Bezdrátové PIR DSC, falešný poplach

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

Bezdrátové PIR DSC, falešný poplach

#1 Příspěvek od vasedl »

Ahoj, tento týden jsem měl už dvakrát v paměti alarm - vždy bezdrátové PIR čidlo (DCS), které je umístěno v předsíni.

Jelikož doma máme kočky a toto čidlo není typu PET, tak tuto místnost vždy zavíráme a je to v pohodě, ale tentokrát sice při prvním alarmu byly pootevřené dveře, takže to mohla být kočka, ale při druhém alarmu byly dveře zavřené - je tedy možné že ani první alarm kočka nezpůsobila...

Napadlo mě, že to může být špatnou baterií (2 roky nebyla měněná) - je tam taková 3 voltová..., ale myslel jsem si, že by nejprve měla ústředna (DSC 5020) zobrazit chybu [7] - Nízké napětí baterií bezdrátových zařízení, ale nic takového neukazuje.

Napadá Vás, na co se zaměřit? Díky

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od vasedl »

Baterku pro jistotu vyměním, na pavouka se podívám...

Ono to čidlo je v předsíni, ale u zadního vchodu -je to spíš taková 3M chodba ještě s jednima dveřma do kotelny, takže se tam zas tak moc nechodí, ale taky se tam hlavně netopí, takže v tomto období tam je 9-15°C, takže baterka může trpět...

Ten průvan - čidlo je nad plastovýma vchodovýma dveřma...tak jedině že by se hnuly a víc to foukalo...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Jak máš nastavenou komunikaci s čidlem?
Čidlo by mělo s ústřednou v nějakých intervalech komunikovat a poduk komunikace selže, záleží na konfiguraci systému, jestli to bude brát jako poplach, když se s čidlem "nedomluví" a předpokládá, že jej narušitel vyřadil.
Ono pak stačí nějaké rušeníčko a problém je hned.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#4 Příspěvek od vasedl »

Ahoj, mno mám klávesnici, která bezdrátově komunikuje s čidlem,dle manuálu ústředna má zobrazit poruchu, když je detekováno VF rušení. Dále je pak možno nastavit, zda se mám VF rušení zapsat do paměti po 5 minutách nebo po 30 sekundách - to se ještě podívám, jak jsem to nastavil...

Je tu ještě VF rušení hlasité - zda má pípat klávesnice...

Když vznikne rušení, má se zapsat info do paměti událostí - zde docházíme k problému č. 2, který jsem tu chtěl už taky řešit - ve všech manuálech se píše, že do paměti událostí se dostanu způsobem: *6 + kod + zvolit paměť událostí - jenže tato položka nikde není - nevím co s tím...

Včera jsem sundal čidlo - pavouk tam není, baterku jsem nevyndal, ale změřil přímo v čidle - má přesně 3V dle multimetru... Zkusím ještě koupit novou...

A když už tu mám založené téma - tak ještě jeden dotaz , právě mi přišel nový modul do této ústředny - envisalink - sice v manuálu píšou že se má ústředna vypnout a pak teprve připojit, ale jakmile vypnu ústřednu, tak se mě spustí sirena pro ztrátu napájení a jelikož se mě moc nechce lézt k síréně, neboť je zima (:-) ), myslíte, že bych ten modul mohl zapojit za běhu? Díky

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

Nemáš náhodou v té předsíni okno, kterým by vnikalo sluneční světlo a na stěně by byla hra stínů třeba od stromu?
Já jsem měl podobný problém a bylo to tím.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od vasedl »

Ha, právě jsem doufal, že bude stačit v instalačním menu použít položku "znovu načíst moduly"...

Siréna je nastavena na 3 minuty, ale kvůli sousedům (spíš jedné sousedce) raději ten žebřík vyndám a vypojím ze sirény záložní baterku

Ohledně toho čidla - mno - je to taková 3m chodba-nudle - na jednom konci jsou plastové vchodové dveře s matným sklem a nad dveřma je to čidlo, takže teoreticky ty stíny by to mohly dělat - ale proč až po dvou letech???

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

vasedl píše:... ale kvůli sousedům (spíš jedné sousedce) raději ten žebřík vyndám a vypojím ze sirény záložní baterku
...
Seriozně dělané sirény mají Tamperkontakt a tak než někdo sundá kryt, aby odpojil baterku, už by měla "řvát" a to tak, že kdo to nečeká, sletí ze žebříku...

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#8 Příspěvek od vasedl »

jj, vím jak to tam funguje - sám jsem celý systém instaloval. Tamper v siréně mám jako 24H zonu... - nechtěl jsem ho dávat jako auto-tamper - protože to bych se do sirény bez řvaní nedostal...

Takto to mám tak, že deaktivuju zonu, otevřu sirénu a odpojím aku, a pak vypnu ústřednu...

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#9 Příspěvek od vasedl »

Tak hlásím že envisalink modul je připojen a funguje - nakonec jsem ten žebřík vytáhl a tedy to udělal při vypnutém systému. A co se týče těch falešných poplachů - od té doby co jsem čidlo sundal a nandal, tak zatím nic...

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“