Karta Renault Scenic II

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

Karta Renault Scenic II

#1 Příspěvek od Soemtron »

Mám tyto tři karty:
http://www.e-xenony.cz/oem-ovladace-ren ... lacitkova/
http://www.e-xenony.cz/oem-ovladace-ren ... lacitkovy/
<b> Karta č.1 </b> plně funkční, napájení 3 V baterií, při stisknutí tlačítka DO krátký pokles napětí o 0,2 V, po vyjmutí baterie naměřen odpor obvodu na kontaktech pro vložení baterie asi 1,5 MΩ
<b> Karta č.2 </b> funkční pouze po vložení do čtečky pro start, DO dveří nefunkční, pokles napětí při stisku tlačítek nulový, odpor obvodu ∞ MΩ.
<b> Karta č .3 </b> úplně mrtvá, nefunkční DO i načtení pro start, pokles napětí při stisknutí DO 0,05 V, odpor 1,85 MΩ.

Chtěl bych kartu č.3 nedestruktivním způsobem rozebrat ( je slepená ze dvou částí ) a zjistit co je uvnitř, případně pak i kartu č. 2 a pokusit se opravit DO dveří, které zareaguje tak 2x ze 100 pokusů. Zkoušel ji někdo a s jakým výsledkem rozebrat a opravit. Uvítám jakoukoliv radu jak to rozpůlit, kromě kladiva. Pro úplnost uvádím že karta nepotřebuje pro funkci startu, načtení čtečkou napájecí baterii. Musí být zapsána v řídící jednotce vozu. Není nutno uvádět odkazy na servis a prodejce. Na Renault fórech jen zkušenosti v servisech.

Po 2 hodinách hledání jsem našel toto fórum: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 0&start=25 . Neřeší to sice problém, ale je tam alespoň pár názorů .
( 4:30 ráno tak to balím ) :D

Edit: <b> Koupím vadnou kartu/y jako zdroj náhradních dílů. Platí do odvolání.
Schema ke kartám také nikde k nalezení. Označení na DPS je Siemens S1 18589001E
Dále hledám odkaz na datascheet čip PCF7947AT a S100 nebo jeho ekvivalent 5100 a jejich tipické zapojení. </b>
Přílohy
Karta - klíč.JPG
Třítlačítková karta - klíč
(51.38 KiB) Staženo 270 x
Naposledy upravil(a) Soemtron dne 01 úno 2014, 00:29, celkem upraveno 2 x.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#2 Příspěvek od Soemtron »

Tak zase hledám dál. je to tato karta: http://cerrajeriamg.com/tienda/index.ph ... ct_id=1160
Měl to někdo rozebrané, jakékoliv poznatky, čím rozříznout?
433 MHz
Přílohy
keycard1.jpg
Varianta vlevo.
(123.42 KiB) Staženo 464 x
Oříznout 1.jpg
433 MHz
(261.94 KiB) Staženo 438 x
Naposledy upravil(a) Soemtron dne 27 led 2014, 01:03, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Přivezl mě to jednou kamarád že mu známej tohle přinesl. Přestal mu jeden ovladač chodit. Neodemykalo to, ale nastartovat šlo. Vzal kuchyňský nůž a rozřízl to jak housku. Osápal spoustu smdéček okolo dálkového odemykání. Tak jsem pomocí druhého kusu dával tenhle do kupy.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od GeorgeB »

Hodně blbě to jde rozřezávat,ale jde. Lámacím nožíkem,ale mít ho buď málo povytežený nebo uděla doraz,aby nepronikl až k DPS. Problém v mým případě byl upadlé mikrotlačítko.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Niekolko som ich rozoberal a podarili sa opravit. Opatrne som to rozrezal, inak to nejde. Potom som sa zameral na studene spoje, prip som dal aj nove mikrospinace. Naspat zlepil a funguje.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#6 Příspěvek od Soemtron »

Než rozdělám tu kartu. Jsou tam dva čipy, jeden označen jako PCF7947AT, ten by měl sloužit pro ovládání dveří a druhý S100 nebo 5100 ( podle foto ) pro čtečku ??? Datascheet jsem našel ale jen pro 7946AT. Na ten druhý mi to najde diodu. :(

