Kdy jste si naposled koupili nebo přečetli nějakou knihu ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#16 Příspěvek od fifiju »

Jo,jo, čtení... Po úrazu oka nezvládnu víc, než několik řádků, potom začnou řádky skákat... text se jaksi rozsype, a je to k vzteku, je to k vzteku... No nalezl jsem náhradní řešení. Nechávám si číst. Technickou literaturu jsem v této formě sice ještě nikde nenašel,ale toto taky není vůbec špatný: http://uloz.to/x9ZRScH/john-steinbeck-plan-tortilla-zip

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Hejnicek »

Rozhlasove hry posloucham v trucovne pri praci docela casto.
Idealni jsou ty starsi namluvene Hrusinskym, Nemcem a jinymi kvalitnimi "hlasy"

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#18 Příspěvek od fifiju »

To, na co jsem dal odkaz čte velice krásně pan Pivec..

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Rozhlas denně , besedy , hry atd. , čtení asi ten důchod , koupě asi již žádná . Knih mám tak ke 30ti metrům ... To bude sběr .

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#20 Příspěvek od milous2 »

Jelikož se toto vlákno pomalu,ale jistě propadá za nově přicházející příspěvky malonko ho oživím. Trochu mě k tomu popohnalo vedlejší vlákno,kde někteří kolegové, zasílají pozdravy svým kamarádům bastlířům,kterým z nějakých důvodů nadešel čas a museli se
na nějakou dobu rozloučit s touto realitou a tím pádem opustit i svůj koníček. K tomuto počinu sem si vypůjčil několik řádků z Divadelních novin. Do tohoto periodika kdysi přispěl pan Ondřej Suchý se svou vzpomínkou na kamaráda z kumštu,kterým byl komik Felix Holzmann. Já jsem onu vzpomínku objevil nedávno,konkrétně při sledování DVD s kousky jmenovaného komika F.H. a tam byl jako bonus v oné nahrávce přiřazen v menu DVD, níže citovaný příspěvek. Byl jsem mile překvapen vkusem četby pana Felixe Holzmanna.První důvod je ten,že bych to nečekal a druhým důvodem je,že i mě je tento žánr blízký.V příspěvku je použito části ohledně čtení, a celý je k dohledání na internetu,jako indície může posloužit nápověda - " Mastný krém " a odkazy s Odřejem Suchým.
K samotnému dotazu na zakoupenou či právě čtenou knihu, budíž tento příspěvek.Část rozhovoru O.Suchého s F.Holzmanem:

"Kdysi jsem s ním měl dlouhý rozhovor na téma posmrtný život. Překvapilo mě, že neměl

pochyb o tom, že něco takového existuje.
Vyprávěl mi o svém zájmu o východní náboženství, o východní filozofie, ale i o okultismus.

Měl přitom na tváři shovívavý úsměv, ale
jeho oči byly vážné. Myslím, že se nechtěl s nikým o svých poznatcích, názorech a

přesvědčeních moc bavit. Vážil jsem si proto jeho
důvěry. Pak se k tomuto tématu vrátil nečekaně ještě jednou, to když jsem se ho ptal, jaké

knihy nejraději čte.
Odpověděl mi: Čtu hlavně knihy od autorů, které většina lidí nezná. Jsou to knihy

duchovní, theosofické, eso-therické, mystické a
podobně. Například od Abd-Ru-Shina, B. Forsbooma, P. Bruntona, J. Murphyho a jiných...
A nejoblíbenější kniha?
Ano, mám takovou knihu. Je z roku 1926, duchovní, u nás jistě neznámá. Jmenuje se

Projevy ducha Emanuela.
Nedalo mi to a začal jsem zjišťovat něco o jmenovaných autorech, o kterých jsem nevěděl

vůbec nic. O knize Projevy ducha
Emanuela jsem nic nezjistil, o B. Forsboomovi také ne. O dalších autorech mi však přece

jen nakonec bližší informace poskytl
kamarád. Jaké autory tedy Felix Holzmann četl nejraději?
Abd-Ru-Shin - vlastním jménem Oskar Ernst Bernhardt (1875-1941). Jeho pseudonym by

měl prý arabsky znamenat Syn světla. Učil
se nejprve obchodníkem, cestoval, na cestách se seznámil s theosofií. Po návratu proslovil

roku 1924 přednášku o svém učení o
»poselství Grálu« a založil Společnost Grálu. V Tyrolsku napsal své hlavní dílo Ve světle

