Umělá elektronická svíčka - pulzující Led plamínek

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#16 Příspěvek od ZVUK2000 »

Hydrawerk píše:
Jurbise píše:Tady je to schema,podle kterýho to mám a chová se to stále stejně.Ten kond 100nF jsi myslel jako do série s napájením?
Tak to jsou jenom dva oscilátory. Zkus je nejprve zprovoznit samostatně a proměř je osciloskopem.
Proč reaguješ na věc strou skoro víc jak 7 let :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#17 Příspěvek od Hydrawerk »

Uhh, no nic. To datum jsem úplně přehlédnul

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#18 Příspěvek od Lukar »

PabloX-Hydrawerk-ZVUK2000 - Musím reagovat kladně. Podle AR jsem před léty postavil 5 blikátek. 2 se vypařily z vitrínek hrobů do 14 dní. Krapec později, když vetešníci z PL zareagovali, a začali nabízet to samé v bleděmodrém (žere to baterie, jako by měli smlouvu s výrobci) jsou předposlední pořád v provozu. Od začátku 12.měsíce (baterie 4,5V) zabalená v polystyrénové krabičce, vydrží blikat cca 3-4 měsíce v zimě ve vitrínkách. Poslední verze bliká doma - výdrž 4-6 měsíců dle značkyaku. Takže výzva pro mladé bastlíře. KDO SI HRAJE --- NEZLOBÍ :lol: Schéma je odzkoušené, já vynechal obvod RF takže blikátka jedou nonstop. Provedení - vrabčí hnízdo, umístění elektroniky v průhledné krabičce od filmu, baterie v izolaci polystyrénu,(doma-volně schované za rámečkem fotografie, oranžové krabičky tik-taku se dají dneska také nahradit.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#19 Příspěvek od weed_smoker »

Napadnul mě oscilátor s 555(nebo z 4001/11/49/93...) a 4040-kou adresovaná EPROM(25xx/26xx/27xx třeba i vytěžená jednonápalová(OTP),která by se jinak vyhodila) s COVOXem na výstupu a tim po zesílení ovládat LED,vhodně zvolit R+C do oscilátoru podle požadovaný rychlosti a SW v EPROMce.Pro bateriový napájení z článků menších než C nebo D to nebude zrovna nejlepší nápad.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PabloX »

To uz skor toto http://www.pablox.net/index.php?option= ... 5&Itemid=1 :)

Berte to ako kanon na vrabce, skusal som sa len pohrat s PWM.

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od ross4435897 »

resil jsem asi pred 2 lety ... nic jsem nevymyslel, a pouzil rovnou tohleto

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

Jděte už do zádele s těma vašima procesorama na každou blikající 3,14čovinu!!!! To neumíte POŘÁDNĚ BASTLIT = neumíte nic jinýho, než jen do všeho cpát soft?? Za chvíli už nejen že nebudete umět bez časovače řízenýho procesorem nejen uvařit vejce na tvrdo, ale ani se bez procesorovýho naváděče netrefíte papírem do svý (__ó__) ....

Podívejte se do AR-PE 11/2012 str. 15 ... CD4093 plus RC-článek ke každýmu hradlu... A do výstupu LEDka se sériovým odporem. Vsjo. Funkční, jednoduchý, cena ve srovnání s píčisorem nepatrná, spolehlivost absolutní...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#23 Příspěvek od doktor365 »

Myslel jsem,že bych něco taky zbastlil,ale kouknul jsem na net a za ty prachy co to nabízejí nemá cenu něco dělat
http://svicky.heureka.cz/vecna-cajova-s ... a-baterie/
http://svicky.heureka.cz/max-elektricka ... -cm-1-kus/

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

EKKAR píše:...ale ani se bez procesorovýho naváděče netrefíte papírem do svý (__ó__) ....
Teď jsi mi připomněl jeden bezva dokument, ukazovali nácvik kosmonautů na vesmírnej hajzlík. A ona tam dole uprostřed byla fakt kamerka a dívali se na svý zadky, jestli sedí přesně na díře. :lol: Ta díra byla pochopitelně docela malá a museli sedět přesně, aby se tam mohl vytvořit podtlak. Naštěstí to ukazovali oblečení, jen se samolepkou uprostřed. :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#25 Příspěvek od mi-ro »

A když už jste to znova otevřeli tak výdrž baterií hodně závisí na teplotě!! resp. baterkám ubližují teploty pod bodem mrazu. Nejenže se snižuje kapacita ale větší mrazy je i zničí. Proto může být výdrž činnosti takovýho blikátka značně rozdílná přes zimu a v létě. Zkušenost s bateriemi v teplotním čidle.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#26 Příspěvek od Lukar »

mi-ro - souhlas. Proto jsem aku nacpal do izolace. A když už se o tomto problémku bavíme, tak si myslím, že vetešnické blikátka mají tento problémek. Pravda je, že neznám odběr - viděl jsem je na burze, na náhrobcích, ale střeva jsem neviděl.
doktor365 - to dnes nemá - ale tenkrát (i dnes) ta radost, že to funguje...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#27 Příspěvek od doktor365 »

Lukar- souhlas s tebou,stejně babičce spíš něco ubastlím než kupovat.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#28 Příspěvek od Artaban001 »

Lukar:
Malý kousek kuprexcartu, uprostřed kapka epoxidu, z ní pár cestiček na LED, baterii a časovací kondenzátor.. Jako všechno podobný :)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#29 Příspěvek od helios »

Ja som išiel na tieto blikátka iným štýlom. Z Ebay-u som si z HK nechal poslať väčšie množstvo samotných blikajúcich lediek a dobastlil som zvyšok. Kľúčové slovo je "flickering led". A tak sa dá za pár drobných zásobiť blikátkami celú širokú rodinu... :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#30 Příspěvek od Duvsan »

Nebolo by v záujme vernosti efektu najlepšie (nie energeticky) vyrobiť umelý šum, zaň dať RC člen a tým kŕmiť LED?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“