Muzeum radiotechniky v Břeclavi se bude stěhovat?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

Muzeum radiotechniky v Břeclavi se bude stěhovat?

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Mám pro vás špatnou zprávu. Muzeum radiotechniky Karla Kříže co je v Břeclavi bude brzy končit.
Doporučuji se tam ještě tento víkend zajet podívat než bude definitivně zavřeno. Opravdu to stojí za to si tam zajet !

popis najdete třeba zde:
http://balek.v.sweb.cz/mrb/mrb.htm
http://alfaelektronky.cz/archiv/2014/br ... eclav.html
http://www.muzeumradii.cz.scimitar.blueboard.cz/

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

To je škoda, podle fotek má úroveň. Proč má být zavřené? Kvůli penězům? A co se stane s exponáty?
Nedalo by se proti tomu něco dělat?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2013, 01:00
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

#3 Příspěvek od dilatator »

Tak to je v pasti .....

Ale jak píše yarda1: co bude s těmi exponáty ..... takové nádhery tam je ......

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radioelectrum »

O exponáty se nebojte Karel si je odveze domů. Tady jde o to že již nebude kde si je prohlédnout. A zavřou to samozřejmě kvůli penězům, takovéhle muzeum asi není po stránce výdělků to pravé, a jistě mají "lepší" (čti komerčnější) užití pro tyto prostory.

Já se před lety vydal do muzea gramofonů a fonografů do Prahy a bylo to nádherné, a za necelý rok to muzeum zavřeli a od té doby se již taková sbírka nikde neviděla. Asi 10% toho bylo loni vidět na výstavě zvuk ve spirále co byla v NTM, ale soukromé sbírky vždy mají lepší ucelenost, propracovanost a takové to fandovství co ve "institucionálních" sbírkách nikdy není. Teda takový to dělá na mne dojem.
Takže doporučuji se tam hned tuhle sobotu vydat !

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

radioelectrum píše:Já se před lety vydal do muzea gramofonů a za necelý rok to muzeum zavřeli
Tak hlavně, prosím tě už nikam nejezdi, akorát v senátu budou mít den otevřených dveří...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kulikus »

Nevzala by to pod sebe nějaká firma zabývající se elektronikou - nástupce fa Tesla?

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#7 Příspěvek od Dvoulampovka »

Asi by bylo dobré, toto téma smazat. Dnes jsem četl, že to je ÚPLNĚ JINAK!!! Viz na http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/ ... o71vhvskar

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#8 Příspěvek od Soemtron »

Nebo uvést na správnou míru a nechat jako reklamu na užitečnou věc? Na odkazech je spousta krásných zajímavých věcí.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

Informaci o ukončení mám přímo od Karla Kříže se kterým se znám osobně a pravidelně (jednou měsíčně) se stýkáme na takovém neformálním setkání sběratelů radiotechniky v Prostějově v takzvaném "radiobaru".

Pokud můj příspěvek v někom vytvořil dojem souvislosti s muzeem gramofonů tak se omlouvám, tyto aktivity jsou zcela nezávisle.

V tomto příspěvku jsem chtěl pouze podotknout že bohužel mnoho zajímavých aktivit ustoupilo z důvodu nedostatku financí a jejich prostory byly využity pro komerčnější účely. Toto je ale pouze můj zcela soukromý názor, který nikomu nevnucuji, pouze jej předkládám k posouzení.

K vyjádřením pana PhDr. Peřiny na vzkazovníku HRČS se nehodlám vyjadřovat, ať si každý udělá svůj osobní úsudek.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

Na výslovné přání kolegy Karla Kříže bylo ze Vzkazovníku HRČS vlákno na téma "definitivní ukončení musea radiotechniky Břeclav" odstraněno. Směska polopravd a divokých konspirací z pera pana Václava Balka (radioelectrum) neodpovídala skutečnému stavu věci a velmi neprospívá záměrům vystavovatele do budoucna . Expozice radiotechniky K. Kříže bude z nynějších prostor na krátkou dobu deponována a po rekonstrukci výstavních prostor v břeclavském zámku bude instalována tam v ještě větším rozsahu. Kolega Kříž nám o tom jistě rád více poví osobně na zlínském setkání 18. dubna. Pravda je pouze to, že v objektu, kde je expozice nyní umístěna, se skutečně plánuje zřízení restaurace.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Takže ne končící muzeum ale poplašná zpráva :lol:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Tak zvaný "drb".. :)
Doporučuji pozměnit název tohoto vlákna něco na způsob "jak je to doopravdy s ukončením muzea staré radiotechniky v Břeclavi".
Škoda, že mi to v Sobotu nevyjde. Pánům přeji, ať se jim daří úspěšně rozšiřovat sbírku a ... Trochu víc propagace by neuškodilo. Možná i tato fáma jim teď o víkendu trochu zvýší návštěvnost.. :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Artaban001 píše: ...Trochu víc propagace by neuškodilo. Možná i tato fáma jim teď o víkendu trochu zvýší návštěvnost... :)
I já bych jim to přál, nakonec možná právě umístění v zámku by mohlo návštěvnosti prospět.
To je také důvod, proč jsem do tohoto vlákna zatím nezasáhl, teď jen mírně upravím název vlákna.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od radioelectrum »

takže fakta: Vrátil jsem se z Břeclavi. Dnes tam dojeli především Karlovi známý. Bylo nás tolik že se musel na občerstvení přidat ještě jeden stůl. Dorazila i návštěva ze Slovenska.
Karel potvrdil že do konce února musí vyklidit prostory.
To že by se stěhoval někam jinam jako třeba na zámek nepotvrdil, takže sbírka nebude dále nikde vystavena. Jak to bude do budoucna to se uvidí.

Uživatelský avatar
Franta
Příspěvky: 181
Registrován: 23 srp 2012, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Franta »

Expozice bude obnovena AŽ PO rekonstrukci vhodných prostor na břeclavském zámku. Do té doby to Karel někam deponuje. Katastroficko-depresivní podtexty informací od Vency Balka v tomto (i v jiných případech) doporučuji nebrat nijak vážně...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“