Konstrukce snímače Vape S01

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

Konstrukce snímače Vape S01

#1 Příspěvek od Radek156 »

Zdravím, netušíte někdo jak vypadá uvnitř snímač S01 od Vape? Jde mi o tloušťku krycího plastu na povrchu, potřeboval bych kvůli prostorovému omezení ze snímače ubrat trochu materiálu. Případně nevíte o náhradě se stejnými el. parametry v menším provedení? Díky Radek

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#2 Příspěvek od Hrnous »

SO01čka od vape dává celkem malé výstupní napětí - oprotivá jiným rozměrově stejným, či menším

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#3 Příspěvek od Hrnous »


Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#4 Příspěvek od Radek156 »

Díky za odpověď, pokud by byl odkaz na menší provedení snímače - sem s ním. Zatím budu pátrat dál. Pro doplnění, mám to do staré motorky (Jawa 90), nechci zasahovat do původních dílů a v místě uložení původního zapalování moc místa není - Vape snímač jsem tam sice nacpal, ale příliš omezuje průměr palce a funguje až při otáčkkách o dost vyšších než startovacích... Zatím díky.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od hakamusai »

Jaký zapalování tam máš v plánu dát ? VAPE dělá sadu i pro J90.
Předpokládám že asi použiješ původní alternátor.
Můžeš zkusit kouknout po snímači z nějaký číny,nebo si vyrobit vlastní (je s tím laborování).

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#6 Příspěvek od Hrnous »

No pokud máš vapecí cívku tak klidně zkus objednat proximity sensor od číňana a dát proti němu pullup, bude tenší, i když o kousek delší

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#7 Příspěvek od Radek156 »

hakamusai: o sadě Vape pro J90 vím, ale je to jen předělávka původem na pionýra s malým výkonem pro ostatní spotřebiče. Takže mám cívku Z67, kterou mám v plánu krmit převinutou origo cívkou, plus další převinuté cívky (do série?) s regulací na světla apod. na původním alternátoru. Snímač bude asi nějaká ta čína, laborování raději ne, kvůli snadné nahraditelnosti v případě poruchy.
Hrnous: ty senzory jsem viděl zatím jen 3 vývod (s napájením), což nechci - bezbateriový provoz.
Zatím díky.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od hakamusai »

jj,to je pravda.Já mám motor -spodek J90 ,vršek (válec+hlava+část kliky z ČZ 125/516).Zapalko jsem zkoušel babetta,ale nestíhá nad cca 8tis.
Jinak to jede jak drak.
K tématu - na netu jsou různý návody jak to řešit u J90 (opto,hall).Já bych to zkusil s tím hallem.

Uživatelský avatar
Radek156
Příspěvky: 78
Registrován: 19 bře 2008, 01:00
Bydliště: Přerov

#9 Příspěvek od Radek156 »

Mno, po důkladné rozvaze jsem se rozhodl neházet S01 do žita a zkusím ho naimplantovat na stranu k alternátoru. Bude to vyžadovat asi dost duševní síly, ale vlézt by se mohl - doufám, že ho nebudou nakopávat magnety, ale pokud dává (jak psal Hrnous) malé napětí, mohl by být relativně nenasírací.
Až se to nějak vyvine dám vědět.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“