Konfigurace aktualizace W7 se nezdařila

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Konfigurace aktualizace W7 se nezdařila

#1 Příspěvek od Celeron »

Včera jsem nainstaloval na starším dvoujádrovým Intelu s 3GB W7. Nainstaloval pouze Avast free a dal aktualizace, bylo jich asi 180. Přijdu za hodinu a neúspěšných 150 aktualizací. 8O Jindy se nenainstalují 1-3, tak to neřeším. Tak jsem začal ručně, nejdříve rok vydání 2012, pak 2013. Zatím OK. Tak jsem dal 40 aktualizaci první půlka 2014 a všechny se nainstalovaly. Jenže pak po restartu hláška "Konfigurace aktualizace W7 se nezdařila. Vracení změn, nevypínejte PC". Koukám na to jak puk. Nikdy jsem tu hlášku zatím neviděl...
Co to zase na mě ta bedna zkouší?? Jo je to PC, kde pod W7 nejde občas něco nainstalovat. Disky jsem projel HD tune, RAMku jsem otestoval...
Zajímavý je, že když jsem měl na tyhle mašině jinej disk, tak se W7 nainstalovaly a zaktualizovaly bez problémů, jen se nedařilo s Office 2007. Stará 160GB vykazovala ale ve Smartu chyby, a tak jsem se rozhodl dát jinej disk a udělat čistou instalaci...
Netušíte, co to je?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

Čarodejnice s věšteckou koulí by si možná věděla rady ale asi nikdo jiný, na to poskytuješ příliš málo informací.
Začal bych tedy tímto: podívat do systémového protokolu proč se aktualizace nezdařila- bude tam číslo chyby a na netu jemožné hledat dál.
Zkusit vymazat složku c:\Windows\SoftwareDistribution - tam se stahují aktualizace a pokud některá aktualizace nebyla stažena v pořádku může to způsobovat tyto problémy.
Zkusit znovu spustit instaklaci aktualizací - mohlo se aktualizovat něco jiného v tu chvíli a proto se aktualizace nezdařila, nebo je nutné po nějaké aktualizaci nejdříve provést restart aby mohly být nainstalovány další aktualizace.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Pokud máš nastavené automatické aktualizace, nemusíš dělat vůbec nic. Ono se to časem nainstaluje. Pokud ne, zkus to znovu po restartu. Někdy se to prostě nezdaří.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

V protokolu hausnumero - neznámá chyba u všech KB stejná. Na webu o tom čísle ani čárka. Pomohlo vymazat vše v C:\Windows\SoftwareDistributionc\download. Pak se nadvakrát zase zadařilo. Pak jsem zkusil Office 2007 a kupodivu teď nainstalovat šly. Ovšem 4 aktualizace z 26 zase ta samá chyba. Tentokrát nepomohl výmaz, restart ani vypnutí na 20 minut.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#5 Příspěvek od dreamer »

Zkus sem postnout číslo chyby - ještě se mi nestalo že bych byl první komu se ta chyba ukázala, všechno už někdy někdo někde řešil. Jinak to chování ukazuje na to že se instalace nezdařila protože Windows zrovna instalovaly jinou (jiné) aktualizace. (Jakmile Windows zjistí že byly nainstalovány Office, instaluje si ještě další svoje aktualizace které předtím nebyly třeba) Mělo by stačit nechat to dokud kontrolka disku zuřivě bliká, restartovat a po restartu se už většinou podaří. Jiná - zdlouhavější varianta je hned po instalaci Windows zakázat automatické aktualizace a instalovat vše ručně - i tak se stane že se nějaká aktualizace nezdaří a je nutné ji nainstalovat až po restartu - Windows prostě předem neodhadne která kombunace jakých aktualizací je možná. Aktualizace na závěr samozřejmě zase zapnout. A třetí možnost pro ty kdo instalují systém často je: http://download.wsusoffline.net/ Instalace jde nastavit tak aby proběhla automaticky včetně restartů a po skončení se počítač vypnul.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Mně se stává při instalaci čistých "Woken" a následujícím spuštění aktualizací, že to vyhodí určitou část položek - instalace se nezdařila. Udělám restart a spustím aktualizace znovu - a EJHLE! Velká část předtím neúspěšně provedených akcí po restartu a skutečným spuštění těch předchozích úspěšných aktualizací proběhne v pořádku - PROČ?
Protože aby se skutečně daly nainstalovat respektive aby mělo vůbec cenu je instalovat, musí v PC už mít "předskokana", prostě něco, k čehož opravě jsou určený - a pokud ten "předchozí problém k vyřešení" v PC vůbec není, není ani potřeba ho nějak řešit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“