ASUS K50IJ nenabíja

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

ASUS K50IJ nenabíja

#1 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,

pred 1/2 rokom som kupil do notebooku novu bateriu, lebo povodna uz vobec nefungovala. Po vymene baterie pracoval notebook doteraz bez zavad.
Vratil sa mi s reklamaciou, ze opat nefunguje z baterie.
Skusam ho teraz. Vcera mi siel z baterie asi 20 minut. Ked sa vypol, pripojil som ho na nabijacku, rozsvietila sa oranzova kontrolka na pocitaci. Na paneli uloh pri ikone nabijania bola informacia o kapacite baterie 68% a udaj: "pripojeny adapter, nabija" Asi po dvoch hodinach sa udaj o kapacite zmanil na 70% a dalej ani po niekolkych hodinach sa uz nic nezmenilo. V pocitaci OS W7.
Mal som moznost pripojit aj iny sietovy adapter.
Cital som najskor o podobnych pripadoch. Niekto doporucuje tuto zavadu osetrit v systeme BIOS.
Chcem sa prosim informovat, ci niekto z vas uz riesil tento problem a podarilo sa mu ho odstranit. Prip. nejaku radu pre mna pre odstranenie zavady.

Vdaka, cabernet
Naposledy upravil(a) cabernet dne 16 úno 2015, 06:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Aby si zistil, ci (ne)nabija, musis zmerat napatie na baterii (a najlepsie aj prud). Ukazovat blbosti ti to moze preto, ze ta bateria je vadna.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

Za půl roku dokážou někteří uživatelé i bezvadnou baterii zničit. Obzvláště děti které nechají baterii vybít úplně a potom ještě několikrát notebook zapnou protože zrovna v tu chvíli je pro ně životně důležité dohrát hru nebo chyatovat na fb s kamarády :-) U tohoto typu pokud vím v BIOSu nic co se týká baterie nastavit nejde. Zkusil bych ji oživit několik cykly - vybít úplně a nechat nabíjet do 100% pokud to nebude možné tak třeba 6 hodin a to tak 3x opakovat. Buďto to alespoň trochu pomůže nebo je baterie v háji. Autorizované servisy dokážou z baterií vyčíst jak se s ní zacházelo, jestli byla hluboce vybita a pod. Zkontroluj také přívodní konektor jestli se nehřeje, býval to u Asusů také častý problém (vlivem mechanického namáhání od přívodního kabelu došlo k částečnému uvolnění konektoru z plošného spoje)

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Mam podozrenie, ze by mahol byt problem v tom, ze bateria, ktoru som kupi, bola lacna za cca 30€. a tomu by mohla zodpovedat aj jej kvalita.
Mam som pocitac rozobraty, kontroloval som okrem ineho aj obvod nabijania, tam som zavadu nenasiel.
Premyslam kupit znackovu bateriu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“