Pro kuřáky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Ale já tě jako nekuřáka ve SVÉ , mnou zřízené , mnou placené , mnou obsluhované nechci . Táhni si kam chceš . Já nedělám pro tebe . Já dělám pro SVÉ zákazníky . Nechci snášet tvou šikanu mého podnikání .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , ať dají tabák do netolerovaných drog a potom ani nemuknu .

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pocitujlasku »

BOBOBO: u nas to riesili tak, ze vo vela podnikoch su v strede sklenene dvere, cast pri vstupe je nefajciar, druha polovica fajciar (do nefajciarskej casti sa nesmie ist cez fajciara)

zedisdet: ak si otvorim podnik, tak si ja rozhodnem ci sa tam bude, alebo nebude fajcit. Ved ty, ako nefajciar mas moznost ist do podniku, kde sa nefajci. Kazdy majitel sa riadi ziskom, a podla toho sa rozhoduje a ty to mozes bud respektovat, alebo ostat doma. Nikto ta nenuti tam chodit.
No vidis, a tak si sa bal

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#19 Příspěvek od Soemtron »

Nekouřím, ale můj názor je, že pivo a cigareta k sobě patří. Jinak do hospody nelez. Je to jen buzerace státem.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#20 Příspěvek od Sandal »

No to zas je téma :lol: Tak já si nezapálim na veřejnosti tam,kde to někoho obtěžuje nebo doma vevnitř si taky nezapálim.V dílně kouřim normálně a když tam někdo přijde tak kouřim dál.Jsem přece doma.V práci sedim v kabině sám hulim o sto šest protože nic a nikoho neomezuju a neohrožuju.Do hospody nechodim tak to neřešim.
Jinak nevim co furt politikům leží v hlavě kouření.Zrovna tohle,když od kuřáků jim jdou do chřtánu nemalý peníze.Je přeci tolik jinejch a závažnějších témat kterejma je se třeba zabejvat.Ringo Čech to řek dobře že žádnej parazit nezničí sveho nositele,ale oni(politici)jo.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Yarda1 »

Já jsem nekuřák, ale do hospody chodím zřídkakdy, tak mi celkem nevadí, pokud se tam bude kouřit (akorát tam, kde se podávají obědy by se kouřit nemělo, ale ani s tím nemám problém, prostě tam co to smrdí kouřem se stravovat nebudu). Ale onehdy byla nějaká reportáž v televizi, tam se ptali obsluhujícího personálu, jestli jim nevadí, když se v místnostech, kde se oni musí pohybovat, bude kouřit. A to na problém kouření vrhá poněkud jiné světlo (ale ani to mi nevadí, nejsem, nebyl jsem a asi už nebudu číšník).
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
zedisdet
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2015, 01:00
Bydliště: Noyal Pontivy

#22 Příspěvek od zedisdet »

Pane BOBOBO: Co na to rict? :D Smula? Osud? :D :D :D Ano potahnu kam budu chtit. Chodim do hospody kde se nekouri, nepotrebuju cumet na umasteny stangasty co zuzlaj jedno pivko hodinu a neresej nic nez fotbal. A ti v parte co normalne kourej to bud vydrzej, (navic rikaj ze ani nemaj chut si zapalit kdyz nikdo nekouri) nebo holt jdou ven nebo na zahradku a zadne "omezovani osobni svobody" se nekona. Ale jinak te chapu, ti ve vlade proste vymejslej pi..viny.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

Nekouřil jsem 40 let, zcela vyjímečně u pivka raz až dva za měsíc, ani na vojně za celý rok (byl jsem špagi) 1 krabička, dobré, co, Sparty za korun osm byly tenkrát, no ale v dnešní hektické, nervésní době si zahulím.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#24 Příspěvek od Neniu »

Jsem militantní nekuřák :twisted:

Přesto tvrdím, že o tom, jestli se v hospodě bude, nebo nebude kouřit by měl rozhodovat majitel či provozovatel hospody. Jako jedinou povinnost beru to, že bude na hospodě venku vidět, jestli se tam kouří nebo nekouří. A já se rozhodnu, jestli tam půjde a nebo nepůjdu.

Každý máme možnost volby. I číšník či servírka se mohou rozhodnout, jestli budou nebo nebudou dělat v zakouřené hospodě. A že neseženou práci? To jsou kecy, protože dobrý personál práci určitě najde.

