výběr kamery

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#16 Příspěvek od ccode »

Michal22: ta pažba je zajímavá, popřemýšlím o nějaké domácí výrobě

Standa99: Canon G16 mi pro mé účely, parametry trošku připomíná již mnou zmiňovaný Nikon P100 i když je o 5 let starší, který se příliš pro video neosvědčil.

Pro mé potřeby potřebuji kameru s optickým zoomem, stabilizací obrazu, mechanicky odolnější (nejsou zde vyžadovány žádné extra parametry) a pro mě cenově přístupnou.

Je mi zcela jasné, že pro spoustu lidí je to co jsem vybral ta nejnižší možná třída. Ale vzhledem ke zkušenostem s předchozí kamerou a účelu požití pro mě (syna) naprosto dostačující.

Protože v uvedené třídě okolo 5tis. kč jiná volba není potřebuji se rozhodnout mezi Panasonic a SONY .

Tímto děkuji také za váš aktivní přístup k mému dotazu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Standa99 »

Taky mám doma 7 let Nikon P4 se snímačem 1/1.8" a rozdíl mezi tím Canonem G16 je nebetyčný.

Jinak opravdu řešíš kamery, kde obě jsou prašť jak uhoď.
Na youtube si najdi samply a porovnej např.:
https://www.youtube.com/watch?v=dZbdBCMwWOI
https://www.youtube.com/watch?v=-XL0czqUgZ4
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Řešíš zbytečnosti. Drž se raději pravidla, že když jsi spokojený se značkou, tak u ní zůstaneš s dalším nákupem a nebudeš zbytečně zkoušet jiné.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#19 Příspěvek od ccode »

p32: právě zde mám u toho předešlého Panasonica pochybnost. Asi po roce byl na záruční opravě (vadný "pant" LCD ) a po asi 3 měsících po záruce konec.

Proto mě zajímalo zda je zde někdo, kdo z těch dvou vybraných kamer je neměl v ruce a nedokáže posoudit, která z těchto nic moc kamer je podle pro mě nastavených parametrů (odolnost..) je lepší.

standa99: samply jsem prohlédl, v podstatě na úrovni předešlého Panasonicu, ale místo v HD tak fullHD (to pro mě není podstatné)
(tedy některé jsou i horší)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Na ty desetinásobky zoomu ta stabilizace ujde a trolejbus od tramvajky určitě poznáš :D
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Mě ta kvalita komprese z těch levných nějak nepasuje. Ale raději bych si vzal tu Sony.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#22 Příspěvek od ccode »

Tak, že ještě jednou dík za vaši ochotu diskutovat.

Vzhledem k tomu, že se chystám do hlavního města, tak se pokusím někde okouknout tu SONY a snad padne rozhodnutí.

Mám asi ještě 14 dní na výběr (synovi narozeniny) .

Potom napíšu jak to dopadlo.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“