Jakou ledničku resp. jaké funkce mají smysl

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

Jakou ledničku resp. jaké funkce mají smysl

#1 Příspěvek od hrabosh »

ZDravím.

Moje lednička LG se se mnou rozloučila, takže jsem si na památku nechal kompressor a odvezl do sběrného dvora. Vlak bude pobývat s větrákem :-)

Čeká mě ted nákup nové,.

Servisák tvrdil, že nebrat Beko, Bosh a neznámé značky. Doporučoval Gorenje, Zanussi atd.

Včera jsme se byli dívat v Datartu a Electro worldu a překvapilo mě, kolik mají ty ledničky funkcí. Ionizace vzduchu, regulace vlhkosti atd. Všechno má nějakej Cool marketingovej název (tuším, že někde měli nějak hustokrutě pojmenovanou vlastnost, že jdou otevřít dveře do pravýho úhlu ... ten pokrok!).

Takže bych se chtěl zeptat - jakou ledničku byste doporučili. Rád bych se vešel do 10 - 11 kKč, ale je to spíš psychologická hranice, než faktická.


V předvýběru je :
http://lednice.heureka.cz/gorenje-rk-61 ... e/#section

http://lednice.heureka.cz/gorenje-rk-6192-bw/

http://lednice.heureka.cz/whirlpool-wbe-3377-nfc-w/

Případně jaké funkce opravdu mají smysl. V dané cenové relaci se objevuje NoFrost, pak nějaká (nucená) cirkulace vzduchu, Ionizace vzduchu u Gorenje a 6. smysl (WTF?, asi nějaká regulace vlhkosti... nevím, jak je to sofistikované. Ty Gorenje třeba mají jen takový šoupátko na vzduch u šuplíku na zeleninu) u té Whirlpoolky..

dík,
Zb.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

hrabosh píše:jakou ledničku byste doporučili?
Žádnou. Po tom, co je mi po vychlazeném pivu zima už žádnou nemám. Na co taky?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Servisák je blbec, běž za nějakým slušným a znalým.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od janousek »

Nebyl to náhodou sedmý schod? :beer:

Uživatelský avatar
zedisdet
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2015, 01:00
Bydliště: Noyal Pontivy

#5 Příspěvek od zedisdet »

Tak Beko ani Gorenje bych nechtel snad ani zadarmo. Nejlepe se osvedcila znacka Liebherr

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hrabosh »

Liebherr jsou drahý.

Co ten šuplík na maso, kde jsou 3 deg.C, nebo ten ionizovanej vzduch? Má to smysl?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Test kombinovaných chladniček je v D-testu č. 12, 2014.
Nejlépe tam opravdu hodnotí Liebherr za 33 000 Kč, další tři místa patří Samsungu (dolů až k 10 000 Kč.), Samsung za 10 000 Kč je optimální, nejekonomičtější je Bosch atd. - je mnoho různých hledisek. Beko, Gorenje a Zanussi jsou na konci. Ionizovaný vzduch by měl likvidovat mikroorganizmy.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#8 Příspěvek od Sandal »