Vesnické hospody jsou trošku něco jiného než ty ve městě (většinou není možnost volby), ale na vesnici se snad chlapy mohou domluvit, jestli tam budou, nebo nebudou hulit. Případně kdy a kde.

Co mne přímo sere je to, že někdo hulí na zastávce autobusu. Ano, pokud není pod stříškou, tak smí. Ale ten smrad jde většinou na mne. A pak odhodí vajgla na zem, zašlápne jej a vydechujíc vleze do vozu. Nádhera. Případně mi leze krkem, že někdo hulí doma na balkoně a já pak nemohu větrat, protože mi jde do bytu smrad. Teďka balkon nemáme a je celkem klid :) Jenže v létě se dole pod barákem scházejí důchodci a čoudí jak fabriky a mne to zase jde do bytu.

Takže vidím dvě řešení:

- zakázat dovoz, výrobu, prodej a užívání tabákových výrobků a postavit to na roveň ostatním drogám.

- dát lidem pokoj a nemít kecy o zdraví lidu, když z kouření je hromada peněz do státní kasičky. Sice i nějaké výdaje, ale "dobrej kuřák, mrtvej kuřák" pokud platí důchodové pojištění a stačí umřít tak, aby si nic nevybral ;-)

A nejlepší jsou ty kecy od notoriků s cigárem věčně u huby. Napříč politickým spektrem :twisted:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud se má v hospodě kouřit, měla by splňovat kritéria, co se týká odvětrávání. Pamatuju si, že jsem jel ze zoufalství ještě v "kuřáckým kupé" myslím si, že DB a i když si vedle mě týpek zapálil žváro, necítil jsem vůbec nic.. Kdyby to takhle bylo i vhospodě, tak ať se tam klidně hulí.. Možná nechat zákaz kouření v době oběda - což měly stejně všechny slušný hospody i za minulýho režimu.
Jinak jsou úžasný hospody, kde je i z kouře kuřáků hřib a stačí tím jen projít a smrdíš jak bezdomovec.. Bohužel..
Jinak já sám jsem nekuřák..

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#26 Příspěvek od mtajovsky »

BOBOBO píše:Ale já tě jako nekuřáka ve SVÉ , mnou zřízené , mnou placené , mnou obsluhované nechci . Táhni si kam chceš . Já nedělám pro tebe . Já dělám pro SVÉ zákazníky . Nechci snášet tvou šikanu mého podnikání .
- SVÉ ... možná, ale dost hospod je v pronájmu, takže často V CIZÍ

- mnou zřízené ... ano, ale za určitých podmínek. Provozování restaurace je licencovaná záležitost, která je podmíněna řadou, mimo jiných i hygienických, norem. Spousta z nich už platí teď, a žádný hospodský se kvůli tomu nepo...

- mnou placené ... ó nikoliv, vše je tam placené hosty (ne hospodským) a dokonce i těmi nekouřícími :idea:

- tahni si kam chceš ... no super, udělám někde bordel, a komu se to nelíbí, ať táhne kam chce. Mám smradlavé auto s podplacenou tech. prohlídkou, komu to smrdí, ať si táhne kam chce. Budu umývat auto v řece nebo rybníku, vadí vám olej ve vodě? Táhněte si kam chcete.

- Já dělám pro SVÉ zákazníky . Nechci snášet tvou šikanu mého podnikání ... ale, ale, to nejde vybírat si do hospody zákazníky, to by bylo na odebrání licence.

Zkrátka a dobře, chceš podnikat v pohostinství? Tak budeš dodržovat platné předpisy, jinak smůla. Tohle platí obecně pro všechno, tak nechápu, co je za povyk. Ve skutečnosti jen nářek závislých kuřáků, že to budou se svojí drogou mít těžší. Kecy v kleci o svobodném podnikání atd. jsou mimo.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#27 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#28 Příspěvek od Jodr »

konosuke píše:ještě zakázat by měli sex v nevěstinci, kvůlí riziku pohlavních chorob, když švejkovina tak se vším všudy
Mozna jsem OT, ale co je to ten sex??

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#29 Příspěvek od lesana87 »

Znaménkové rozšíření.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#30 Příspěvek od konosuke »

Jodr: zeptej se mámy a táty nebo strejca gúgla
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“