ETA Neptun Trio 2404 - vaše skúsenosti

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

Nejen pro děti. Najdi pět rozdílů.
Přílohy
Eta promise02.jpg
(296.27 KiB) Staženo 66 x
Hyundai HBM 205 small.jpg
(114.84 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od durkovic »

je to děs no.... kam to všetko speje...

hlavne že eta na svojej web stránke v popise historie spoločnosti popisuje že eta má nového "hlavního designéra"...k čomu tam preboha je... :roll:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

www.eta.cz
ETA jako jediná firma u nás, která má vlastní státní zkušebnu, ve které zajišťuje vysoký standard výrobků i servisu.
Snad jo. Ale co jako z toho. Všecky spotřebiče prodávané v ČR musí mít státní zkoušku, takže vás nezabijou a nezačnou spontánně hořet. Když se za 2,5 roku pokazí, tak se to stane bezpečným způsobem. :-)
Od podzimu 2008 vystupujeme s novým logem s moderní tváří. V říjnu 2011 se novým vlastníkem společnosti ETA a.s. stává firma HP TRONIC ze Zlína.
HP Tronic? To je ten dovozce divných čínských spotřebičů.
http://www.hptronic.cz/o-firme.html
exkluzivně na českém, slovenském a polském trhu zastupuje elektrospotřebiče a spotřební elektroniku značky HYUNDAI, vlastní značku spotřební elektroniky zaměřenou na mladší generaci GoGEN a značky domácích a kuchyňských spotřebičů GODDESS a GALLET.
Jinak chtěl bych věřit tomu, že obchodníci Ety znají dobře čínské výrobce a vybírají si z nich ty kvalitnější.
Máme fén Eta 2310 snad z roku 2007. Stál pár šupů. Je furt OK. Zatím funguje, ale přívodní šňůra nějak tuhne. Časem se bude muset vyměnit.
http://www.eta-elektro.cz/vysousec-vlas ... _eta_.html

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#19 Příspěvek od JirkaCZ »

Na to tepování nefunguje nic tak dobře jak Karcher RM 760 a teplá voda cca 50 C... tahle kombinace vyčistí úplně vše a věřím, že je o mnoho lepší než ten Exteron i Purex. Ta RM 760tka se dá koupit i v balení 800g, je to prášek asi za 450,-

Používám ho s vysavačem ETA Aquill a nemůžu si tuto kombinaci vynachválit a doporučuju to každému.

K tomu, že se lepí čerpadlo se nedivím, tento vysavač jsem půjčil kamarádovi a vrátil mi jej tak, že vylil odpadní vodu a zbytek saponátu v nádržce a to bylo vše, takže pokud to takto dělají všichni ať se nediví. Já po použití vždy přečerpám třeba půl litru vody a a zároveň i trošku nechám v hadičkách a čerpadlo se mi nikdy neslepilo ani po roce nepoužívání.

Takže zde bych viděl problém mezi kobercem a vysavačem.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »

Jirko ty máš něco jiného, než o čem se tady bavíme . . .
budeš tam mít asi jiné čerpadlo s minimálně jinými ventilky . . .

navíc, třeba já vůbec nemám pocit, že by se to zalepilo,
čerpadlo normálně vrní, ale netáhne . . .
ty zpětné ventilky jenom podcházejí zpátky . . .

a to ikdyž se po použití čerpadlo propláchne přečerpáním 1l čisté vody.
prostě po půl roce to zase samo nenatáhne vodu z nádrže,
musí se tomu pomoct několika stříkačkami vody přímo do sací trubičky,
jak jsem už psal výše.

Uživatelský avatar
doskok55
Příspěvky: 182
Registrován: 07 dub 2007, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od doskok55 »

