Toshiba Satellite L300D, oprava studeňáků v troubě

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Podobný myšlenky mě doslova trápí taky - vždycky si říkám, jestli je to normální uvažovat o takových věcech. A že by se jich našlo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od Zaky »

Tak to hlavně neříkejte psychologům, nebo vás předají psychiatrům :-) Taky mě napadají různé vylomeniny, většinou úplně spontánně, co by se dalo v té které chvíli komu provést, aby ho to vytočilo :-) Většinou se udržím a neudělám to, občas je ale zrealizováno dřív, než stihnou zabrat blokovací mechanizmy :-)

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#18 Příspěvek od krutor »

Tak jsem to zkusil tou horkovzdušnou stanicí a NTB náhodou funguje, uvidíme, na jak dlouho :D .

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Hejnicek »

Me se povedlo rozchodit v troube podobnem zarizeni notebook. Nevim jestli jeste chodi. Nebyl muj a je to cca pul roku. Majitel by se asi ozval, kdyby to neslo.Nejhorsi bylo vybagrovat MB. Bylo to nastavene na 180 stupnu na 10 minut. Obratil jsem MB zamerne cipy dolu. A pak sla.

Predtim jsem zkousel tu samou desku nahrivat horkovzdusnou pistoli jen cipy a zbytek desky byl oblozen alobalem. To bylo neuspesne.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#20 Příspěvek od krutor »

Hejknicek: možný v tvym případě byl studeňák někde jinde, u mě byl v integrovaný grafice.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Viac ako pol roka to malokedy vydrzi.

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ar196 »

HP řada Dv6000 už jede 2roky (int čip grafika).
Tehdy jsem to ještě nahříval hořákem z propanové láhve (gk čip).přímo na plamen :wink:
Nechápu to sám ale stále funkční

Uživatelský avatar
Dominic
Příspěvky: 291
Registrován: 18 bře 2014, 01:00
Bydliště: Martin

#23 Příspěvek od Dominic »

Ja mám laptop nejaký emachines no a nejde do kým fénom nenahrejem chipset potom ide dva dni potom zase nie a ked ho znova nahrejem ide a takto sa to opakuje.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#24 Příspěvek od Mira_A »

S tou troubou je to pro trouby. :lol:

Já se taky kdysi nechal vyhecovat, že borec vykládal jak hodil grafiku na dvě minuty do trouby. Tak jsem to zkusil. Né že by první bouchly kondíky.
Už při 150 stupních se ti začnou tavit plasty některých konekrorů.

Prostě to musí buď projet troubou s infrazářiči. Nemyslím ty z koupelen :lol: , ale infra lampy.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PixelOrgy »

Nejak jsem nepochopil tazatele, proc se vubec ptal na tu troubu, kdyz ma horkovzdusnou stanici :lol: :lol:

Jinak je to celkem blbost, v pripade telefonu/pda to maximalne vydrzi prvni pad nebo naraz.
Ta krkovice tam pasuje tak nejak lip... ne ze by vydrzela pak dele nez PCB - vetsinou uplyne tak hodinka a je po ni :-D

Na druhou stranu ta rychta co probihala v Gigabyte servisu... to byl doslova ocistec... :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Troubu používám pravidelně. Nemusím se piplat s odpájením součástek na ND. Strčím desky na plech do vyhřáté trouby, počkám až se nahřejí, pak vezmu desky v rukavicích a oklepnu do velkého hrnce. Protože dělám i s těmi menšími SMD, tak se mi to potom hodí lépe než do toho čučet 3 hodiny a mít jen pár součástek. Stejně se pak musím piplat s přebíráním.
Jinak je trouba dobrá ještě na pečení masa a pečiva. Použití na opravu desek s úspěchem jsem to ještě neslyšel. :lol:

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#27 Příspěvek od Mira_A »

PixelOrgy píše:Nejak jsem nepochopil tazatele, proc se vubec ptal na tu troubu, kdyz ma horkovzdusnou stanici :lol: :lol:
Ona ta stanice není žádný zázrak protože prohřeje celou součástku vč. čipu což zrovna není ideální. Velké BGA už je problém.
p32 píše:Troubu používám pravidelně. Nemusím se piplat s odpájením součástek na ND.
Já to čistím na kamnech. Dám si velkou litinovou plotýnku na tu desku položím v místech, kde to chci očistit a jen čekám až se to nahřeje a jde vidět, že už je cín roztavený. Pak rychle součástky stáhnu něčím kovovým např. nožem nebo třeba pinzetou. Takže to pěkně nahřívám přes desku ze spodu.

V té troubě se ti ty konektory rozpečou. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ta verze "kamna" existuje i v profi verzi, je to jedna z metod přetavení, možná na tom jdou i steaky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“