Tuner T710A - èíslicová stupnice

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Sejny »

tu 723 nejde jen tak vyhodit pokud chceš zachovat AFC... třeba v receiveru Robotron RS5001 je stejný obvod řešen pomocí snad jediného tranzistoru, je tam také MFka s A225... při vestavbě PLL syntézy je to samo bezpředmětné

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

S tímhle problémem (AFC zavedené do stabilizátoru ladicího napětí s MAA723) bojuju s různě dlouhými obdobími klidu zbraní už asi 5 let v tuneru T710 i já, bohužel tuto velmi svéhlavou konstrukci TESLA používala poměrně dost často a do do své nabídky stavebnic ji zařadil i nejeden zásilkáč, příkladem budiž HADEX, který má stavebnici AM/FM tuneru a jako Ulad používá stabilizované napájecí napětí s AFC zavedeným do MAA723... Asi to vzdám a taky zavolám do Peček, že se tam až pojedeme k manželčiným rodičům zastavím pro jednu PLL syntézu... Je to asi 2,5km od dálnice D11 a o málo dál od silnice I/611 (stará Poděbradská...) Navíc si tím zvýším počet předvoleb, 710 má jen 4, což je dneska na prd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jef111 »

To:EKKAR
Tu syntézu musím jen doporučit :)
Ale k těm předvolbám - nevím jak kdo je na tom se spokojeností při poslechu rádií a sledování broadcastu vůbec. Kupříkladu mě postačí na celém tuneru jedna předvolba na 89,6MHz (kdo je z blízkého či vzdálenějšího okolí Zlína možná bude vědět), popř. na Brněnsku 95,6. Ostatní vysílání stojí sprominutím za... alespoň tedy v mojí lokalitě. Možná snad ještě ty různé ČRO a tak se dají někdy poslechnout. To mi vychází akorát tak na ty čtyři předvolby. Ovšem co člověk to názor.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

pepik9

#19 Příspěvek od pepik9 »

Nemate nekdo typ na tuner, kterej by sel pripojit k Zajicove synteze? Kdysi jsem si ji udelal s TES25S, ale to uz se nedela ( http://uloz.to/167279/Condor.jpg ). Nasel jsem jeste www.mjm.pl ,"Uk³ad syntezy do obiorników radiowych FM" , jenze Warszawa je daleko a za bankovni poplatek bych dal vic nez za to radio... ale cena mensi nez za tu syntezu. Co tohle 410M024000 Tuner FM KCF201V pro autorádia, vìže www.ame.cz

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Tu Zajícovu syntézu by měl být schopný akceptovat vlastně kterýkoliv tuner laděný varikapy a pokud možno se samostatným oscilátorem - samokmitající směšovače jsou mírně řečeno nevhodné. Základní plánek je sice navržen pro spojení s tunerem TES, ale v originálním článku, jehož kopii coby stavební návod pan Zajíc ke své stavebnici přikládá, je popsána i úprava pro vyšší maximální ladicí napětí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“