JirkaCZ píše:Na to tepování nefunguje nic tak dobře jak Karcher RM 760 a teplá voda cca 50 C... tahle kombinace vyčistí úplně vše a věřím, že] je o mnoho lepší než ten Exteron i Purex. Ta RM 760tka se dá koupit i v balení 800g, je to prášek asi za 450,- .
Je to možné, ale píšeš slovo věřím (takže vyzkoušeno porovnávací metodou to asi nemáš?) nakonec proč ne pokud to nežere chrom a neničí gumu tak se dá použít vlastně cokoliv. Dokonce třeba i kombinovat silné znečištění dražším účinějším a pak celý koberec ještě jednou levnějším třeba tím Purexem. Ten Purex vyjde asi na polovinu při doporučeném ředění.
JirkaCZ píše:Já po použití vždy přečerpám třeba půl litru vody a zároveň i trošku nechám v hadičkách a čerpadlo se mi nikdy neslepilo ani po roce nepoužívání.
Já třeba na konec projdu celý koberec ještě jednou jen čistou vodou (takže tak 9litrů) a stejně to nepomůže. Jen o tom výplachu to asi nebude.
ok1hga píše: ...navíc, třeba já vůbec nemám pocit, že by se to zalepilo,
....čerpadlo normálně vrní, ale netáhne . . .
ty zpětné ventilky jenom podcházejí zpátky...
Nemusí to být jen těmi ventilky( v tom případě, když bys to zkusil pusou šel by vzduch tam i zpět. V mém případě to, ale většinou ventilky bývají přilepené. Musím vyvinout značnou sílu na stříkačku a stále nic a naráz to povolí a voda tam prochází zcela lehce. Ta troška co tam steče při prvním pokusu je trochu rozmočí a pak se naráz uvolní. Když to nejde protlačit naplním hadičku vodou a počkám třeba hodinu a pak už to jde.

Píst je uložen v gumových těsnících "O" kroužcích a ty se buď k němu přilepí (v tom případě čerpadlo nehmitá) nebo (a to bude nejspíš tvůj případ) jsou poměrně volné a když se rozeschnou píst už netěsní. Čerpadlo normálně kmitá, ale píst netěsní tak nenasaje. Až se namočí trochu vodou nabobtnají a začnou znovu těsnit. Každopádně tření pístu na sucho o ty kroužky jim nedělá dobře, proto já doporučuji postup nejdříve voda pak teprve spouštět čerpadlo. Je to všechno Čína, jak se píše výše "ohryzek36" ,takže co kus to originál a budou tam velké tolerance v těch kroužcích jak v průměru, tak ve složení materiálu, proto se nám to chová každému trochu jinak.

Takže na závěr ještě jednou shrnutí pro tazatele "durkovic":
Lej do toho co chceš a co ti bude vyhovovat( to co jsme ti doporučili výše máme všichni odzkoušené a ověřené). Při výběru si vždy přepočítej cenu za 1litr hotového roztoku v doporučeném ředění (pak uvidíš, že to levné ze supermarketů je vlastně to nejdražší). a navíc pochybné jakosti jak pro stroj samotný, tak případně i pro naše zdraví.

To máš jako s tím alkoholem. Když by lidé neoslepli a neumírali po pár hodinách a projevovalo se to až po roce (jak u těch vysavačů zničením čerpadla), tak ty sračky dodnes chlastáme, protože by na to nikdo nepřišel. Podvodníci moc dobře ví, že stačí přidat trochu nějaké kyseliny do běžného levného saponátu a rázem je z toho speciální nepěnivý prostředek pro strojní čištění. Navíc to dělají hlavně proto, že na ně ty řetězce tlačí na nejnižší možnou cenu. Trochu ti napoví i doporučené ředění na obalu. Značkoví výrobci prodávají vždy koncentráty u těch šmejdů tam bývá 1: několika.
Pokud už musíš něco takového použít jako nouzovku (něco rozleješ třeba na koberec a zrovna po ruce doma nemáš žádný přípravek tak jednorázovým krátkým použitím a pak následným důkladným výplachem vodou (třeba s trochou sody která kyseliny neutralizuje) čerpadlo nezničíš. Nebo ten saponát na koberec nastříkej ručním rozprašovačem předem (klidně třeba i běžným JARem s trochou octa proti pěnění a do mašiny dej pak už jen čistou vodu. Samotnému vysavači kyselina v malé koncentraci nevadí (max. ta hliníková turbína tím trochu ztmavne).

