Windows 10

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Windows 10

#1 Příspěvek od dvorak »

Přišla mi z ničeho nic nabídka na bezpplatný upgrade Windows 10, až bude k dispozici. Jsou lepší než WIN 7 ? Pokud to nainstaluji, nerozhodí se mi všechno včetně dokumentů ve MO 2010 ?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od hafca »

Někde jsem zahlédl info, že bezplatnost je pouze na 1 rok. Tak abys nebyl překvapený.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#3 Příspěvek od mikollar »

ten bezplatny rok by malo byt to ze prvy rok od vydania W10 mozes zadarmo upgradovat z nizsej verzie na W10

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#4 Příspěvek od bastlir40 »

Tak že případná potřeba reinstalace po nějakých třech letech nebude možná?? Nebo se stáhne obraz dvd a lze W10 kdykoliv znova instalovat?
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Mě se dnes objevila dole v liště ikonka "stáhnout si windows 10" Tak jsem na ni ze zvědavosti zkusil kliknout a potom se objevila hláška, že mě budou informovat o dostupnosti pro můj počítač - nevěděl jsem, že se to vstahuje i na Win 7 předinstalovaný výrobcem notebooku :-) Instalační soubor má mít údajně 3GB..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Upgrade zdarma se počítá jen na W7 a W8.1 a je to trvalé. Instalační program má velikost 2,7 GB. Předpokladem je registrovaný účet u Mrkvosoftu, kterým se odkážeš potom i za 3-5 let až si je budeš chtít zase znovu nahodit. Prostě se teď (jak to vyjde) zaregistruješ a máš to.
Očekával bych spíše otázky typu: A pojede mi to bez internetu ? V kterou dobu nebudou mít o mě posílané informace ? Atd. :lol:

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od hakamusai »

Já mám zas otázku jak to bude s downgradem -pokud člověk s W10 nebude spokojen a bude chtít zpět na W7 jestli ta licence bude platit i na W7.Bude si moci člověk vybrat jestli W7 nebo W10 ?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Jak se zbavím té ikonky?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

workhard píše:Jak se zbavím té ikonky?
Odinstaluj update 3035583.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Tommi
Příspěvky: 71
Registrován: 19 črc 2012, 02:00
Bydliště: Brno 62800

#10 Příspěvek od Tommi »

Když budeš odinstalovávat 3035583 tak smaž i soubor GWX.exe (Get Windos X) který si tato aktualizace stáhla. Postup jak jej mazat:

http://helpdeskgeek.com/windows-7/windo ... installer/

Já už to smazal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Pokud máte zapnuté aktualizece, protože jsou podle vás moc důležité, tak si žádný update neodinstalovávejte ! Mohlo by vám to chybět. :lol:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

Co se týče toho bezplatnosti jednoho roku tak si myslím, že je to možné si vykládat dvěma způsoby. Buď bude do roka přechod na W10 zdarma a pak se nic platit nebude nebo to bude první rok zdarma a pak se bude platit nějaký paušál.
Tahle verze by měla být poslední verzí W. Další v řadě budou jen aktualizace a údajně za pár let bude otázka "Jaké máš Windowsy" nesmyslná, všichni budeme mít W10.
Ale bude-li to s výměnou vadného HW tak jako nyní, tzn. že pro OEM licence není problém vyměnit MB a nainstalovat znovu okna a licence je platná, tak to by znamenalo doživotní aktualizaci oken na jednom PC, čemuž nevěřím.

PF

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

petrfilipi píše:Tahle verze by měla být poslední verzí W.
To se říkalo o MsIE verze 6.0 taky, a kde jsou teď? U verze 11...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

M$ potom tie aktualizacie spoplatni. Budete platit kazdy rok, inak Windows prestanu fungovat. Ako uz dnes Office 365.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Zatím to tak Redmond tvrdí (že Win X budou poslední a že se budou jen průběžně a dlouhodobě aktualizovat).
ALE.
Zatím jsme na platformě 64-bitovýho zpracování dat. Přemejšlí někdo o situaci, kdy nastane další skok v technologii a přejde se (zákonitě podle řady binárních násobků) na další zdvojnásobení kapacity architektury - neboli mezi běžný uživatele se rozšíří 128-bitová platforma?

Ano, asi to nebude napřesrok, ale když si vezmu, že 16-bitová platforma se používá dejme tomu od začátku 80. let minulýho století (DOS, Win...), přechod na 32-bitovou architekturu začal poměrně brzy potom (kolem roku 1990) a ani na 64-bitovou platformu se nečekalo nijak dlouho, tak podle mne ta 128-bitová už natahuje ruku (kurzor :lol: ) aby zaklepala na naše monitory...

Neboli v nepříliš vzdálený budoucnosti se začne řešit otázka dalšího vyššího stupně zpracování dat - a ať mi nikdo nezkouší valit do hlavy klíny, že si někdo nechá ujít takovou příležitost a nebude se snažit "inovovat název" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Software“