Sony KDL-40R455B provoz na satelit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Sony KDL-40R455B provoz na satelit

#1 Příspěvek od otakarv »

Včera mi volal kamarád že má doma již týden zmíněnou TV ale musí programy ze satelitu sledovat přes připojený Openbox i když tento TV má zabudovaný sat. tuner tak se mu programy nezobrazují. TV po spustění ladění si programy Skylink najde ale nešlo je žádným způsobem spustit. Všimnul jsem si při pohledu na sat. parabolu že má osazené 2 konvertory pro 23,5° a 19,2°, od nich jdou koaxiály do přepínače a z něj jde jeden koaxiál k satelitní zásuvce. Od zásuvky je asi metr propojovacího koaxiálu k propojení s TV. Hledal jsem v menu TV nějaké podrobné nastavení, hledal jsem v manuálu (ten je podle mne na dvě věci, na nic a na ho.no neboť tam nic k nastavení a podobně nepopisují) ale žádné potřebné parametry jako jsou v sat. přijímačích jsem nenašel. Rozhodl jsem se zkontrolovat zásuvku a jakmile jsem při zapnutém TV vyšroubovával F-konektor tak najednou kamarád zvolal že už program běží. Přepnul o dva programy výše a TV opět začala štrajkovat, kontrola zásuvky nic neukázala.
Stále mi chodil po rozumu ten sat. přepínač pro konvertory a čím dál jsem byl přesvědčen že to bude dělat on. V brašni jsem našel F-spojku, zašel jsem k parabole, odpojil od přepínače přívod od konvertoru pro 23,5°, odpojil výstup přepínače a oba volné konce spojil F-spojkou a šel vyzkoušet TV. Všechny naladěné programy fungovaly bez chybičky, kamarád byl radostí bez sebe a já mám další zkušenosti.
Možná jsem něco přehlédl v menu ale prošel jsem to x krát a nikde jsem nenašel co by se dalo použít k přepínání těch dvou konvertorů, možná mi to někdo vyvrátí a já se rád nechám poučit neboť v těch nových TV se skoro vůbec nevyznám.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

V menu hledej DiSEqC. Je ovšem otázkou, či ho vůbec tv umí...

V tom návodu je opravdu velký kulový...

Uživatelský avatar
loop12
Příspěvky: 135
Registrován: 23 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od loop12 »

KEd t naladilo programy a nejdu to znamena ze potrebujrs kartu na rozkodovanie programov, a este aj modul do ktoreho das kartu.
Naposledy upravil(a) loop12 dne 08 bře 2015, 10:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#4 Příspěvek od Charos »

Tento typ neznám, ale asi před rokem u nové TV Sony bylo nutno zrušit multiswitch (původně pro 19,2+23,5) a dát nový konvertor pouze na Astru 3 (23,5°) - podrobnosti nevím, dělal to u rodičů technik v mé nepřítomnosti. Ale průzkumem TV dodatečně jsem také nastavení DISEQu nenašel. Asi je to dělané jen pro jednoduché připojení k uni LNB.

Karta a dekodér je součástí TV, neboj. :)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Jediné co jsem v tom menu při nastavování pro naladění sat. programů ohledně toho DiSEqC našel bylo to, že se mi zobrazil řádek s nápisem: Fiktivní anténa a DiSEqC, když jsem na to kliknul tak se tuším ukázalo pouze: "Preferovaný satelit" a pod tímto nápisem další: "Všeobecné ladění" nebo tak nějak, zkoušel jsem všechny možnosti ale další nějaké nastavení ohledně toho DiSEqC absolutně žádné takže si myslím že tento TV pravděpodobně neumí přepínat jednotlivé konvertory popřípadě by potřeboval správné firmware pro tuto funkci.
Co jsme našli na netu o tomto typu TV v diskuzích tak tam měli také problémy s laděním sat. programů přitom terestriální jim šly naladit v pohodě, my jsme tuto možnost neměli jak vyzkoušet, kamarád neměl anténu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

loop12 píše:KEd t naladilo programy a nejdu to znamena ze potrebujrs kartu na rozkodovanie programov, a este aj modul do ktoreho das kartu.
Napřed čti a potom se rozepisuj :roll: .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

loop12 píše:KEd t naladilo programy a nejdu to znamena ze potrebujrs kartu na rozkodovanie programov, a este aj modul do ktoreho das kartu.
To všechno tam je a bylo správně zasunuto (několikrát pro jistotu jsem to zkontroloval).

Charos, tys mi to vše v podstatě potvrdil. Jak jsem psal v úvodním příspěvku, kamarád má na parabole dva samostatné konvertory pro Astru 19,2+23,5 přepínané multiswitchem a tento jsem právě musel vyřadit a napojit pouze konvertor pro Astru 23,5°, pak šlo všechno bezchybně.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Delaji ty menu pro trideni kanalu a nastaveni furt vic a vic odflaknute!
Je to casove hodne narocne nez clovek najde samozrejmou vec nekde nelogicky umistenou nebo vubec.

To DiSEqC zkus zkouknout pres tovarni nastaveni.

Myslim, ze to byla TV Philips se sat tunerem. Tam uz to rodina zkousela uvest do provozu, kdyz jsem tam prisel, ze to nejde. Meli tez konvertor na obe Astry. Polozka DiSEqC opravdu nikde. Objevila se jen pri prvotnim nastaveni v pruvodci TV po volbe Tovarni nastaveni.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#9 Příspěvek od Charos »

Mohu potvrdit, že menu (resp. jeho překlad) SONY TV je strašné, u zmíněného typu se nedařilo ani seřadit programy, u novějšího typu to jde.
Reset do továrního jsem taky zkoušel, bez úspěchu.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

Na stránkach Sony je nový firmware, ktorý opravuje problémy pri ladení sat.

http://www.sony.sk/support/sk/content/c ... DL-40R455B
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#11 Příspěvek od Milan_F »

otakarv píše: Astru 19,2+23,5 přepínané multiswitchem
Multiswitch a diseqc přepínač je něco jiného.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Díky za upozornění, měl jsem na mysli to co je na obrázku v příloze.
Přílohy
Přepínač DiSEqC.gif
(114.69 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:... Jak jsem psal v úvodním příspěvku, kamarád má na parabole dva samostatné konvertory pro Astru 19,2+23,5 přepínané multiswitchem a tento jsem právě musel vyřadit a napojit pouze konvertor pro Astru 23,5°, pak šlo všechno bezchybně.
Buď rád, že to měl právě takto - kdyby měl monoblok, tak bys to ani neodzkoušel. Ten má totiž ten přepínač ("multiswitch"/DiSEqC) uvnitř toho monobloku :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Máš pravdu Honzo, to bych tam tuším maturoval ještě nyní. :lol: Stále se je něčemu učit a sbírat zkušenosti jenomže v dnešní době šíleného tempa to někdy bývá problém udržet krok. :adidas:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“