Nejde mi ADSL

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#16 Příspěvek od EL34 »

Tak mám další problém. Při každém zapnutí PC se to asi nějak načítá znovu, protože ty počty paketů jedou od nuly, postupně se to zvětšuje a až to dosáhne kolem 90 000, tak se načte domovské stránka. Takže to trvá od zapnutí i několi hodin, než začne jít net. PC nevypínám úplně, zůstává pořád v síti. Modem taky pořád v síti. Nevíte někdo, kde by mohl být problém?

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#17 Příspěvek od paveltl »

Zaèal bych tím jestli ti na modemu svítí kontrolka Internet zelenì.
Pak si po zapnutí poèítaèe když ještì nebìží internet spus￾ pøíkazový øádek. Jestli jej neumíš najít, tak Start, Spustit nebo Hledat a napiš CMD ono ti jej to už najde.
Do nìj napiš tracert www.seznam.cz ENTER.
Mìl by jsi tam mít nìjakých 7 øádkù jak se postupnì propojuješ i internetu. První adresa je tvùj modem s èasem 1ms, zbytek rùzné servery s èasem 20ms.
Skonèí to hláškou Trasování bylo dokonèeno.
Pokud to nepùjde tak zkus tracert 77.75.72.3 a ENTER
To je totéž, jen pøímou cestou bez myslím DNS.

Pak sem napiš co jsi zjistil, nemusíš to celé opisovat, dùležitá je kolik máš øádek a že poslední øádka musí být www.seznam.cz a kolik ms to namìøilo.
Jestli tohle pobìží a prohlížeè ne, tak máš zavirovaný poèítaè. Odvirovat jej musíš v jiném poèítaèi, nebo nabootovat tøeba Kaspersky Rescue Disk.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#18 Příspěvek od EL34 »

--> paveltl

Díky za pomoc. Posílám print. Zdá se být všechno OK. Myslím, že se takhle choval i můj starší počítač, nevím to ale na 100%, musel bych vyzkoušet.
Přílohy
tracert.JPG
(38.32 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#19 Příspěvek od paveltl »

Takže jsi si otestoval že system pøistupuje do internetu normálnì, umí pracovat s adresami www a má slušnou odezvu. Až na to že máš 3 øádky 194.... a já jen 1 to máme pøibližnì stejné.

Takže zbývá to že nefunguje prohlížeè.
Tedy máš jen tøi možnosti:
Napøed zkontroluj jestli nemáš zapnutou proxy - hledej v nastavení prohlížeèe nìco kolem pøipojení.
Pøípadnì zkus odvirovat poèítaè, ale NE programem v poèítaèi. Buï musíš disk pøipojit k jinému poèítaèi, ideálnì pøes speciální øadiè do již bìžícího poèítaèe (aby do nìj nesáhl pøi bootování) nebo spuštìním live instalace z DVD.
Jakmile systém bìží už antivir obvykle nic nenajde.
Poslední možností je že se perou nìjaké programy, to se hledá nejhùø. Èasto to bývá když nainstaluješ antivir a už tam jeden byl nainstalovaný. Ale mùže to být cokoliv.

Prostì v poèítaèi bìží nìco co požírá plnou rychlost internetu, až to tøeba po hodinì dobìhne, tak zbyde dost rychlosti i na prohlížeè.
Mì tøeba po zapnutí poèítaèe požere plný výkon antivir spoleènì s google drive. Musím po zapnutí poèkat až si zkontrolují aktualizace, tedy 1/2 minutky. Když spustím prohlížeè døív tak se mi naète domovská stránka, ale už se jinam nedostanu a musím restartovat poèítaè.

Jsou to jen amatérský rady, nìjaký IT by poradilo líp.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#20 Příspěvek od EL34 »

Skusil jsem všechno resetovat, znova propojit a čítač paketů se dostal na nějakých 15000, pak to dál nestoupalo. Uplně stejně se chová můj starší počítač. Žě by byly oba stejně zavirované? to se mi nezdá. Problémy začaly od doby, co jsem přešel na ADSL, předtím jsem měl na střeše wi-fi a to bylo bez problémů. Modem je s PC spojen asi 10m kabelem a má podle originálního kabelu zapojeny pouze 2 páry. Volal jsem na O2, tam to proměřili a nenašli problém. Já fakt už nevím.. Problémy s tím byly od začátku i pri žkoušce s jiným modemem a při napojení se přímo ke vstupu kabelu ze zdi.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#21 Příspěvek od stanimir »

Kamarád má taky ADSL od O2 download by šel ale upload má 0,03Mbps a taky mu tvrdí že je vše v pořádku. Podruhý mu tvrdí že kvůli vzdálenosti od ústředny tam víc nepůjde, a přitom sousedovi to jde bez problémů. Když to uvede že vedle to jde tak mu odpoví zase že je vše v pořádku. Takže jejich tvrzení že vše proměřily bych moc nevěřil.

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#22 Příspěvek od jinovak55 »

Na internet stačí jeden pár ale ten správný , nastavení modemu není nic složitého. Stačí typ modemu a na stránkách O2 je technická zóna a
podpora kde je nastavení popsáno možná i video.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#23 Příspěvek od paveltl »

Co ti na tohle mám øíct?
Vyzkoušel sis že i když ti nejde prohlížeè, tak pøes pøíkazový øádek se dostaneš do internetu s rozumnými Timeouty.
Sám píšeš že asi po hodinì se pøestanou naèítat pakety a prohlížeè se rozbìhne. To naèítání se zastaví na 15.000 pakteech. Mì teï bìží komp asi 20 minut, napøed jsem mìl chvíli onlinovku, teï nìjaký ètení po forech a už jsem na 10.000 paketech. Bìhem psaní pøíspìvku jsem si odskoèil na veèeøi a po 10 minutách mám stále 10.000 paketù, takže nic nepøibylo bìhem mé neèinnosti.