pravdy (Im Lichte der Wahrheit), které se
stalo biblí Společnosti Grálu a vyšlo i u nás.
Dr. Paul Brunton, anglický okultista a cestovatel, spisovatel knih o józe, např. tituly: Objev

sám sebe - Praktický úvod do meditace a
jógy, Filozofie pravdy - hlubší základ jógy, Střecha světa, Okamžiky pravdy, O jogínech,

magicích a fakírech atd. Ve třicátých letech
prý strávil noc v královské komnatě Velké pyramidy, své zážitky popsal v knize Hledání

tajemství Egypta a zažil tam prý také tzv.
astrální projekci, tedy přešel z fyzického světa do světa astrálního.
A konečně Dr. Joseph Murphy - stoupenec a učitel tzv. pozitivního myšlení, náš současník.

Je autorem velmi pilným a plodným,
napsal spousty knih, např. TELE-PSI - moc vašich myšlenek, ASW - vaše mimosmyslové

síly, Meditace, I-ťing - věštba vašeho
podvědomí, Supervědomí - jak se nemožné stane možným, Moc vašeho podvědomí,

Zázrak vašeho ducha, Energie z kosmu aj.
(Poznámka k předchozím zkratkám: německá zkratka ASW znamená mimosmyslové

vnímání - Aussersinnliche Wahrnehmung,
mezinárodní zkratka PSI se užívá obdobně, znamená nevysvětlitelné jevy a používá se

také pro parapsychologii).
Mám zvláštní pocity při čtení těchto informací.
A - přiznám se, že se mi někdy chce o samotě zvolat: Pane Holzmanne, jste tam, někde?
Konec "

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Bernard »

Tak se k té pietní náladě připojím. Nedávno jsem přečetl životopisnou knihu od Waltra Isaacsona: Steve Jobs. Je to výtečná kniha. Nikdy jsem neměl nic od Applu, ale teď kdyby mi třeba selhal smartphone nebo notebok, tak ....... Ale ne, žádný zázrak už nepotřebuju, ale líp teď chápu ty, kteří jim propadli.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Kam se hrabe Ukrajina . Tedy Hille ...

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#23 Příspěvek od milous2 »

Krásný příklad,že někdy ani 30.metrů knih v regále nestačí člověku k tomu,aby dal prostor druhým,bez toho, aby popichoval.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od Yarda1 »

Chtip:
"Řekni mi, co čteš, vole a já ti řeknu, co seš, vole."
"Klasiky, vole."
"Tak seš, vole, lhář, vole."
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#25 Příspěvek od scorpions-cz »

A tak se taky přidám.Protože jsem tak trochu blázen(ostatní říkají až magor) do filmových mayovek tak si dokupuju knížky ,který jsem v mládí četl. Tak nějak chci mít tvorbu K M doma. To co jsem již četl pouze založím a to co jsem nečetl tak přečtu.
teď mě napadlo,že bych mohl toto vlákno mírně zneužít. Pokud by někdo z vás někde uviděl (na netu či v nějakém knihkupectví) knihu "Vinnetou a já -Můj skutečný život " od P.Briceho tak mi prosím dejte vědět

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#26 Příspěvek od konosuke »

Je legračním paradoxem že Karl May na "divokém západě" nikdy nebyl, henryova opakovačka Oldy Shatterhanda na 25 ran též nebyla sestrojena, ale což pisatelé sci-fi povídek též v Kosmu nebyli, možná ani neletěli v letadle...jeden ví.
Naposledy upravil(a) konosuke dne 12 bře 2015, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#27 Příspěvek od scorpions-cz »

prvotně mi jde o sbírku vinnetouovek ,ale nepohrdnu ani dalšími. Prostě když někde vidím knížku ,kterou nemám a je za dobrý peníz tak jí koupím a někdy přečtu. V létě zas v Chorvatsku navštěvuju místa natáčení. No jak říkají moji kámoši -magor :lol:

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#28 Příspěvek od Jimmi2 »

konosuke píše: ...ale což pisatelé sci-fi povídek též v Kosmu nebyli...
To bych tak jistě netvrdil 8-)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#29 Příspěvek od konosuke »

co: věříš v astrální putování duší ? já už moc ne...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#30 Příspěvek od konosuke »

ano, ovšem...sháním Doc.Ing. Čuba: Cesty k prosperitě, o slušovickém zázraku...krátce po revoluci se povalovala v bazarech, dneska už není vidět
to samý první československá encyklopedie populární hudby ROCK 2000 (I.,II.,III.) Josef Vlček
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“