Dnes jsou běžně na trhu testovací papírky na PH (otrlejší mohou zkusit troškou na jazyku jestli to není kyselé), nebo si sám můžeš udělat zkoušku. Vem něco starého chromovaného (kus nárazníku ze staré škodovky, vodovodní baterie atp.) udělej na tom mantinel třeba z plastelíny (nebo třeba těsta mouka je vždy po ruce) a dej tam trochu koncentrátu. Po pár dnech to zkovtroluj a pokud bude povrch narušený (třeba jen jiný lom světla jako v okolí) do ETY to nepoužívej. A když to sežere chrom úplně třeba i s měděnou mezivrstvou tak to tam nedávej ani jako nouzovku.
durkovic píše: ohryzek36: je mi jasné že Eta odkedy zavrela svoj závod v ČR tak si veci necháva vyrábať v Číne, ale zadávateľom výroby je snáď stále Eta ČR aj s tech. výkresmi a požadovanými parametrami... tak snáď aspoň akú -takú kvalitu si to ešte zachovalo... teda aspoň dúfam. Ale díky za dobré info čo sa kde vyrába
Jenže oni neznají latinku (jen rozsypanej čaj),takže veškerá dokumentace je jim k ničemu. Jsou proto třeba schopni, nalepit i blbou samolepku vzhůru nohama. Zrovna nedávno jsem tuším ve zprávách slyšel jednoho podnikatele, že vrací výrobu zpět do Česka, protože rozdíly v platech se pomalu vyrovnávají, jeden čech prý udělá více práce jak 10 šikmookých a všechno navíc z***ví.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#22 Příspěvek od JirkaCZ »

to ok1hga: čerpadla v Aquillu a v Neptunu jsou stejná, od stejného výrobce, jen se liší průtokem a snad i tlakem? Čerpadlo co má aquill se mi zdálo nedostatečné, možná, že už bylo nějaké přidřené, nepomohlo ani rozebrání a vyčištění, prostě vrnělo, dokonce i dost hlasitě ale voda jen čůrala z hadičky a tlak žádný, takže jsem tam dal to z Neptunu, rozdíl v příkonu je 26W aquill a neptun snad 55W? a už to funguje dobře.


to doskok55: ne, vyzkoušené porovnáním to nemám, já porovnával jen mezi Vanishem na strojní čištění (což jsou mimochodem vyhozené peníze) a pak nějaký LARRIN na strojní čištění a ten řekněme udělá asi cca polovinu toho co ten Karcher, okolo Exteronu jsem kroužil v prodejně ale nakonec pak došlo na Karcher a u něj už zůstanu, asi každý máme to svoje vyzkoušený a ověřený :) ale teplá voda udělá taky svoje a nebojím se tam nalít tak horkou, jakou dá bojler, maximálně ještě díky teplu od motoru zareaguje vratná tepelná pojistka a za 20 minut jedu dál, dělám to takhle už přes rok a čerpadlo furt žije, to musím zaklepat :)


spíše mě ale u Aquillu s*re konstrukce, motor je tam totiž vzhůru nohama a ta nádoba na odpad je taky taková menší a často se stává, že to natáhne i trochu pěny která se pak srazí ve turbíně ve vodu a díky tomu, že motor je obráceně, tak ta voda hezky steče k ložisku, měnil jsem jej už 2x a teď mě to čeká zase... tohle je opravdu blbé

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od durkovic »

doskok55:

dík za tvoje rady, určite sa oplatilo otvoriť toto vlánko možno to pomôže aj iným budúcim majiteľom viacúčelových vysávačov (nie len neptuna) rozhodne nebudem experimentovať s prípravkami kedže je jasné aspoň za vašich skúsenosti že niektoré iné čistiacé prípravky nerobia z dlhodobého hľadiska čerpadlu dobre... . takže ostanem pri exteron-e prípadne ak zoženiem purex-T tak skúsim aj ten. Verím že aj ten karcher môže byť dobrý (karcher predsa nedá na trh niečo čo by poškodzovalo meno značky že :D ) ale každý stroj si žiada asi to svoje ak chce človek zachovať jeho dlhodobú funkčnosť.

ešte k neptunu: po druhom vysávaní som došiel na niekoľko maličkostí ktoré mohli urobiť páni konštruktéri inak:

- vývod sieťového káblu je umiestnený nevhodne (na ľavo od ovládacieho panelu) , mali ten vývod ponechať vzadu ako je teraz výstupný filter.

