Kostřičky do feritový jader

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Buster13
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 2007, 01:00

Kostřičky do feritový jader

#1 Příspěvek od Buster13 »

Chci se zeptat nevíte někdo kde by se dali sehnat kostřičky do feritový jader díký za info.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Znám akorát jádra do kostřiček. Kostřička do jádra je něco asi jako garáž do auta.
Lidi, proč tolik chlastáte?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#3 Příspěvek od jano2 »

Možno nejake ako na trafo kostrički k jadram E,E.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Milan121 »

A jsou i hrníčková jádra jež vyžadují kostřičky.Ale kde v současné době sehnat nevím,většinou jsem si je dělával.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#5 Příspěvek od dolac »

Crifodo píše:Znám akorát jádra do kostřiček. Kostřička do jádra je něco asi jako garáž do auta.
Lidi, proč tolik chlastáte?
Veľmi nevhodné prirovnanie CRIFODO. Prečo by nemohli byť kostričky do jadier. Autor mal na mysli asi hrnčekové feritové jadrá a tie si vyžadujú kostričky+ armaturu. Nejakých pár kusov by som doma ešte našiel, ale neviem aké autor príspevku potrebuje.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Kdyby se autor uměl jednoznačně vyjádřit, sehnal by možná co potřebuje a tahle debata by odpadla :wink:
Vycházím z toho, že kostra (na které je cívka) je z obecného pohledu na vlastnost (indukčnost) primární a že jádro je vždycky doplněk. Cívka bez jádra má indukčnost, jádro bez cívky ne. Hrníčkový tvar je speciální případ, kde kostřička sice není vidět, ale i tam je jádro v kostřičce. To co je "okolo" slouží jen pro lepší vlastnosti a pro uzavření mag. pole.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

OT : Já myslím, že pro nováčky by měla platit trošku větší tolerance. Samozřejmě až do okamžiku, kdy začnou všem okolo nadávat,což často provádí slabší povahy pod 10 příspěvků a anonymové.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Buster13
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 2007, 01:00

#8 Příspěvek od Buster13 »

Crofodo :dělej si prdel s plastelány ty bukvice jedna tak sem se upsal hrozná prdel to je útoven Zš 3-tí třídy tam by mi to přišlo ještě vtipný :x

Dolac : Je to feritové jadro AL 1000 H23 vnější průměr je 35 mm pošli tu foto na mail dost to potřebuju

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:OT : Já myslím, že pro nováčky by měla platit trošku větší tolerance. Samozřejmě až do okamžiku, kdy začnou všem okolo nadávat,což často provádí slabší povahy pod 10 příspěvků a anonymové.
po zkušenostech s hnědočechy bych volil spíš něco jako pravý opak tolerance, zvlášť když se bude jednat o pologramota, který má evidentní problém zasáhnout správné tlačítko na klávesnici... :wink:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

kdy začnou všem okolo nadávat,což často provádí slabší povahy pod 10 příspěvků a anonymové.
Jak vidíme, někdy i nad 40 příspěvků ... :x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Je pravda, že u hrníčkového jádra je i u nás v slangu "cívka do jádra" nebo "cívka do hrnku". Ovšem ani to nedává nějakému chytrákovi jakýkoliv důvod hodnotit Crifodovu sexuální orientaci.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#12 Příspěvek od dolac »

Buster13 píše:Crofodo :dělej si prdel s plastelány ty bukvice jedna tak sem se upsal hrozná prdel to je útoven Zš 3-tí třídy tam by mi to přišlo ještě vtipný :x

Dolac : Je to feritové jadro AL 1000 H23 vnější průměr je 35 mm pošli tu foto na mail dost to potřebuju
Dosť veľké. Kostričky mám iba 22mm. Mám aj veľa kompletných navinutých cievok na jadre AL1000, H23 s vnútorným priemerom 22mm, vonkajší priemer hrnčeka 26mm. Komplet aj s armatúrou. Boli by za zlomok predajnej ceny.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Hrnky 36mm existují ve 2 normalizovaných tvarech, "Pramet" a "Siemens".

Uživatelský avatar
Buster13
Příspěvky: 67
Registrován: 01 led 2007, 01:00

#14 Příspěvek od Buster13 »

omlouvám se za smé hrubší vyjadřování ale myslel sem že sem mezi normálníma dospělíma lidma a ne za Zš a inteligentní člověk by mě na to slušně a normálně upozornil ale ty mezi ně asi nepatříš a já sem nenadával všem ale jenom ... a měl sem důvod :roll:

já tu chci rešit věci okolo elekra a ne někoho rádoby vtipnýho kdo chce do někoho rejpat tim sem snad tuhle paralerní diskuzi ukončil sem vděčnej za zaždej novej příspěvěk z novou odvědí na mojí otázku a prosím zůstan´mě u toho ano :?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od masar »

Na tu konstrukci měřiče radioaktivního záření bych neváhal použít nabízené hrníčky od dolac :wink:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“