Combo Desperado 70, zdroj

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Era
Příspěvky: 4
Registrován: 08 led 2011, 01:00

Combo Desperado 70, zdroj

#1 Příspěvek od Era »

Dobrý den, jestli někdo opravoval tento "klenot", mohl by mi prozradit, co je to za součástky paralelně na filtračních elytech zdroje?
Vypadají jako červené varistory, není však na nich žádný nápis (na žádné straně).
Trafo má dle štítku 2x30V, za usměrňovačem je cca 2x42V a orig. filtrační elektrolyty na 35V !!! Kupodivu kondy ještě nebouchly, ale opakovaně po pár dnech provozu, kdy funguje, shoří konec LM3886TF, který by však měl 2x42V zvládat.
Není mi jasné, proč jsou tam ty C jen na 35V a jakou hodnotu mají ty varistory paralelně na nich, nebo co je to za součástky?
Děkuji za Vaše názory.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

jakou impedanci má reproduktor toho komba ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Tyhle komba jsem 2ks opravoval, ale je to tak 5 let. Co si pamatuju, byly tam elyty na 50V a konce odešly kvůli tomu, že se jim utřepaly nožky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Však až to opravíš , tak měř doma teplotu , až to poženeš naplno alespoň 10 min . A dále kmitající mix to spolehlivě odpálí , vlastní zkušenost . Prostě toho může být hafo .

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#5 Příspěvek od jinovak55 »

Nejsou to náhodou odpory na těch filtračních kondenzátorech.

Uživatelský avatar
Era
Příspěvky: 4
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od Era »

No opravdu jsou filtráky na 35V. Asi byly tolerantní. No měním za 50V.
Ty červené terče jsou přece jen varistory, po vypájení, když jsem si je strčil pod víčko jsem našel označení 47Z7, takže viz http://www.datasheetarchive.com/dl/Data ... 013479.pdf

BOBOBO, co se dá dělat proti kmitajícímu korekčnímu předzesilovači? Nemaje osciloskop, dám tam preventivně nějaký nízký C paralelně na vstup LM3886?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

To se zjišťuje těžko . Já jsem se k tomu dopracoval z druhé strany . Když mi přinesl podruhé na opravu konec , tak si také stěžoval , že mu nefungují některé poťáky na mixu . Však oni s nimi vyváděli divy . Tak mi ten šrot přinesl a já mu tam snad třetinu poťáků měnil . Některé jen neměly kontakt , některé dokonce přerušenou dráhu ... Ten RC člen na vstupu nebude nikdy na závadu .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“