vypínat modem nebo ne ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

vypínat modem nebo ne ?

#1 Příspěvek od Superpavel »

čau mám otázku. když odcházím od počítače tak ho vypínám i ze sítě. Abych ušetřil. Ale co modem muže se vypínat nebo se to ničí ?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já jsem dřív odpojoval anténu s AP-čkem, ale potom mě to začalo blbnout, nějaké konflikty IP adres. Když jsem to řešil se svým providerem, tak mě říkal, že se to stává právě proto, že té anténě odpojuji napájení. Od té doby (cca rok nazpět) už anténu vypínám jen když jedu na delší dobu pryč, zatím jsem neměl žádný další problém.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Já si myslím, že pravidelný vypínání modemu neuškodí. Je to podobný, jako když se doporučuje pravidelný vypínání dotykových telefonů..

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Je to jako se vším, co člověk to jiný názor. Já osobně modem nevypínám, protože by mne neskutečně s..lo, na to myslet a při každém připojení ho zapínat a navíc čekat až se zasynchronizuje. Nicméně, občas takový soft reset vypnutím a zapnutím,modemu jenom prospěje. Ale dovedu si to vypínání představit v případě, že k němu bude připojen kabelem jen jeden PC a modem bude u tohoto PC umístěn.
A je ještě jeden důvod proč ho nevypínám a to je wifi. U nás v baráku je pásmo 2,4 GHz tak zaplevelené, že je problém najít méně rušený kanál - vypnu a "můj" kanál, který jsem si "vypiplal" obsadí modem někoho jiného.
Ostatní periferie - tiskárnu, monitor, repro, scaner... spínám zásuvkou master/slave ovládanou PC. Tedy i PC je stále pod proudem. Vypínám pouze když odjíždím na delší dobu vypínačem vzadu na zdroji.
Stejně to mám i s ostatní elektronikou (pouze stby). Preferuji pohodlí nad nějakou tou kačkou elektřiny propálenou navíc. Zatím jsem nevyhořel :lol: .
A teď do mě. Vím, že se najdou tací, kterým se to nebude líbit.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Co se týká mého pohledu na věc, myslel jsem ten reset. Ovšem když má člověk přístup do webového rozhraní, je to otázkou pár kliků a ťuknutí do klávesnice. Já osobně svůj "podvojný" router nevypínám a modem o patro výš jakby smet. Ale resetuju je docela pravidelně - i několikrát týdně. Dokonce jsem zjistil, že když dám i "reset ADSL line", tak je připojení svižnější..

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Otkundes »

Možná se najdou, Elemane.
Ale spotřební elektronika má sloužit člověku, člověk není otrokem spotřební elektroniky. Pokud Vám popsaný způsob vyhovuje a není to v rozporu s návodem k použití Vašeho zařízení, je to jen Vaše svobodná volba, za kterou si nesete odpovědnost.
Osobně modem (VDSL) s routerem nevypínám, mám na něj připojeny tři PC (po kabelu), a uživatelé přistupují k internetu kdykoliv potřebují. Akorát když se blíží bouřka, nebo odcházíme všichni na dva a více dnů mimo, tak vše vypnu, odpojím od sítě, včetně zdrojů UPS a odpojím i kablík telefonní přípojky od modemu. Zastávám názor, že čím méně elektrospotřebičů je v době nepřítomnosti fyzicky připojeno k rozvodné síti, tím lépe.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ja vypinam wifi AP, ked ho nepouzivam. Teda vlastne je stale vypnuty a ked ho obcas potrebujem, tak ho zapnem.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#8 Příspěvek od Neniu »

Já počítač vypínám vypínačem na zdi. Tím se vypnou všechny zásuvky okolo počítače a tak se všechno odpojí. Po zapnutí vypínače zase všechno naběhne. Modem také, no a počítač se dá nastavit tak, že se po obnovení napájení sám zapne, takže není potřeba na nic myslet, jen zapnout jeden vypínač a všechno se samo pustí :-)

Čím méně trvale zapnutých věcí, tím lépe. Pohodlí je také důležité, proto se snažím to vždy skloubit tak, aby to maximálně vyhovovalo. Třeba televizi vypínám vypínačem (má jej na čelní straně), zbytek videotechniky nechávám ve STB, protože to vypínače nemá (video, set-top-box, DVD přehrávač a rekordér). Naopak audiotechniku vypínám, protože všechno má svůj dobře přístupný vypínač :)

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Superpavel »

No tak pro televizi, DVD a satelit mám prodlužku s vypínačem. Nejdřív to vypínám do režimu STB. A potom tím vypínačem.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Vypínám pouze WiFi (přes cron) od 0:00 do 7:00, jinak strojek běží furt, ale mám na něm spuštěných dost online služeb, které chci, aby běžely nonstop.

Na PC mám taky vypínač ve zdi, do kterého stačí kopnout, ale to jsem měl kvůli předchozímu zdroji, který v stand-by žral 12W, dnes už PC pouze uspávám.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#11 Příspěvek od paveltl »

Já ADSL modem dennì vypínám už možná pìt let a nikdy nemìl závadu.
Pøijdu z práce, zapnu vypínaè na pìtipsu a než vypiju kafe mám poèítaè i modem nabìhlý (modemu trvá start nìco pøes minutu).
Než jdu spát, tak zas všechno vypnu.
Bohužel VDSL i mì z technických dùvodù nejde.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Já nevypínám žádný modem. A žiju taky. :wink:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Kedysi som na noc vypínal modem aj router, predlžuje sa tým životnosť napájacích zdrojov (elity). Posledné roky na to nejako zabúdam, a prejavilo sa to, nedávno som menil kondenzátory v zdroji routru. Nejako blbol, boli tam 3 zlé.

Takže moja rada: vypínať (230V), predĺžiš životnosť zariadení, a znížiš elektromagnetický smog :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#14 Příspěvek od jasin »

Má to ještě jednu stránku. Vypnout je potřeba nejdřív vypinač na modemu a pak ještě zásuvkový zdroj. Při zapínání opačné pořadí!! Některé (Asus) modemy nevydrží zapínací zákmit zdroje (čína) proti lince a tiše odejdou. Už jsem tak víckrát reklamoval v záruce. :(
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#15 Příspěvek od jasin »

p32 píše:Já nevypínám žádný modem. A žiju taky. :wink:
A zbytečně platíš elektriku :wink:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“