Kup nějakou obyč bez těch kravin.Ionizovanej vzduch ničí bakterie,to je pravda ale my chceme žrát potraviny a ne mrtvou hmotu jako z microwave.
Jinak když už se řeší značky tak si taky rejpnu.Zanussi,Beko,Candy ani omylem.To radši čistokrevnou čínu Haier.Pak AEG a Electrolux.Ostatní nehodnotim-nemám zkušenost.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... err#664007
Hydrawerk píše:Pětiletá záruka... Dobré spotřebiče záruku nepotřebujou. Naše lednička Liebherr CN 30230 jede od roku 2007. Zatím u ní žádná vážná závada nebyla. Jednou nějak nechtěla fungovat, protože snad vznikl přetlak v systému, nebo kdovíco. Pomohlo na chvíli ji vypnout a zapnout.
Prvních pár let se dole v mražáku objevoval led na dně. Nebylo těžký ho čas od času rozbít a vyndat. Později jsme uvolnili ucpaný výtok automatického odmražování a od té doby už funguje dobře, led už se na dně neobjevuje.
Na štítku není uvedeno, kde byla lednička vyrobena, ale firma Liebherr je německá a výroba by mohla probíhat třeba v Polsku.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... err#664007
Hydrawerk píše:
pospisjak píše:Jde o to, jaká je životnost ventilátoru (ložiska) v takových podmínkách...
Obě jsou 1 kompresor / 1 okruh, doufám, že to nevadí :?:
Ta naše Liebherr CN 3023 má také dva větráky. Myslím, že chlad jim moc nevadí. Je tam 1 kompresor a 2 okruhy, takže lze vypnout ledničku a nechat v provozu jen mražák, třeba při odjezdu na dovolenou...
Co dodat? Po osmi letech naše lednička stále funguje. Automatické odmražování nyní funguje skvěle a musím ho jen doporučit.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

hrabosh píše:ZDravím.

Moje lednička LG se se mnou rozloučila, takže jsem si na památku nechal kompressor a odvezl do sběrného dvora. Vlak bude pobývat s větrákem :-)
Copak se jí stalo, když kompresor furt jede? Prorezivěla trubička a uteklo chladivo? Jak stará byla? Ledničky LG nejsou na trhu dlouho.

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hrabosh »

Hydrawerk píše:
hrabosh píše:ZDravím.

Moje lednička LG se se mnou rozloučila, takže jsem si na památku nechal kompressor a odvezl do sběrného dvora. Vlak bude pobývat s větrákem :-)
Copak se jí stalo, když kompresor furt jede? Prorezivěla trubička a uteklo chladivo? Jak stará byla? Ledničky LG nejsou na trhu dlouho.
Stará byla tak 4-5 let. Nevím přesně, kupoval jsem ji starší. Byl to tehdá kauf od borca, co se stěhoval a prodával všechno za super ceny, protože se toho potřeboval zbavit. Ale víc jak 5 let jí IMHO nebylo.

A jo, ušlo chladivo. Nikde viditělně nic neunikalo (olej atd.), takže asi nekde v nedostupné části ledničky, zafoukaný pěnou...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

Gorenje stejný problém, nebylo jí ani pět let, zažloutlé plasty.
už bych tu značku nechtěl.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

V rodine mame toto:

Eurotech - mnoho rokov bez problemov, dost ticha.

Electrolux - niekedy ticha, niekedy hlucna - a tie pazvuky su hrozne, asi 5 druhov, ktore sa nahodne striedaju.

Baumatic - prestalo fungovat podsvietenie LCD v zaruke, po zaruke znovu, nasledne unik chladiva. Exemplarny smejd.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#14 Příspěvek od doktor365 »

Já bych zase nikdy už nekoupil Liebherr. Po třech letech odešel kompresor ,těsnění je potrhané vyměnit nejde,pouze celé dveře,cena cca 3500 za jedny :( , v okolí znám ještě více lidí co měli stejné problémy. Mám ji 17 rokú.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od kevin_mitnick »

zedisdet píše:Tak Beko ani Gorenje bych nechtel snad ani zadarmo. Nejlepe se osvedcila znacka Liebherr
Jo kamo, bejvavalo. Jeste v dobach, kdy Liebherr byl komplet v Nemecku montovan z Nemeckych komponentu. Jenomze pak stare pany zakladatele fabriky vystridali mladi a dynamicti synkove a nimi najmuti CEO a diky cost cuttingu sla kvalita do kopru. Co jsem slysel od kamose co tuhle znacku kdysi sem do republiky dovazel, tak pry pred par lety mel v prodlouzeny zaruce reklamace na kazdym druhym kusu a tak dal pry od tehle znacky ruce pryc...

A pry uz ani Miele neni co byvalo, ale jeste si drzi alespon trochu slusnou kvalitu...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“