Whirlpool FL5103 - kvapka voda z nasypky a hnije predok

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Whirlpool FL5103 - kvapka voda z nasypky a hnije predok

#1 Příspěvek od rnbw »

Na pracke Whirlpool FL5103 mi hnije predny plech, uz dlhodobo. A teraz som zistil, ze nie "sam od seba", ale ze to ma nejaku pricinu. Pri napustani vody kvapka v nasypke voda na kraji tak, ze tecie na ten plech...

Vytiahol som naypku a pozeral, ako tecie voda - a ona skutocne najviac tecie na kraji - bez nasypky aj rovno von. Podla mna je ten napustaci system plny sajrajtu - ale ked som zvonku skusal pichat do tych otvorov na vodu, tak nie su upchate... Bude to tym?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

myslím, že to bude tím. Nejlépe odpojit a stříkačkou do jednotlivých trysek aplikovat kyselinu solnou. Pozor reaguje s elmag vetily a na nerezu dělá fleky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Skusil som tam nastriekat kys. citronovu rozprasovacom, ale nepomohlo to. Ale aspon zvonku ten sajrajt zliezol.

Silnejsiu chemiu skusat nechcem. Take to asi budem musiet vybrat cele von (podla nakresu cely ten kus, do ktoreho sa zasuva nasypka a zvrchu su tie trysky) a vycistit.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#4 Příspěvek od makino »

Kyselinou chlórovodíkovou práčku nečisti, to ju môžeš rovno vyhodiť. Kyselina citrónová to vyčistí kvalitne, len musíš nechať čas na pôsobenie. Kyselina musí byť horúca ale nie vriaca, okolo 70°C. Čistenie musíš opakovať viac krát, na prvý krát sa to určite nepodarí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Problem je v tom, ze ta kyselina vytecie skor, ako nieco rozpusti. Musel by som obratit pracku, aby tam zostala :D Takze musim ten diel vybrat von...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Doteraz som pral s pootvorenou nasypkou.

Ale zacalo niekde nieco tiect, tak som pracku rozobral a zistil, ze to tecie z manzety. Nasiel som v nej trhlinu, takze cakam kym pride nova.

Ked som to uz mal rozobrate, tak som vybral cely diel nasypky, vlozil do pekaca tryskami dolu a zasypal kyselinou citronovou. Vodu som nedolieval - nejaka tam zostala a nechcel som zbytocne kyselinu riedit. Ked to prestalo sumiet, dolial som vodu, aby boli trysky pod hladinou, dosypal dalsiu kyselinu a nechal cely den. Teraz som to namontoval a zda sa, ze problem to vyriesilo - voda tecie aj so zadnych trysiek a z nasypky uz nic nekvapka.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Manzeta tam podla rozpisu dielov patri 4819 468 18344. Ta sa ale uz nedodava, namiesto nej je 481246668775. Dal som ju tam, pasuje perfektne a uz nic netecie.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“