- kvalita použitého sieťového káblu - no čo ja viem :roll: tomuto kábliku možno tak k fénu dávam životnosť len pár rokov potom príde asi čas na jeho výmenu za nejaký s kvalitnejšou vonkajšou izoláciou (s kruhovým prierezom)

- dĺžka sacej hadice - tak tu asi riadne šetrili, príde mi o dosť kratšia než čo poznám z Ety 0404, možno časom vymením za trochu dlhšiu (+50cm by postačilo)

plastový koniec sacej hadice ktorý sa pripája do "hrnca" mohol byť nejako vymyslený tak aby sa mohol otáčať, pri manipulácii s hadicou po pár vysávaniach má hadica tendenciu sa vyskrutkovať z tej plastovej prípojky (ale asi je to napevno preto že to nesaje len prach ale aj vodu...)


inak super, toto sú len také minimálne podstatné drobnosti, takže neptun nesklamal :)

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#24 Příspěvek od JirkaCZ »

obrovská škoda, že po těch letech nemá ten Neptun HEPA filtr pro suché vysávání, takhle to je akorát výřič prachu. Přitom by stačilo ten filtr montovat místo toho rádoby filtru který je teď na plováku :) a při mokrém vysávání ho sundat.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od durkovic »

tak ono nám to až tak nevadí že to nemá "hepák" jedno čo som ale urobil vybral som ten výstupný filter a pozerám že to je teda riadne tuhý tak som si vystrihol rovnaký rozmer z mäkkšieho kvalitnejšieho filtru čo som mal kúpený ako náhradné filtre výstupné pre vysávače (človek si nastrihá svoj rozmer) a dal som to tam. pôvodný som si odložil.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#26 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, jen tak pro oživení. Výše jsem zmiňoval, že mě vadí, že Neptun nemá hepa filtr. Takže postupem času jsem našel optimální způsob jak ho dodělat. Vyšlo to asi na 400,- včetně filtru.

Jenom se musí koupit nová nádržka na saponát.

Dále jsem vyvedl ven zásuvku na elektrickou hubici, používám ETA 1986.X (když chci vysávat bez hubice, tak zástrčku zastrčím pod kryt a není vidět, takže to je zase jen obyč. neptun)


Tady máte nějaké inspirativní fotky.

Zdravím :)


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od durkovic »

JirkaCZ :

Díky za super foto, to je dobrá info že sa dá ten "hepák" doplniť, zatiaľ som si kúpil do zásoby síce len nové vložky filtrov (tie pôvodná kužeľovité) pretože ako som zistil tak po 3 vypraniach ten filter má tendenciu sa rozpadať :D . Po uplynutí záruky na vysávač mám v pláne ho modifikovať osadením regulátoru otáčok motoru tak ako to máš ty na svojom stroji :) je to super vec a niekedy mi to aj chýba keď sa vysávajú jemné veci...trocha ubrať na sacom výkone pretože teraz to saje všetko čo je v blízkosti hubice. :) takže "výhledově" objednám ten predný polep panelu s vypínačmi pre Etu 3404 + origo modul regulácie otáčok motoru. Áno to doplnenie zásuvky pre elektrickú rotačku je super, tiež po tej rotačke pokukujem len keby to nestálo také prachy... . je to super vec, už aj táto pasívna rotačka (poháňaná podtlakom v sacom potrubí) vie pekne vyčesať koberce po tepovaní. Takže istotne časom dokúpim aj elektrickú rotačku.

Jedine čo som si dokúpil to je klasická podlahová hubica na koberce s vysúvateľnou kefkou (takú ako poznáme z ETA vysávačov z 80tých rokov...) je nezrovnateľne lepšia než tá novodobá podivnosť s "3D" kĺbovým obybom... tá nová proste nedrží centrálnu fixnú pozíciu pri priamočiarom pohybe po koberci ale stále sa nejako stáča do strany... nemal som na to nervy tak som kúpil starú osvedčenú klasiku :) a je kľud :)
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#28 Příspěvek od JirkaCZ »

ten elektrický kartáč eta 1968.4 jsem koupil za 250,- na sbazaru a šňura do rádia ze které jsem udělal přípojku stála 40,- to mi nepřijde velmi :) Vím, že se nový kartáč prodává okolo dvou tisíc, takže to chce jen pohledat v bazaru a je to :) jeden tu bez šňury mám :)

PS. s tou regulací ti doporučuji koupit celý nový kryt, jenže se asi nedělal v červené barvě. Oni jsou totiž v tom krytu zarážky za které drží to kolečko a zároveň dorazy aby se nepřekroutil potenciometr :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“