Huawei G300 nenabíjí

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 4
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

Huawei G300 nenabíjí

#1 Příspěvek od ghostik »

Myslel jsem, že se během noci vybil můj mobil. Ráno stčím do nabíječky a klid po pěšině. Pak do PC to samé. Mám ho již více než dva roky. Tak jsem myslel, že baterie odešla do křemíkového nebe. Koupil jsem tedy novou a telefon mrtvý. Pravděpodobně něco odešlo v něm. Můj dotaz tedy zní:
Má cenu to nechat opravit, popřípadě si na něm vyzkoušet vyměnit nějaký díl související s nabíjením? Je tu někdo kdo by to zvládl, poradil. Je mi ho docela líto, je jako nový a chtěl bych ho přenechat dceři, protože jsem si koupil nový Xiaomi Red Note. Děkuji za každou hodnotnou radu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ako si prisiel na to, ze nenabija? To by predsa s nabitou bateriou fungoval.

Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 4
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od ghostik »

No nová baterie by měla být nabita. Tak jsem ji strčil do telefonu a zkusil zapnout a nic. Připojil k nabíječce a také žádná reakce ani na zapnutí telefonu. Takže je něco s telefonem. Ale co.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Je polámaný :-)
Existuje něco jako diagnostika (která je stejná napříč všemi značkami)- buď ji najdeš (už jsem ji tady někomu psal) nebo to dej tam, kde tomu rozumí. I když s Hujahejem bude asi problém. Dokumentaci asi nikdo nebude mít. Přece jen je to spotřební zboží.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Jo, je to spotřební zboží jako vše ostatní. :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ale nie vsetko je rovnako spotrebne. Na mnoho mobilov existuje servisna dokumentacia a nahradne diely. Ale na tuto totalnu Cinu asi nie.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

No, asi na to fakt nic nebude. Ale mě např. tato čína funguje naprosto bez problémů. Asi to bude tím, že je to originál čína a ne korejec. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

ghostikovi to tiez do vcera bez problemov fungovalo...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

No vidíš a mě to bude fungovat ještě dalších hezkých pár let dále. Není to žádný zázrak, ale to co to ma dělat, tak to dělá naprosto spolehlivě. Spadlo to xkrát na zem (naštěstí na koberec) a je to spolehlivější zatím než Nokie, co se musely opravovat. Kupodivu také sklo je čisté bez jediného škrábnutí oproti jiným, co jsou ošoupané jak šmirglem. :wink:

Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 4
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

#10 Příspěvek od ghostik »

Za tu cenu co jsem ho kdysi koupil mě sloužil tak jak má. Nepoškrábaný, hýčkaný v pouzdře a takhle mě zklamal. Podle servisu je největší pravděpodobnost vadný základní deska. Přepájení nepomůže a nová se nevyplatí. Škoda ho mohl ještě posloužit :(

Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 4
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

#11 Příspěvek od ghostik »

Za tu cenu co jsem ho kdysi koupil mě sloužil tak jak má. Nepoškrábaný, hýčkaný v pouzdře a takhle mě zklamal. Podle servisu je největší pravděpodobnost vadná základní deska. Přepájení nepomůže a nová se nevyplatí. Škoda ho, mohl ještě posloužit :(

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“