LCD TECHNIKA 21,6", neda sa zapnut

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roMAXbi
Příspěvky: 59
Registrován: 17 bře 2011, 01:00
Bydliště: ...nedaleko LV(NR-kraj)

#46 Příspěvek od roMAXbi »

Zdravím prítomných.

vlákno TECHNIKA LCD sa poriadne rozrástlo....
Názory sú takmer vedecké.Je tam veľa pravdy čo sa k nám v posledné roky dováža.Kupujeme aby sme mohli separovať a poniektorý na to robia naozaj ťažko a dlho.
Obdivujem čínske veci,ktoré dokážu fungovať bez akejkoľvek opravy nejaký ten rok,to sa asi niekto zmýlil pri výrobe....



....stále vlastním ten "technický zázrak" :roll:
RxB
°°° Kdo se ptá,ten se dozví,jen hlupák ví všechno °°°
------------------------------------------------------------------
„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
---------------------------------------

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#47 Příspěvek od cabernet »

DELONG píše:Podla mňa to ešte nie je death. Mal som tu teraz podobnu telku ORAVU LT823 . Zmes čínskej všehochuti :lol: . Bol mrtvý zdroj (17PW15_8 ) . Zdroj opravený ale zas nešiel invertor (CPT320WB02) . Po oprave nabehlo podsvietenie ale zapínal som ho "ručne" lebo som skúšal či je funkčný. Lebo "mainboard" my ho ignoroval zapnúť :cry: . Všetky napetia boli síce OK ale nedal sa zapnúť čiže procesor nedal "povel" na obsluhu . Síce zdroj "nabehol" po stlačení lokálnej klávesnici alebo diaľkovým ale telka bola stále "čierna" :lol: .
Tiež som si myslel že je už po nej ale pátral som po napetí ktoré spina 1_8V MAIN a "ejhle" ono nikde. Zmeral som v okolí Step-Down
Switching Regulator elity priamo na doske esr metrom a boli OK 8O . ALE nedalo my a vypájkoval som ich. Zmeral som ich kapacitu a ona len na "štvrtinu" ! Dal som nové elity a nastal "zázrak" :lol: . TV sa rozbehla a už mesiac šlape. A ďalej som už nepátral .
Preto skontroluj zdroj či nabehne po stlačení lokálnej klávesnici. Odskúšaj invertori a podsvietenie. A potom hladaj niečo čo zapína (ON/OFF) napetie. Niekde okolo Step-Down Switching Regulatora. Alebo možno nejaký Mos- feťák :lol: . Schému tvojej tv nemám ale zmeral by som sa na to.
Ak si pamatas, reagoval TV pokial si ho mal v poruche na povely z dialkoveho ovladaca? Nemal si napatie 1,8V?
Mam ten isty TV s uz po dlhsom case asi tretikrat na opravu. Doteraz som opravoval zdroj. Teraz po zapnuti len zhasne a opat zasvieti modra LED standby. Mam napatia 5V, 3.3V na zdroji a 1,8V na MAIN doske. Ne jednom pine zdroja v momente zapnutia kratko zapulzuje nejake napatie, len neviem jeho nominalnu hodnotu. Podobne sa sprava aj nepatie pre invertor. Skusil by som prilozit nejake externe. Schemu nemam.
Mal si na mysli ten stabilizator na 1.8V na doske Main?
Dakujem.

Uživatelský avatar
roMAXbi
Příspěvky: 59
Registrován: 17 bře 2011, 01:00
Bydliště: ...nedaleko LV(NR-kraj)

#48 Příspěvek od roMAXbi »

Zdravim caberneta.Pred tyzdnom som LCD TV Technika konecne spojazdnil.Ano skutocne funguje az na to ovladanie.Zohnal som totiz darcu,ktory mal iba suche elyty v sekund.zdroja 1000mikro/16V.Iba som prehodil zakladnu dosku a "svieti"to.S tym dialkovym to je horsie,lebo sa nechyta ani DO z Lidla silvercrest,ktore tu uz bolo spominane.Pri oprave som ziadne napätia nemeral,lebo zdroj som mal s pôvodneho v poriadku.Zatial patram po ovladaci,ktory nieco zvladne.
RxB
°°° Kdo se ptá,ten se dozví,jen hlupák ví všechno °°°
------------------------------------------------------------------
„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
---------------------------------------

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“