pračka Ariston AQSF 129 EU - ložiska

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

pračka Ariston AQSF 129 EU - ložiska

#1 Příspěvek od johhann »

Zdravím,

snažím se vyměnit ložiska u výše uvedené pračky. Ovšem nějak mi nejde rozpůlit vana a já nevím, jestli by vůbec měla jít rozpůlit nebo je to slepený, svařený nebo co. Je to k sobě přicvaklý zámkama (viz. foto), ale zaboha s tím nehnu. Je to skoro už babička, mám jí nějakej ten rok, ale nikdy žádnej problém, šlape jak švýcarský hodinky, tak jí chci ještě zachránit :-)

Díky za rady
Přílohy
2015-03-25 08.41.13.jpg
(97.06 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud nemá stahovací obruč či spoustu šroubů dookola , tak máš smolíka . Šrouby by byly z čela vany .

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15

máš tam aj linky na firmy ktoré robia repas nádrží.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

#4 Příspěvek od johhann »

BOBOBO píše:Pokud nemá stahovací obruč či spoustu šroubů dookola , tak máš smolíka . Šrouby by byly z čela vany .
...mám smolíčka..., nikde ani šroubek :D

Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

#5 Příspěvek od johhann »

...pánové, děkuji za rady odkazy, repase to jistí :-)


Díky

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#6 Příspěvek od Rostav »

Některé pračky měly čelo přisvorkované kovovými svorkami po obvodu vany. Čelo bylo nasazené na gumové těsnění . Šlo to dost špatně rozebírat a ještě hůř sesazovat. Z fotky nelze zjistit zda se jedná o tento typ.

Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

#7 Příspěvek od johhann »

Rostav píše:Některé pračky měly čelo přisvorkované kovovými svorkami po obvodu vany. Čelo bylo nasazené na gumové těsnění . Šlo to dost špatně rozebírat a ještě hůř sesazovat. Z fotky nelze zjistit zda se jedná o tento typ.
Tady jsem nenašel jediný šroub, jedinou svorku, nic kovového..., ze začátku se zdálo, že je to jenom secvaknutý dohromady a že to půjde od sebe, ale nehnul jsem s tím. Tak jsem včera napsal na firmu, která to půlí a svařuje zase dohromady (odkazy výše), dneska si pro to přijeli, za tři dny to má být hotové, tak uvidím, jak to dopadne...:-) o výsledku budu informovat...

Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

#8 Příspěvek od johhann »

...včera mi konečně dorazila vana, ložiska vyměněna, vana svařená, první praní a odstřeďování 1200 otáček bez problémů...a to ticho :-)

Pro představu jak to vypadá přikládám foto, kde je zřetelný svár. Slibujou, že by to mělo vydržet, dávají na to záruku dva roky, sami si pro to přijedou, sami mi to přivezli a to vše za hubičku, devět set..., když mi pračka vydrží ještě dva, tři roky, budu spokojenej...
Přílohy
2015-04-02 10.28.jpg
(48.25 KiB) Staženo 128 x

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“