Jestli to dìlají dva poèítaèe které pùvodnì šlapali s jiným poskytovatelem a zaèali zlobit až po pøechodu na O2 mùže být jen nìco špatnì nastaveno.
Mùžeš jeden poèítaè zkusit u nìkoho jinýho, když myslíš že chyba je v lince.

Co se týèe kabeu je jedno kolik máš zapojeno párù. Na 100Mb potøebuješ jen 2 páry, všechny 4 páry potøebuje až 1000Mb, který na modemech nenajdeš.
O2 ti provìøí jen linku mezi modemem a ústøednou.
Jestli máš jen modem a nemáš telefon, tak je spliter zbyteèný, ten jen oddìluje hovorové pásmo od ADSL, aby telefon neshazoval internet.

Stanimire s tìmi linkami k ústøednì to je všelijaké. Já jsem napojený na jednu ústøednu a soused pøes ulici na druhou, Já mám jen 5,3Mbit a on 21,7Mb a jsme od sebe 50m.
Faktem je že O2 upravuje parametry linky podle teoretického stárnutí vedení, takže mi jednou klesla rychlost i pod 3Mb. Staèilo tam zavolat a zaurgovat sníženu rychlost, sleèna to pøedala technikovi který druhý den nechal promìøit linku a rázem jsem tam mìl 5,8Mb. Bohužel vìtšinou narazíš na lince na nepøíjemnou slepièku, co si skontroluje jen co má v poèítaèi.
Pak záleží kolik platí mìsíèní paušál. Standartnì je 750 kè, nechá se to usmlouvat na 600kè vèetnì emailové schránky, která je nepratická zmì￾ písmen a èíslic. Totéž usmlouváš na 500kè jen bez emaiu, ale linka je stále stejná 8M-25M podle technických možností.
No a nakonec se to dá usmlouvat i na 400kè, ale to už dostaneš jen 2M, která je dìsnì pomalá. Kdo si to vyzkoušel rychle se vrátil k 500kè.


Pro tebe bude nejsnazší si od nìkoho pùjèit notebook, pøipojit jej samostatnì kabelem do modemu a vyzkoušet to.
Pøesnì tohle udìlá servisní technik když reklamuješ linku - odpojí od modemu všechny poèítaèe a ovìøí linku pøes svùj nbotebook.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#24 Příspěvek od stanimir »

Jak jsem psal s tím že kamarádovi to nejede a jeho sousedovy jo. Tak je to na vesnici kde u kamarádova domu je rozvodná kaplička a z tý jsou oba napojeni. Já osobně mám podezření na kabel mezi kapličkou a barákem ale než by vyslali technika do terénu tak to budou radši pořád ukecávat.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

To je divný. Já měl 2x problém s ADSL a pokaždý druhej den po nahlášení hned poránu kyslíkovej servisák stepoval před barákem.
Jednou to bylo venku u nich v kabelu, dal mě jinej pár a podruhý mě odešel spliter TLF/ADSL, vyměnil a ani nic nechtěl (router od O2 za kačku)
Jirka

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#26 Příspěvek od EL34 »

paveltl píše: Sám píšeš že asi po hodině se přestanou načítat pakety a prohlížeč se rozběhne. To načítání se zastaví na 15.000 pakteech. Mě teď běží komp

Tak to není. Nyní ty pakety lezou strašně pomalu a dolezou tak na 15000 prohlížeč se přesto nerozběhne. Asi 2 měsíce to fungovalo tím způsobem, že jsem zapnul PC asi 1-2h před použitím a během té doby to vylezlo na 80000 a internet normálně šel. Jednoho dne to ale přestalo jít. Jelikož mám i pevnou, mám tam splitter. Zkusím to i bez něj.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#27 Příspěvek od EL34 »

Tak jsem vyhodil splitter a maká to. Normálně už při 2000 paketech to normálně načte stránku. Splitter byl ale novej. Nemůže se to nějak mlátit s tím telefonem?

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#28 Příspěvek od Nagant »

Pokud je telefon schváleného typu pro naši telekomunikační síť, tak by nemělo.
Ten splitter máš zapojený správně?
http://internet.vprdeli.com/view.php?ci ... 2006061802
(Podstatné jsou popisy na splitru, ty konektory mohou být různě.)

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#29 Příspěvek od paveltl »

Jestli to dìlá splitter tak by to mìli vidìt na ústøednì v chybovosti paketù.
Už se mi to jednou stalo u známý že bez spliteru vše bìželo, ale pøes nìj ne. Druhý den po reklamaci dorazil technik, promìøil linku a nastavil na ústøednì nižší rychlost (myslím místo 16M jen 12M) a už to bìželo.
Ve firmì nám šel internet pomalu, technik nás pak pøepojil na jiný kabel a už to fungovalo.

Tìch splitterù je nìkolik druhù a mají rùznì zapojené konektory, takže si ovìø jak jsi jej zapojil. Ale pøi špatnì zapojeném by ti internet nešel nikdy.
Jestli jsi jej vyhodil a máš telefon paralelnì s modemem, tak ti spadne internet pokaždé když nìkdo zvedne telefon.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“