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

V prvním odkazu zavrhuješ kladivo, takovouto kartu jsem otvírat nezkoušel a jediný Renault v mém okolí je už díkybohu prodaný, ale s otvíráním zalepených krabiček různých zdrojů s tím mám ty nejlepší zkušenosti, jen tak se dá krabička rozlepit, aby nebyla po obvodu odrbaná od páčení. Decentní poklepání po obvodu by mohlo pomoct, plast zapruží a lepidlo popraská, jestli to tedy dovolí vůle DPS uvnitř.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Dělal jsem dvě karty pro jednoho pána, který na nás natrefil bůhví jak. V obou byly vadné mikrospínače (náhrady koupeny v GME nebo Gesu, už si to nepamatuji), v jedné navíc studeňáky na kontaktech baterie.
Pán si někde na Aukru sehnal nové kryty, nějaká druhovýroba z Číny. Rozloupnout to šlo blbě, jednu kartu jsem dokonce loupal asi jak perník. Ale díky tomu, že pán rovnou donesl nové kryty, netrápilo mě to.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#9 Příspěvek od Soemtron »

Dnes jse opatrně rozdělal kartu č.3 Je tam odlomená součástka bez potisku - popisu vedle čipu 5100. Dále je na kartě vedle čipu PCF7947 několik SMD které se zdají nějak "drsné" proti ostatním. Nevím jak to popsat. S SMD nemám žádné zkušenosti, nerozpoznám ani <b> co je odpor a co kondenzátor </b> . Ani vtom číselném označení, pokud vůbec nějaké na nich je. Jak vlastně poznat hodnotu? Je tam třeba číslo 563, 472, 683, co to označuje? A pokud je bez označení?
Stejně si budu muset pořídit asi vybavení pro tydle milimetrové součástky, jinak končím. :(
( Tak jsem si dohledal alespoň to značení http://cs.wikipedia.org/wiki/Rezistor , takže 563 = 56 kΩ, 472 = 4k7 atd. Ale co neoznačené :( )
<b> Schema ke kartám také nikde k nalezení. Označení na DPS je Siemens S1 18589001E </b>
Přílohy
Součástky.jpg
Označené součástky vypadají na mojí kartě divně. Mohou být připáleny?
(27.04 KiB) Staženo 257 x
Prasklá součástka.jpg
Označená součástka je bez potisku a vylomená. Je to R nebo C a jaké hodnoty ??? ( čip S100= 5100 )
(23.94 KiB) Staženo 311 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

To neoznačené na první foto je keramický kondenzátor, bez schematu nebo možnosti jej změřit v jiné kartě hodnotu nezjistíš. Odpory jsi určil správně.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#11 Příspěvek od Soemtron »

Poškozený kondenzátor bez označení neurčím, kartu č. 2 která ještě startuje a má mechanický klíček rozebírat raději nebudu a nechám ji jako záložní. Pokud by někdo měl poznačené rozmístění součástek s popisem hodnot nebo našel schema, byl bych rád.

<b> Koupím vadnou kartu/y jako zdroj náhradních dílů. Platí trvale, do odvolání.
Schema ke kartám také nikde k nalezení. Označení na DPS je Siemens S1 18589001E
Dále hledám odkaz na datascheet čip PCF7947AT a S100 nebo jeho ekvivalent 5100 a jejich tipické zapojení. </b>

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#12 Příspěvek od KUBO »

Přílohy
170220892.gif
(42.51 KiB) Staženo 573 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#13 Příspěvek od Raptor181 »

PCF7947 je IC pre immobilizer a ma v sebe ulozenu sekvenciu k dialkovemu ovladaniu.
Ak uz bol raz nakodovany k vozidlu, nie je mozne ho znova nakodovat do ineho vozidla. Je uz v stave LOCK. Jednoduchsie je urobit z karty VIRGIN a nakodovat ju do vozidla.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#14 Příspěvek od Soemtron »

Na obr. níže je rozmístění součástek na DPS karty klíče. Omlouvám se, že v náčrtu je použito neodborné - jednotné označení pro všechny součástky, tedy obdélník. Rozhodující je značka R, L, C. Později, pokud mi vyjde čas opravím a doplním hodnoty.
Přílohy
Rozmístění součástek 001.jpg
(208.06 KiB) Staženo 378 x
Karta.JPG
(26.95 KiB) Staženo 217 x
Naposledy upravil(a) Soemtron dne 28 kvě 2015, 21:17, celkem upraveno 1 x.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#15 Příspěvek od Soemtron »

Moje karta se liší od schematu a odkazu které vložil KUBO zapojením rezistoru <b>R4</b>:
Přílohy
Opravené schema karty.GIF
(42.97 KiB) Staženo 273 x
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“