Tesla Color 430 - help!

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaspi
Příspěvky: 8
Registrován: 17 dub 2005, 02:00

Tesla Color 430 - help!

#1 Příspěvek od Kaspi »

Dobrý den. Mám ještě televizi Tesla 430. Donedávna běhala super, ale teď je to špatný. Po zapnutí je celý obraz zelený s nezřetelným obrysem vysílaného pořadu. Po minutě se zelená změní na modrou, a po dalších 5-10 minutách se ustálí. To ale není vše. Celý obraz (bez ohledu na čase) je světlí a jsou na něm vidět slabé bílé proužky mírně se zvedající z leva do prava, vzdálené od sebe cca 2cm. Prosím pomozte. Alespoň jaký modul to má na svědomí.
Dík.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#2 Příspěvek od Frenky »

Jednoduchá oprava - u TVP je slabá obrazovka!Automatiky už nestíhají,je nutné je vyřadit ! - takže na modulu G z /26/ IO MDA3505 vede odpor
dále je tu zapojena ZD - D4 a C 22 proti zemi.takže D4 a C 22 vyjmout - stačí na to štípačky /vycviknout/ a mělo by to být lepší,ale při tmavých scénách už linky zůstávají ! /to už nejde odstranit/.Optimální napětí na G2
bývá cca 550V /měřeno multimetrem/,při vyšším napětí jsou ty linky více viditelné.Někdy pomůže trochu přižhavit obrazovku,ale zase na úkor životnosti...to si musíš rozvážit,jak dlouho chceš na tu telku ještě hrát.Platí na to známá *Kozinova věta*,většinou to po této úpravě vydrží ještě * Do roka a do dne * hrát... :svolat: :beer: :tanzer:

Uživatelský avatar
mirkov
Příspěvky: 68
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Stakčín

#3 Příspěvek od mirkov »

Ja by som rozmyslal,ci si taku telku vobec ponecham ako zaloznu.Neviem ci je tvoja,alebo ju niekomu robis,ale tu uz vazne treba rozmyslat o novej masinke. :wink:

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od achil »

Přesně tak, slabá obrazovka.Mě pomáhá úprava podle Grundiku.Na pin 26 TDA 3505 vede odpor(myslím 5k6),který nahradím 10k.Za ním je ZD nebo 2diody v serii na zem.Místo nich odpor 68k.Jako ochranu zapojím diodu ze společného bodu těchto odporů anodou a katodu na 12V.Místo keramiky 100p dávám 33p.Je opět ve společném bodu oněch odporů proti zemi.Při ještě víc vyšeptalé obrazovce ruším dynamické omezení proudu obrazovky odpojením pinu 26, který někdy ponechám v luftu popř. připojím přes 33k na 12V.Obrazovka najednou ukáže kontrast, ale za cenu rozpíjení barev z bílých kontrastních ploch(límec košile a pod.).
Trimrem P4 toto lze trochu upravit. A upozorním zákazníka, že může začít šetřit na novou. Přesto si zákazník užívá lepšího obrazu.

Uživatelský avatar
Kaspi
Příspěvky: 8
Registrován: 17 dub 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Kaspi »

Díky Frenky, hned zítra si vezmu štipky a pudu na to :D .
A Mirkov, chtěl bych ti říct že je to dobrá mašina. Mám ji už pár let a až donedávna jsem ji jen chválil. V obíváku mám Philips 16:9 o úhlopříčce 82cm, ještě si plánuju postavit LCD projektor http://www.pc.borec.cz/soubory/funkce.html , ale já si jdu do ložnice a tam si na ni v klidu pustim Nídy. Ještě jednou Frenky dík.
PS: Dík taky Achilovy

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“