IBM ThinkPad T60, přehřívá se

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

#46 Příspěvek od SuchaR125 »

může to být i špatnej procesor, já mám doma pentium 4 která se taky nesnesitelně přehřívá ..

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od PotPalo »

Priživím sa pri tejto téme. Mám T60 s Intel grafikou, a nejde mi na ňom OSD. Ovládače nainštalované, aj OSD driver, vo vlastnostiach obrazovky je možnosť OSD aktivovaná, a nič. Je to nová inštalácia XP SP3, ovládače zo stránky výrobcu. Nenainštaloval som brzdu NET Framework, nemôže to byť tým? Tiež by som potreboval starší Power Manager, ten ktorý je teraz na stránke výrobcu potrebuje NET, inak sa nenainštaluje. NET Framework zo zásady odmietam, tadiaľ cesta nevedie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#48 Příspěvek od rnbw »

Nainstaluj "Power Management Drivers".

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od PotPalo »

To som nainštaloval. Ale aplikácia je osobitne, a tá nejde. OSD tiež nefunguje.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#50 Příspěvek od ARDO »

tak jsem zkusil jsem vyndat ram,očisitit a dát zpět.Zkoušel jsem to jen s jednou (i přehazoval v paticích) ale nic.Procesor topí,čili předpokládám,že je dobrý.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#51 Příspěvek od ARDO »

ofluxoval jsem čipset,horkovzduchem pomocí trysky jsem se snažil ,aby zatekl i pod čip a zkusil nahřát .Rádoby reflow.

notes se náhle rozjel i po celkovém vychladnutí čipu.tak jsem přepastoval chlazení.

složil..noteboook jede,ale nemohu se dostat do windows XP PRO.Naběhne úvodní logo,po 2 sek.načítání mi skočí modrá smrt s chybou :

0 * 0000007b

zkoušel jsem přehazovat ramky,ale bez úspěchu.Instalaci windows jsem zatím nezkoušel.Ale když jsem dal ,,poslední známá funkční konfigurace" tak to nepomohlo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#52 Příspěvek od rnbw »

Skontroluj v BIOSe nastavenie SATA radica (AHCI vs. IDE).

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#53 Příspěvek od ARDO »

RNBW trefa do černého :-)já opdojoval CMOS baterii a bylo nastaveno továrně AHCI mode.

já ani nevěděl,že to má i takovouto souvislost.Já jen vím,že jsem instaloval XP a neměl jsem na instalačním CD ovladač,tak mi u AHCI mode XP neobjevili HDD,ale že to má i tuto souvislost,to jsem nevěděl.Moc děkuji

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#54 Příspěvek od p32 »

Až se ti to stane ještě párkrát, tak si to už zapamatuješ. Kdysi jsem se taky tak napálil, ale to bylo kdysi. :lol:

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#55 Příspěvek od lucnikonik »

Zdravím, ad to AHCI - jestli si jej chcete zapnout (poměrně rozumné, zrychlí komunikaci s diskem), je to poměrně rychlý a jednoduchý zásah do registrů windows:
1. spustit regedit
2. vlezte do HKEY_LOCAL_MACHINE, pak do podsložky SYSTEM, tam pro změnu vlezte do CurrentControlSet, v něm do Services a tam si najděte položku "msahci"
3. V msahci je položka Start, která by měla mít hodnotu 0x00000003, tu změňte na 0
4. Restartujte notebook, v BIOSU nastavte AHCI a hotovo :-)

jinak kdo si chce u XPček prodloužit aktualizace, je to taky jednoduché - v registrech vlezete do HKLM jako v případě ahci, ale v položce System vlezete do WPA, kde kliknete na WPA pravým tl. myši, zvolíte nový klíč, který nazvete POSReady (pozor na velikost písmen, nutno dodržet), pak kliknete na POSReady opět pravým tl. myši a zvolíte nová hodnota DWORD, kterou nazvete Installed (opět bacha na velikost písmen) a nastavíte hodnotu na 1 a hotovo, není nutno restartovat.

poté se najdou aktualizace, pozor ale, jednu aktualizaci je nutno vypnout, aby se neinstalovala, jinak dojde k poškození písem (MS to jako obykle zvrzli), jedná se o aktualizaci KB3013455.

edit: ještě jsem si vzpoměl - ad nefunkční síťovka pod W7 - zkontrolujte, zda máte správné ovladače k ní a rozhodně neinstalujte nabídnuté ovladače od windows update, síťovka pak nefunguje :-(

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#56 Příspěvek od ARDO »

Velice děkuji za poskytnuté info :-)

Uživatelský avatar
lucnikonik
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2015, 01:00

#57 Příspěvek od lucnikonik »

Rádo se stalo, nějaký ten pátek už provozuji "dědouška" Thinkpad R50p s Windows 7 32bit a se síťovkou jsem se při instalaci dost natrápil :-(

Další potíže, které jsem měl souvisely s powermanagmentem, které se mi ale u služební T61 neobjevily, bylo náhodné zamrzání, které bylo způsobeno power management driverem a power managerem, pomohlo laborování s verzemi obou, záleží i na pořadí instalace - první vždy musí být ovladač, power manager vždy až po ovladači.

další, na co jsem si v souvislosti s T6x vzpoměl, je problém s chlazením, resp. přehříváním - cituji z ntbook.cz, kde je dobrý nápad, co s tím, osobně bych to řešil jinak:

"Chlazení je řešeno společným chladičem pro CPU, GPU i chipset. Plocha chladiče dosedající na GPU je opatřena teplovodivou hmotou, kterou je vhodné nahradit měděnou položkou s tloušťkou cca 0,9 mm. Ideální způsob je použít podložku s rozměry cca 12x12mm, v původní teplovodivé hmotě vyříznout "okýnko" se stejnými rozměry a podložku do něj zasadit."

Můj názor je celou hmotu zlikvidovat, místo ní dát onu měděnou destičku o rozměrech původní hmoty a připevnit k chladiči pomocí tepelné pasty (aspoň stříbrné) a tu samou pastu na GPU jako takové.

jinak dle mých zkušeností - tepelnou pastu měnit 1x ročně preventivně, speciálně u notebooků s výkonnější grafikou, přitom rovnou vyčistit komplet chlazení, dost to pomáhá :-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“