aha - takže po zmáčknutí nevyjede a musí se vytlačit ručo-fučo. Tudíž buď ten převod z otáčení motorku na suvnej pohyb = buď zuby na segmentu, nebo vysouvací "lanko", anebo to taky může bejt i ten motorek, jak správně doplnil Tiktak. Necháme se překvapit, já jsem z toho předchozího právě (nesprávně) pochopil, že se okno vysune, ale nedrží nahoře. Mea culpa.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#195 Příspěvek od PeteBurns »

Ak ide sklo hybat rukami, tipujem, ze je iba vyskocene...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“