Prodloužení el. kabelu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

Prodloužení el. kabelu

#1 Příspěvek od anarki »

Ahoj,

potřeboval bych prodloužit elektrický kabel - viz. foto, abych jej mohl protáhnout zdí (proto nemohu použít klasickou prodlužku).

Stačí cca. 50 cm. Nějak extra velký proud tam nepoteče - 2x PoE injector + router.

Zajímalo by mne - mám to spojit přes čokolády ? Nebo existuje nějký hezčí způsob ?

Díky

Obrázek

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

Rozebrat koncovku, provrtat zeď otvorem cca Φ 10 mm, provlíknout kabel a smontovat zpět...what ´s the problem ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Čokoládu ne.. Já bychv těch místech zabudoval elektroinstalační krabici a spojil "věnečkem", nebo v případě použití zpevněných konců kabelu WAGO svorky uvnitř krabice.. (nikdy nevíš, kam Ti čokoládový spoj sklouzne a v případě přechoďáku může být problém, i když jde o proudy pár mA, navíc zásuvka pak později svádí k použití i jiných věcí - vrtačka, světlo)
Na divoko bych nikde nic nespojoval. Navíc se do tý krabice můžeš později napojit v případě nějakých budoucích projektů..
Konosuke: Chce to prodloužit, ne jen protáhnout zdí..
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 14 bře 2015, 18:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Jedině protáhnout nezapojenej kabel dírou skrz zeď a na konce namontovat klasika zástrčku a zásuvku. "Čokoládovat" to nesmíš, použitelný řešení pro pevnou instalaci by bylo do stěny na jedný straně zasekat instalační krabičku s víčkem a do ní buď vložit Wago-svorkovnici, nebo starší klasickej "věneček", dráty protáhnout na druhou stranu stěny a tam další zásuvku - pak to vyhoví krytí IP zhruba 42 což by mělo pro pokojový prostředí stačit. Kdybys to měl někam do koupelny, musel bys řešit i vyšší třídu krytí - aspoň 64 a víc.

A máš to - Artaban byl o kus rychlejší...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

http://www.conrad.cz/rozbocovaci-krabic ... 08.k629545
+
wago svorky
+ cyky 2,5mm
+
ukončit zásuvkou na/pod omítku

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

kvantovo-tunelový efekt, jev...pravděpodobně ještě dlouho hudba budoucnosti (neplést s tunelováním českého hospodářství, to naší soudruzi manažerové továrníci ovládli již velmi dávno...)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#7 Příspěvek od anarki »

Díra ve zdi už je vyvrtaná :-) Sundat koncovku - protáhnout - namontovat zpět bylo první co jsem zkusil, ale bohužel, kabel je moc krátký...

Ikdyž, teď mne napadlo... Tuhle jsem viděl v Baumarktu prodávat el. kabely zakončené vidlicí a samostatné roztrojky bez kabelu - to by vlastně také šlo, ne ? Kabel zapojím do současné koncovky, protáhnu zdí a namontuji roztrojku...

Mám na mysli toto:

Obrázek

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od badoch »

nevymýšlej kraviny a udělěj to tak, jak se pevný rozvod dělat má.
Dělej tak ať se za svou práci nemusíš stydět.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

anarki: Samozřejmě že by to šlo...používám tento samodomo bazmek:
http://www.fastimages.eu/images/prodloka.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

anarki píše:Tuhle jsem viděl v Baumarktu prodávat el. kabely zakončené vidlicí a samostatné roztrojky bez kabelu - to by vlastně také šlo, ne ? Kabel zapojím do současné koncovky, protáhnu zdí a namontuji roztrojku...
No, hlavně to zapojuj dle postupu, který jsi tu právě napsal :evil:
Ale nejprve si vystav parte :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#11 Příspěvek od starecd »

konosuke: jo, to šlo u těch starých prodlužek, kde jsou zásuvky kolmé, teď po novu jsem viděl jen šikmé a to už takový bazmek nejde udělat.

Uživatelský avatar
anarki
Příspěvky: 54
Registrován: 05 pro 2014, 01:00

#12 Příspěvek od anarki »

kokun píše:
anarki píše:Tuhle jsem viděl v Baumarktu prodávat el. kabely zakončené vidlicí a samostatné roztrojky bez kabelu - to by vlastně také šlo, ne ? Kabel zapojím do současné koncovky, protáhnu zdí a namontuji roztrojku...
No, hlavně to zapojuj dle postupu, který jsi tu právě napsal :evil:
Ale nejprve si vystav parte :lol:
Tak samozřejmě, že nejdříve protáhnu zdí a namontuji k roztrojce, vrtat se v tom když tam bude proud by mne fakt nenapadlo :-D

Takže toto řešení tedy nakonec asi bude OK, že ?

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Otkundes »

Nebude.
Rady, jak to správně udělat, aby to bylo nejen funkční, ale především i bezpečné, jste již dostal.
Ovšem, komu není rady, tomu není pomoci.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#14 Příspěvek od Victronix »

Nováčka Anarchistu tady už asi neuvidíme. Dobrovolná domácí kremace.... Jen aby někomu jinému se nic nestalo.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

Leda koupit v tom marketu delší origo kabel polotovar s nalisovanou na fest síťovou vidlicí, provlíknout stěnou a namontovat zásuvku enem nezapomeň že žlutozelený fous patří na ochranný kolík - nulák (já bych si to stejně ověřil ohmmetrem či je tomu tak jak má být, jestlipak Čong Yong který to vyrábí dodržel co stanoví norma). Svěř to lépe někomu znalejšímu elektroinstalace.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“