Zotrvacnik na b73

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sihifi
Příspěvky: 15
Registrován: 23 kvě 2015, 02:00

Zotrvacnik na b73

#1 Příspěvek od sihifi »

Páni, nemáte niekto nepoškodený zotrvačník na magetofon b73? V mojej sa rozpadáva.... Nejaka divná zliatina - objavily sa v nej trhliny a zotrvačník sa vyklonil z osi a začal drhnúť o držiak ložiska. Popraskala aj časť s drážkou pre remeň a zmenil sa prevod.... Je na vyhodenie. Má na sebe vyrazené (odliate) číslo 2PA 882 18. Mali by to byť rovnaké zotrvačníky ako v b113 - 116 a CM.... Moc by ste mi pomohli.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Kdysi jsem už jeden řešil, nechali jsme jej vytočit z bronzu, nalisovat hřídelku...
Ta původní slitina byla fakt divná...

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#3 Příspěvek od Pikofarad »

monterjirka píše: Ta původní slitina byla fakt divná...
To byla slitina zinku a hliníku.Montážní excentry obyvákové stěny z tohoto materiálu se po 25.letech rozpadly na prach.Ovšem asi 5% jich bylo ve stavu nového kusu.Asi tam bylo méně Zn :?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Hmm...nepasoval by náhradou setrvák z vraku B730 ? To byla jednorychlostní (9.52cm/s) B73 pro chudší.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#5 Příspěvek od rimi »

Pokud budech chtit 730 na dily a mas se pro to jak stavit, venuju.

Uživatelský avatar
sihifi
Příspěvky: 15
Registrován: 23 kvě 2015, 02:00

#6 Příspěvek od sihifi »

Dik za ponuku, v 730-tke je iny zotrvacnik, vytocenie by ma asi stalo viac,ako vrak z bazosa, predsa to nie je jednoducha suciastka a ma priemer 107mm... Uz len material zohnat, problem je v tom, ze v tom vraku to moze byt to same.... Pre to som volil cestu zohnat to medzi ludmi, ktori vedia o com hovoria.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“